Неефективна робота депутатів чи відкритий саботаж?
З початку поточного року Херсонською обласною державною адміністрацією була проведена робота щодо планування та подальшої реалізації природоохоронних заходів області. Так, сформовано та розпорядженням голови Херсонської обласної державної адміністрацї схвалено проект переліку першочергових природоохоронних заходів на 2019 рік, який було надано на розгляд обласної ради.
Вказаним переліком передбачалося фінансування та виконання таких робіт як: оформлення кадастрової документації на території об’єктів природно-заповідного фонду, розробка проектів землеустрою з організації та встановлення меж об’єктів природно-заповідного фонду, запровадження та обслуговування функціонування державної системи моніторингу навколишнього природного середовища, розроблення проектно-вишукувальної документації для будівництва комплексу по сортуванню побутових відходів в м. Берислав тощо.
Проте на засіданні постійної комісії обласної ради з питань земельних відносин та екології, яке відбулося 05 лютого 2019 року, третина робіт з оформлення кадастрової документації на території об’єктів природно-заповідного фонду та розробки проектів землеустрою з організації та встановлення меж об’єктів природно-заповідного фонду не була підтримана членами та особисто головою комісії Рибалком С.В., представником партії «Наш край», що, в свою чергу призведе, до пошкодження або навіть хижацького винищення природних комплексів, а саме, як показала практика минулого року, по одному об’єкту ПЗФ, що виносився в натуру, його частина була передана в приватну власність, що є порушенням природоохоронного законодавства.
Відсутність підтримки депутатів розроблення проектно-вишукувальної документації для будівництва комплексу по сортуванню побутових відходів в місті Бериславі на довгий час відкладе питання вирішення проблеми накопичення відходів та призведе до того, що місто Берислав потоне у смітті!
Недофінансування запровадження та обслуговування функціонування державної системи моніторингу навколишнього природного середовища, унеможливлює складання картографічних матеріалів з забруднення та спричиняє недоліки у системі інформування населення щодо реального стану атмосферного повітря, ґрунтів, поверхневих та підземних вод тощо. Крім того, відсутність автомобільної пересувної лабораторії не дозволяє здійснювати оперативний та всебічний моніторинг стану довкілля Херсонської області а ще Херсонці пам’ятають як минулого року з тимчасово окупованого Криму нас труїв ТИТАН, але і це не аргумент для депутата Рибалка, який одноосібно вирішив що області не потрібна пересувна лабораторія!
Враховуючи наведене, можна зробити висновок про те, що деякі депутати обласної ради не зацікавлені у розвитку та збереженні об’єктів природно-заповідного фонду області, виявляють байдужість до ситуації, що склалася в минулому році з Кримським Титаном та проблематикою у сфері поводження з ТПВ.
P.S.: Мешканці Херсонщини давайте подякуємо партії «НАШ Край» за депутата Сергія Рибалко та «екологічну безпеку Херсонщини».