Лента новостей
События
Підготовку мобілізованих збільшать - скільки часу вона триватиме
Підготовку мобілізованих збільшать - скільки часу вона триватиме
Базову військову підготовку мобілізованих найближчим часом планують переформатувати. Яким чином це відбуватиметься та яких змін чекати?
Вчитимуть виживати
Систему військової підготовки мобілізованих українців незабаром змінять.
"Нарощування системи підготовки планується здійснити в першу чергу в ході базової загальної військової підготовки (БЗВП), фахової підготовки, фахової підготовки рядового складу, підготовки інструкторів і сержантського складу. І, звісно, змін підходів у колективній підготовці. Ми плануємо змінити формати та підходи до навчання військовослужбовців, підвищити відповідальність всієї командирської вертикалі за підготовку особового складу та трансформувати систему підготовки інструкторів",- зазначив заступник начальника Головного управління доктрин і підготовки Генштабу ЗСУ, полковник Євген Межевікін під час брифінгу в Укрінформі на тему "Зміни в організації підготовки в Збройних Силах України".
Одним із важливих кроків для нарощення підготовки та поліпшення якості навчання військовослужбовців у навчальних центрах є збільшення термінів проведення базової загальної військової підготовки. Для цього затверджено програму, розраховану не на один місяць, як це практикується нині, а на півтора місяця.
За рішенням головнокомандувача Збройних сил Олександра Сирського у чотирьох ключових навчальних центрах уже стартував пілотний проєкт зі збільшенням підготовки до півтора місяця. До нього залучено 500 військовослужбовців. В оновленій програмі, зокрема, передбачено вивчення основ застосування БПЛА та окопного РЕБ, а також використання засобів радіоелектронної розвідки. Окрім того, передбачається підвищення тактики вогневої підготовки, розвідувально-диверсійної діяльності та навичок виживання на полі.
"Особливо звертаємо увагу на сезонні заняття, такі як виживання в холодну пору року, що дуже важливо для військовослужбовців різного рівня, різних спеціальностей під час виконання задач восени, взимку та навесні", - сказав Межевікін.
За його словами, базова підготовка здійснюватиметься в навчальних центрах. Це дасть можливість економити бюджетні кошти, адже для будь-якої підготовки поза межами навчальних центрів необхідно призначити адміністрацію, виділяти інструкторський викладацький склад і науково-педагогічний персонал.
Діятиме система заохочень. Зокрема, кращі курсанти зможуть обирати собі місце проходження служби.
Після завершення пілотного проєкту протягом грудня поточного року будуть проаналізовані результати з урахуванням термінів навчання та надані до Генштабу пропозиції щодо подальшого їх впровадження.
Зміни очікують і на фахову підготовку - відбудеться переформатування програми, виключення з неї рудиментальних предметів навчання та тих, що дублюють зміст БЗВП, а також буде приділена увага бойовому досвіду.
"Зокрема, планується включити елементи підготовки, які підтверджуються позитивним бойовим досвідом та ефективним застосуванням озброєння та військової техніки, вивчення тактичної медицини та норм міжнародного гуманітарного права", - повідомив Межевікін.
Також планується поліпшення ситуації з викладацьким складом в навчальних центрах - заміщення офіцерських посад викладачів сержантськими. Це дасть можливість зменшити залежність навчальних центрів від офіцерського складу та підвищити авторитет і престиж сержантів.
Також опрацьовується питання створення школи підготовки інструкторів і застосування онлайн-відеоматеріалів навчальних курсів "Армія+" та переведення паперової рутини навчальних центрів у цифровий формат.
За умови вдалого проведення пілотного проєкту, перехід навчальних центрів на нову програму відбуватиметься 2025 року, але - поступово, щоб не сталося "просідання" в забезпеченні фронту мобілізаційним ресурсом.
Зміни в домедичній допомозі
У межах переформатування підготовки мобілізованих більше уваги планують приділити домедичній допомозі.
"Навчання з домедичної допомоги буде 16 годин, тобто на 3 години збільшилось", - пояснив начальник відділу підготовки в навчальних центрах Головного управління доктрини і підготовки Генштабу ЗСУ Василь Румак.
За його словами, не йдеться про те, що 16 годин занять закінчуються і військовослужбовці вже далі нічого не роблять. Це все вдосконалюється під час польових занять, під час тактичної вогневої підготовки та іншого. Крім того, на завершальному комплексному занятті оцінюються знання з домедичної допомоги. Також навчання з домедичної допомоги запроваджені в програмах фахової підготовки.
"Якщо він навчається, наприклад, на члена екіпажу бойової машини, то у нього тактична медицина виключно по тематиці бойової машини, максимально вивчається евакуація пораненого з бойової машини. При цьому з танку треба знати, як витягувати, з БМП теж треба знати, як витягувати, з автомобільної техніки там є особливості. Тому в цих програмах фахової підготовки вже передбачається саме домедична допомога за фахом військового", - пояснив Румак.
Вишкіл за кордоном
Стало відомо, що від початку повномасштабного вторгнення російської армії в нашу країну підготовку в країнах-партнерах пройшли понад 100 тис. військовослужбовців Сил оборони.
"За 2022, 2023, 2024 рік на території країн-партнерів підготовку пройшли більше 100 тисяч військовослужбовців за різними напрямками підготовки, починаючи від базової, фахівці різних видів та родів військ, підготовка лідерів, злагодження штабів тощо. Тобто дуже великий обсяг роботи на себе взяли наші партнери", - зазначив Межевікін.
Він наголосив на тому, що співпраця із країнами-членами НАТО і партнерами в напрямку підготовки українських військових триває та розвивається. То ж Україна - не сама в боротьбі проти російського агресора.
Тим часом в Євросоюзі запевнили, що свою місію з навчання українських військових буде продовжено на найближчі два роки.
До речі, за словами народного депутата, заступника голови парламентського комітету з питань прав людини Руслана Горбенка, цьогоріч потреба нашої армії в особовому складі становить 100-110 тис. осіб при тому, що є підстави говорити про те, що лави ЗСУ можуть поповнити 120 тис. військовозобов’язаних.
Галина Гірак
Популярные статьи сейчас
Смотреть все
Врачи запретили пить кофе выздоровевшим от "Омикрона"
Украинцам сообщили о мобилизации в ВСУ мужчин старше 60 лет
Польша будет отправлять украинцев домой: названы сроки, сколько еще можно там побыть
Украинских пенсионеров обяжут проходить ежегодную идентификацию, иначе лишат пенсии
СМИ узнали имена нардепов, которые покинули Украину
Курс доллара вздрогнул после последних заявлений НБУ
Читайте также:
Читают
/
Обсуждают
Чверть Херсона - в Миколаєві: переселенці відмовляються від запропонованого житла, - Кім
У Миколаївській області перебувають близько 100 тисяч переселенців, переважно з ХерсонщиниГолова Миколаївської ОВА Віталій Кім повідомив, що у регіоні наразі перебувають близько 100 тисяч переселенців...
Пенсіонерам старше 65 років запровадили доплати до пенсій: які суми можна отримати
Примітною особливістю пенсійної системи стала прогресивна шкала вікових надбавокПенсіонер у відділенні ПФУПенсионный фонд Украины, FacebookПенсійна система України встановила нові стандарти соціальног...
Зросла кількість поранених унаслідок вчорашніх обстрілів Херсона
У Херсоні до медиків звернулися двоє постраждалих під час вчорашніх обстрілів обласного центру та передмістя.Про це у Телеграмі повідомив начальник Херсонської МВА Роман Мрочко, передає Укрінформ.«Сьо...
Відновлювати школу на Херсонщині за понад 70 мільйонів може фірма, яку ловили на завищені цін
Аукціон щодо капітального ремонту будівлі Великоолександрівської загальноосвітньої школи №2 Бериславського району Херсонської області виграла фірма з сумнівним минулим - керівництво фірми підозрювали...
Майже 78 тисяч громадянам України отримали карту поляка
Майже 22% від загальної кількості (понад 17 тисяч) було видано громадянам України після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.За понад 15 років функціонування закону про карту поляка Пол...
Як у Криму переслідують журналістів та що робити для їх звільнення? Відповіді шукали учасники правозахисного форуму НСЖУ
Понад 70 учасників зібрав 11 грудня правозахисний онлайн-форум «Судилища над свободою слова в Криму: ціна журналістської роботи», організований Національною спілкою журналістів України у співпраці зі...
На Херсонщині знищили всі ДРГ окупантів, які намагалися переправитися через Дніпро - Прокудін
Українські військові знищили всі ворожі диверсійно-розвідувальні групи, які намагалися закріпитися на правобережжі Дніпра. Ситуація залишається під контролем.Про це повідомив голова Херсонської ОВА Ол...