Лента новостей
События
Під час окупації Херсона він опікувався п’ятдесятьма собаками. Історія кінолога Сергія Питька
Під час окупації Херсона він опікувався п’ятдесятьма собаками. Історія кінолога Сергія Питька
Під час тимчасової окупації Херсона під опікою кінолога Сергія Питька були 50 собак. Чоловік не виїхав з міста і не залишив своїх підопічних — він їх годував і доглядав. Свою історію Сергій розповів Суспільному.
Херсонець Сергій Питько на початку повномасштабного вторгнення був кінологом Центру головного управління Нацполіції в області. З 24 лютого він з декількома колегами опікувався собаками, які залишилися у центрі. Це були й службові, і ті, яких залишали люди, що виїжджали з міста. Перший тиждень повномасштабного вторгнення, розказує Сергій, ночував в кінологічному Центрі, додому не їздив.
"Це були найстрашніші дні, коли російські військові заходили. А особливо десь 1 березня ця орда йшла, під’їхала під центр, два танки поставили, вони там штаб розгорнули свій, біля центру, ну метрів за 100 в полі. І це танк гатив — стріляє, від’їде, назад один, потім другий стріляє, і так пострілів десь біля 15-20 вони гатили десь в бік міста", — розповів кінолог.
Згодом організували чергування. Щодня годували, вигулювали та доглядали за півсотнею собак. Запаси корму і каші були. У березні 2022 року, розповідає Сергій, атестовані колеги почали виїжджати, дехто забирав собак із собою.
"Ну самі розумієте, як ми працювали. Я побачив, скільки зрадників у нас тут з'явилось, дуже багато. Я змінив зовнішність, тобто, відпустив бороду, занедбав себе, бо жити хотілось", — говорить Сергій Питько.
У квітні в одній з соціальних мереж з’явилося оголошення. Собак з кінологічного центру пропонували взяти на перетримку. Хто опублікував цей допис — Сергій не знає, але допомога була.
Зараз у Сергія вдома живе сім собак. Один малінуа — службовий пес, учасник змагань. Його навчали на розшукову діяльність. Є також мисливської породи та безпородні.
"Перші два місяці взагалі, отут у дворі в мене і машина стояла, й вони вигулювались, тут сморід стояв такий, що просто жах. Ну я тоді почав вже виводити їх на вулицю", — каже Питько.
Також Сергій Питько продовжує опікуватись та тренувати інших собак.
Популярные статьи сейчас
Смотреть все
Врачи запретили пить кофе выздоровевшим от "Омикрона"
Украинцам сообщили о мобилизации в ВСУ мужчин старше 60 лет
Польша будет отправлять украинцев домой: названы сроки, сколько еще можно там побыть
Украинских пенсионеров обяжут проходить ежегодную идентификацию, иначе лишат пенсии
СМИ узнали имена нардепов, которые покинули Украину
Курс доллара вздрогнул после последних заявлений НБУ
Читайте также:
Читают
/
Обсуждают
Чиновники Херсонской ОВА получают самые высокие зарплаты среди работников областных администраций
Стало известно, сколько зарабатывают чиновники областных государственных администраций во всех регионах Украины. Наибольшими доходами могут похвастаться работники Херсонской ОГА.Об этом сообщила пресс...
Зеленський закликав Трампа розкрити плани швидкого припинення війни та готовий зустрітися
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Дональд Трамп має виступити зі своїм планом щодо швидкого припинення війни з Росією, попередивши, що будь-яка пропозиція не повинна порушувати суверен...
Все женщины хотят иметь белый спортивный костюм
Для девушек и женщин, которые ведут очень активный образ жизни, важно, насколько стильно они выглядят, поэтому спортивный костюм для них белого цвета станет отличным выбором. Также немало важно, чтобы...
Два роки в полоні: що відомо про долю херсонського мера Ігоря Колихаєва
В День Конституції України, 28 червня 2022 року, в тоді ще окупованому Херсоні росіяни викрали чинного мера Ігоря Колихаєва. З тих пір мало інформації про його перебування в полоні, але частково є. Ро...
Родинам тероборонівців із Херсона, які загинули в Бузковому парку, відновили документи
Станом на 12 липня 2024 року відновили документи для родин 12 загиблих військових 194-го батальйону тероборони про визнання їхньої участі в боях за Херсон у Бузковому парку та біля обласного ліцею. Ще...
Юний шахіст з Генічеської громади серед призерів кваліфікаційного турніру м. Миколаїв
У шаховому турнірі з нормою 1-го юнацького розряду, організованому Федерацією шахів Миколаївської області, що проходив 1-4 липня у м. Миколаїв, в напруженій та цікавій боротьбі серед 21 учасника. ЮНУС...
Нардеп підрахував, скільки чоловіків в Україні мобілізаційного віку
В Україні є 11 106 523 чоловіки у віці від 25 до 59 років.Про це розповів нардеп, член фракції «Слуга народу» і голова комітету ВР із питань економічного розвитку Дмитро Наталуха в інтерв’ю «Громадськ...
ISW: Путін прагне "остаточного" завершення війни, щоб знищити Україну
Російський диктатор використав зустріч з Віктором Орбаном, щоб виступити проти припинення вогню шляхом переговорів.Заяви та вимоги російського диктатора Володимира Путіна про закінчення війни свідчать...