Все новости Херсона

Лента новостей
Экология
"Підрив Каховської ГЕС — наймасштабніша техногенна катастрофа і Росія має за це відповісти". Експерт про агресію РФ
04 июня 11:00
338
"Підрив Каховської ГЕС — наймасштабніша техногенна катастрофа і Росія має за це відповісти". Експерт про агресію РФ

"Підрив Каховської ГЕС — наймасштабніша техногенна катастрофа і Росія має за це відповісти". Експерт про агресію РФ

За підрив Каховської ГЕС та його наслідки Російська Федерація несе повну відповідальність. Вона порушила численні норми міжнародного права, які забороняють агресію, гуманітарного та екологічного права.

Про це в ефірі "Суспільне. Студія" заявив голова Фонду підтримки фундаментальних досліджень, експерт коаліції "Україна. П'ята ранку" Тимур Короткий.

"Саме держава агресор повинна відшкодувати всю шкоду, спричинену, як підривом Каховської ГЕС, так і загалом шкоду від агресії. Таким механізмом може стати міжнародний компенсаційний механізм зі створеним реєстром збитків", — сказав Короткий.

За його словами, саме тому, аналізуючи руйнування Каховської ГЕС та його наслідків, коаліція приділяє окрему увагу порушенням Росією міжнародних договорів у сфері екології й можливим механізмам притягнення держави-агресора до відповідальності.

"Щодо кримінальної відповідальності за підрив греблі Каховської ГЕС, яка в першу чергу була у фокусі нашого документування та аналізу, то вона вже застосовується для індивідів, як на національному, так і на міжнародному рівнях. Звісно на першому місці національний рівень", — говорить експерт.

На його думку, Україна має право та обов'язок розслідувати та притягувати до відповідальності осіб, винних у міжнародних злочинах, вчинених на її території. Якраз підрив Каховської ГЕС і є таким проявом агресії, за який несе відповідальність військово-політичне керівництво РФ. Також, зазначає Короткий, підрив греблі — є серйозним порушенням міжнародного гуманітарного права, або як це визначено у Кримінальному кодексі України — це порушення законів та звичаїв війни.

"Ми вважаємо, що внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС, російські військові порушили низку заборон міжнародного гуманітарного права, які кваліфікуються, як вірогідні воєнні злочини.Це здійснення нападу на цивільний об'єкт, який знаходиться під спеціальним захистом. Греблі за міжнародним гуманітарним правом є саме такими об'єктами. Це здійснення нападу, який призвів до широкої довгочасної шкоди довкіллю. Це знищення об'єктів, необхідних для виживання цивільних, широкомасштабне та свавільне знищення власності", — говорить Тимур Короткий.

За його словами, це неповний перелік можливих порушень міжнародного кримінального права, які можуть бути інкриміновані представникам Росії за підрив греблі Каховської ГЕС і містити склад воєнного злочину. Наразі правоохоронці розслідують факти цього злочину, проводять відповідні експертизи, щоб зафіксувати шкоду та встановити винних у підриві греблі Каховської ГЕС. "Також масштаби та наслідки підриву греблі Каховської ГЕС повністю відповідають складу злочину "Екоцид", пояснює експерт.

"Через рік, це вже цілком можливо сказати більш об'єктивно, тому що відбувалося багато експертиз. Ми можемо констатувати, що йдеться про знищення багатьох популяцій та екосистем. Була знищена іхтіофауна Каховського водосховища, водойм нижче по течії. Катастрофічні екологічні зміни торкнулися водно-болотних угідь міжнародного значення відповідно до рамсарської конвенції, які були розташовані нижче по течії. Під загрозою знищення опинилися десятки типів екосистем, близько сотні видів тварин та рослин, які знаходяться під охороною бернської конвенції, сотні інших видів рослин і тварин. Якщо оцінити у цифрах, то тільки збитки природно-заповідного фонду сягають близько 80 мільярдів гривень", — розповів Короткий.

Наслідками підриву Каховської ГЕС та наступної повені стала екологічна катастрофа, каже експерт. Якщо її оцінювати в юридичних категоріях, то це широка та довготривала шкода довкіллю за критеріями, які існують у міжнародному гуманітарному праві.

"Це дуже високий поріг. А за наслідками, підрив ГЕС знаходиться в переліку наймасштабніших техногенних катастроф і Росія має за це відповісти. Ми сподіваємося, що наші напрацювання стануть ще одним кроком на шляху до притягнення відповідальності представників РФ і ми виявимо винних у вчиненні такого масштабного злочину", — сказав Тимур Короткий.

suspilne.media
0 комментариев
16 июня 2024, 05:43
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Які працівники не зможуть отримати бронь від мобілізації: список спеціальностей
Які працівники не зможуть отримати бронь від мобілізації: список спеціальностей
Деякі роботодавці можуть захищати своїх співробітників від призову, надаючи їм бронювання, проте не всі працівники можуть скористатися цією пільгою. Існують певні категорії працівників, на яких бронюв...
19 мая 05:15
1484
Обзор приточных клапанов для рекуперации воздуха
Приточные клапаны для рекуператоров воздуха являются важной составляющей систем вентиляции, которые отвечают за контроль потока свежего воздуха в дом и отведение отработанного воздуха наружу. В этой с...
21 мая 21:08
1309
Лучшие коктейли для летнего настроения
В жаркие летние дни популярность легких и освежающих напитков достигает своего пика. Люди стремятся охладиться и утолить жажду чем-то приятным, а коктейли становятся прекрасным вариантом для этого. Их...
21 мая 20:34
1299
Закінчення війни: старець отримав сповнене надій видіння
Закінчення війни: старець отримав сповнене надій видіння
Зупинити кровопролитну війну в Україні, розв'язану Росією, може страшна глобальна катастрофа.Про це йдеться у пророцтві старця Ігнатія, опублікованому у Youtube. Він отримав сповнене надій видіння, де...
25 мая 01:15
1009
Андрій Селецький: «Після запуску опитування про перейменування Нововоронцовки піднявся шалений резонанс, спротив – величезний»
Андрій Селецький: «Після запуску опитування про перейменування Нововоронцовки піднявся шалений резонанс, спротив – величезний»
Як перейменувати селища Нововоронцовка і Ленінське? З таким питанням до мешканців Нововоронцовської громади на початку травня звернулася місцева військова адміністрація. Попри те, що метою цього опиту...
28 мая 10:19
597
3
Підрив росіянами Каховської ГЕС: що утворилося на затоплених землях після катастрофи
Підрив росіянами Каховської ГЕС: що утворилося на затоплених землях після катастрофи
Енергетики хочуть відбудовувати ГЕС, натомість природоохоронці закликають відродити Великий Луг як природний заповідник.Російські окупаційні війська 6 червня 2023 року здійснили підрив Каховської ГЕС....
02 июня 14:29
981
3
"Це з області фантастики": Плетенчук про можливу висадку ворога на правобережжі Херсонщини
"Це з області фантастики": Плетенчук про можливу висадку ворога на правобережжі Херсонщини
Він вважає, що у ворожих ДРГ мало шансів проникнути на підконтрольну Україні територію Херсонщини.У російських диверсійно-розвідувальних груп немає шансів проникнути на правобережну частину Херсонщини...
04 июня 18:08
446
1
Окупанти намагаються спалити урожай на Херсонщині
Окупанти намагаються спалити урожай на Херсонщині
На Херсонщині окупанти продовжують нищити екосистеми регіону та спалювати цьогорічний урожай.Про це повідомили в пресслужбі ДСНС України в Херсонській області.У дописі йдеться про те, що протягом доби...
05 июня 20:49
356
1