Все новости Херсона

Лента новостей
События
Подагра: важливість своєчасної діагностики та ефективного лікування
31 октября 14:45
749
Подагра: важливість своєчасної діагностики та ефективного лікування

Подагра: важливість своєчасної діагностики та ефективного лікування

Подагра – це хвороба, яка виникає внаслідок порушень обміну речовин в організмі та накопичення солей сечової кислоти у суглобах та навколосуглобових тканинах. Ця недуга історично відома як «хвороба королів», оскільки вона спостерігалася серед володарів та осіб високого статусу. Подагра вперше була описана ще в давньогрецьких та римських часах, але вона залишається актуальною і сьогодні.
.
Подагра також може призводити до утворення підшкірних вузлів, які мають назву «подагричні вузли». Ці вузли є болючими і можуть виникати навіть після зменшення симптомів гострого нападу.
Запалення та біль, які властиві подагрі, можуть суттєво впливати на якість життя хворої людини, обмежуючи її рухи та фізичну активність. Тому розуміння суті цієї хвороби, її причин та методів лікування є дуже важливими для тих, хто стикається з подагрою. 
.

Симптоми подагри

Симптоми подагри можуть бути дуже болісними та неприємними, важко переносити для тих, хто стикається з цією хворобою. Один з основних симптомів - це гострий і надзвичайно інтенсивний біль, який зазвичай виникає у суглобах, особливо великих пальцях ніг. Цей біль може виникати раптово, спричиняючи великі незручності. Суглоб, поруч із яким виникає гострий напад, стає червоним і набряклим. Дотик до такого суглоба призводить до сильного болю, який може бути непереносимим.
.
Крім цього, подагра може супроводжуватися іншими неприємними симптомами, такими як залишковий біль, який може тривати після гострих нападів, пошкодження суглобового хряща, що призводить до послідовних ускладнень та накопичення солей сечової кислоти в суглобах. Останнє може призвести до формування подагричних вузлів, які утворюються в суглобах і можуть бути відчутні на дотик.
.
Симптоми подагри можуть бути настільки виразними, що вони суттєво обмежують фізичну активність та загальний комфорт хворої людини. Тому вчасна діагностика та лікування цієї хвороби є дуже важливими для полегшення страждань та покращення якості життя пацієнта.
.

Причини подагри

Точні причини виникнення подагри поки невідомі лікарям, проте досконале вивчення факторів ризику дає можливість проводити профілактику цієї хвороби.
.
Серед основних найбільш поширених причин можна виділити:
.
●   генетичну схильність;
.
●   неправильний режим харчування (багатий на м'ясо, алкоголь);
.
●   зайву вагу;
.
●   недостатнє вживання рідини;
.
●   ліки, що підвищують рівень сечової кислоти;
.
●   ниркові захворювання;
.
●   ендокринні порушення.
.
З огляду на ці причини стає зрозумілим, що важливо вести здоровий спосіб життя, слідкувати за своїм харчуванням та вагою. У разі появи симптомів необхідно звертатися до лікаря для діагностики та лікування, бо подагра може серйозно впливати на якість життя особи. Своєчасна діагностика та правильне лікування допоможуть уникнути ускладнень та зменшити симптоми.
.

Діагностика подагри

Діагностика подагри є важливою складовою її ефективного лікування та контролю. Щоб встановити діагноз, лікар зазвичай використовує комбінацію анамнезу, клінічного огляду та додаткових процедур.
.
При спілкуванні з пацієнтом лікар з'ясовує характер болю, його тривалість, час початку та інші симптоми. Це може допомогти визначити, чи є біль спричинений нападом подагри.
.
При клінічному огляді враховуються зовнішні ознаки запалення суглоба, такі як почервоніння, набряклість та гаряче на дотик місце. Особливу увагу приділяють ураженням великого пальця ноги, хоча подагра може вражати і інші суглоби.
.
Для підтвердження діагнозу та виключення інших можливих захворювань часто проводяться лабораторні тести. Аналіз крові може показати підвищений рівень сечової кислоти, хоча не у всіх пацієнтів із подагрою він буде підвищений під час нападу.
.
Ще одним ключовим методом діагностики є пункція суглоба. При цьому з суглоба беруть зразок рідини для дослідження під мікроскопом на наявність кристалів сечової кислоти.
Рентген суглобів може допомогти визначити ступінь ушкодження суглобів внаслідок подагричних нападів. Однак у ранніх стадіях захворювання зміни на рентгенограмах можуть бути непомітними.
.
Сучасна діагностика подагри передбачає інтегрований підхід. Вчасне виявлення та лікування дозволяють ефективно контролювати симптоми та запобігти ускладненням.
.

Лікування подагри

Лікування подагри передбачає комплексний підхід, що спрямований на зниження рівня сечової кислоти в організмі та полегшення симптомів. Основою лікування є прийом дієвих ліків від подагри, які допомагають стабілізувати рівень сечової кислоти та зменшувати біль.
.
У випадках гострих нападів подагри, коли потрібне швидке зняття запалення та болю, можна застосовувати свічки Диклоберл або його ін'єкції в ампулах. Диклоберл ефективно бореться з болем і запаленням, забезпечуючи швидке полегшення стану пацієнта.
.
Що стосується придбання цього препарату, то можна відвідати мережу аптек «Бажаємо здоров'я» в Києві та інших містах України. На сайті, де вказано на Диклоберл ампули ціну, можна забронювати препарати та забрати їх протягом 48 годин в найближчій аптеці вашого міста. Мережа пропонує широкий асортимент лікарських засобів від кращих виробників за прийнятними цінами.
.
Подагра може серйозно погіршити якість життя особи, викликаючи обмеженість рухів, хронічний біль та інші ускладнення. Тому вчасна діагностика та правильне лікування є ключовими моментами в боротьбі з цим захворюванням. Рання діагностика допомагає 
 
1 комментарий
07 декабря 2023, 11:34
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Четыре "хитрых" вопроса полицейского к водителю, на которые адвокат советует не отвечать
Четыре "хитрых" вопроса полицейского к водителю, на которые адвокат советует не отвечать
Иногда полиция может прибегать к некоторым уловкам или манипуляционным вопросам при общении с водителями, чтобы попытаться подловить их на каком-то нарушении. Очень важно знать, как правильно поступат...
04 декабря 03:45
5776
Почему колбасу правильно резать под углом: то, чего вы точно не занли
Почему колбасу правильно резать под углом: то, чего вы точно не занли
Колбаса — один из самых популярных и универсальных продуктов, который вкусен в любом виде. В мире существует более 300 видов колбасных изделий, среди которых есть рыбные, овощные и даже фруктовые сорт...
04 декабря 03:45
2338
Чому в день народження померлого не можна ходити на цвинтар: не всі про це знають
Чому в день народження померлого не можна ходити на цвинтар: не всі про це знають
Вопрос о том, можно ли ходить на кладбище в день рождения умершего, является спорным. В некоторых культурах считается, что это нельзя делать, в то время как в других это не запрещено, пишет Главред. П...
26 ноября 13:00
1897
У Чорнянці на окупованій Херсонщині російські військові вбили чоловіка з психічними розладами
У Чорнянці на окупованій Херсонщині російські військові вбили чоловіка з психічними розладами
В селі Чорнянка Таврійської громади Каховського району Херсонської області російські окупанти 30 листопада вбили Сергія Кузнецова, чоловіка з психічними розладами. Він вискочив зі свого будинку ввечер...
04 декабря 15:09
1426
В Україні змінюють правила мобілізації: які реформи пропонують
В Україні змінюють правила мобілізації: які реформи пропонують
В Україні кардинально змінюють правила мобілізації. Зміни внесуть уже останнього тижня листопада.Подробиці надали журналісти в ексклюзиві TSN.UA. Вікторія Гнатюк розповіла, що зміни у призові оголосят...
30 ноября 03:48
967
1
Мобілізація в Україні посилиться: влада усуне головну проблему у роботі військкоматів
Мобілізація в Україні посилиться: влада усуне головну проблему у роботі військкоматів
В Україні готується масштабна демобілізація строковиків, за якими від служби можуть звільнити й інші категорії військових. У такому разі доведеться посилити мобілізацію, яка проходить не так активно,...
05 декабря 03:15
706
1
"В нас починають закінчуватися солдати". Навіщо Україні "призов по-новому"
"В нас починають закінчуватися солдати". Навіщо Україні "призов по-новому"
В Україні готуються суттєво змінити правила мобілізації. Нові зміни в законодавстві мають допомогти з закриттям лазівок, які раніше дозволяли "відкосити" від армії тридцятирічним "студентам", а також...
25 ноября 03:30
1405
1
У Широкій Балці через міну, залишену росіянами, постраждала людина
У Широкій Балці через міну, залишену росіянами, постраждала людина
На вибухівку 41-річний чоловік натрапив, коли випасав худобу. Внаслідок детонації він отримав вибухову травму та уламкове поранення ноги.Потерпілого шпиталізували. Йому надається необхідна медична доп...
08 ноября 10:37
724
1