Олешківському елеватору не вистачає 2 млн.грн.
Споруджений ще у 1945 році, сьогодні Брилівський елеватор чи не єдиний об’єкт, який залишився у селищі після «перебудови». Він пережив чимало господарів, простоював, здавався в оренду, та головне – вижив. У 2013 році підприємство увійшло до складу Державної продовольчо-зернової корпорації України. І якщо до 2015 року елеватор працював на чверть потужності, то у цьому році новий керівник підприємства налаштований на ефективну роботу. Тим більше, потужності елеватора дозволяють прийняти майже весь обсяг зерна, що виробляється у районі – близько 45 тис. тонн. Окрім того, він розташований фактично в центрі району, а буквально в кількох десятках метрів від нього проходить залізниця, завдяки чому є можливість швидко відвантажувати зерно та іншу сільгосппродукцію, про це повідомляє видання «Цюрупинськ Сьогодні».
«Є всі умови для свого виробника, - розповідає директор елеватору Євген Кузуб. – У багатьох наших фермерів та дрібних сільгоспвиробників відсутні навіть власні сушарки для просушки зерна. І як бути їм? Вихід один – везти продукцію до нас!».
За словами керівника підприємства, сьогодні для забезпечення ефективної роботи елеватору надважливо відновити довіру сільгоспвиробників. У часи, коли підприємство здавалось в оренду, воно по суті, залишилось без клієнтів. Та й зараз деякі приватні зерносховища ведуть себе як розбійники з великої дороги: диктують товаровиробнику свої умови. Проте як філія державної корпорації Брилівський елеватор не підтримує такої політики і готовий запропонувати товаровиробнику прозорі умови співпраці та конкурентоспроможні ціни.
«Ринок аграрної сировини за останні роки змінився на краще. Зростає його експортний потенціал. В корпорації, частиною якої ми є, також відбуваються позитивні зміни: оптимізуються бізнес-процеси, вибудовується ефективна система управління, планується модернізація елеваторних потужностей, - розповідає Євген Кузуб. – Відповідно, ми також змінюємось, тому вибудовуємо стосунки з нашими партнерами на принципах надійності, стабільності та якості продукції і послуг».
Здавалося б, ніщо не заважає товаровиробнику працювати за старими схемами: хтось довіряється зернотрейдерам – ризикує, хтось уклав договори з іншими компаніями та возить зерно за 200 км. Та чи є ці зв’язки надійними? Можна було б посперечатись, тим не менш директор Брилівського елеватора віддає перевагу здоровій конкуренції. «Нехай товаровиробник сам обирає, куди йому вигідніше везти, зберігати або продавати зерно. Наше завдання – забезпечити такі умови, щоб він прийшов саме до нас», - зазначає керівник.
І це не пусті слова. Для створення якомога кращих умов для виробника сьогодні елеватор активно готується до сезону та відновлюється. Цього року у модернізацію підприємства планується інвестувати близько 2 млн. грн. Планом інвестицій передбачено закупити та встановити новий зернометач, лабораторне обладнання та облаштувати нову вагову, монтаж якої вже розпочато. «Роботи ведуться повний робочий день, говорить Євген Кузуб. Вихідних у нас майже немає. Надто дороге задоволення – гуляти, коли жнива на порозі. За добу маємо намір відвантажувати 1,5 тис. тонн зерна».
За словами Є.Кузуба, елеватор може приймати на зберігання не лише пшеницю, а й ячмінь, соняшник, кукурудзу та інші культури. Але плани нового керівництва досить амбітні: млин, олійниця, крупорушка, кондитерський цех, пекарня – все це колись працювало тут і служило людям, і все це планується поступово відновлювати.
«Паралельно з модернізацією виробництва триває етап укладання договорів. Ми лояльні до наших поклажодавців і не завищуємо ціни на послуги, оскільки зацікавлені в надходженні сировини: чим більше її надійде, тим вища рентабельність. Тож разом з підприємством, реконструюємо і довіру наших клієнтів», - підкреслює керівник елеватора.
Не можна обходити і той факт, що разом з відродженням елеватора відроджується і сама Брилівка. Більше трьох десятків жителів селища вже знайшли тут свої робочі місця. «А в сезон приймання, переробки та відвантаження зерна їх буде ще більше», - обіцяє керівник.