Все новости Херсона

Лента новостей
Политика
Наші зрадники. NGL.media знайшли 1579 українців, які стали колаборантами. Ось їхні імена
28 сентября 22:48
1087
Наші зрадники. NGL.media знайшли 1579 українців, які стали колаборантами. Ось їхні імена

Наші зрадники. NGL.media знайшли 1579 українців, які стали колаборантами. Ось їхні імена

NGL.media знайшли 1579 українців, які стали колаборантами. Ось їхні імена

Вранці 5 жовтня 2022 року російський диктатор Володимир Путін підписав документи про включення до складу Росії чотирьох українських областей – Донецької, Луганської, Запорізької і Херсонської. І з того дня у російському реєстрі і поступово почали з’являтися відомості про окупаційні органи влади.

На основі цих даних і NGL.media змогли ідентифікувати загалом 1816 представників окупаційної влади – від поліції чи судів до шкіл і комунальних підприємств. Абсолютна більшість з них (1579, або майже 87%) виявилась колабораціоністами – громадянами України, які пішли на службу до росіян, очоливши ті чи інші установи, іноді відразу кілька.

Нижче ви знайдете їхні поіменні списки з можливістю виокремлення по регіонах чи типу установ і органів влади.

ЯК МИ ЦЕ ЗРОБИЛИ? 
Частка українців у керівництві різних окупаційних структур (інфографіка)
30 січня 2023 року створене у Мелітополі «управління ФСБ по Запорізькій області» очолив 52-річний Олександр Гаглазов, який до того працював у такому ж управлінні ФСБ у російському Тамбові. Це типова ситуація для окупованих територій – ключові посади у підрозділах цієї спецслужби займають виключно росіяни.

Те саме стосується і керівництва окупаційних управлінь Слідчого комітету РФ – це основний орган, який займається розслідуваннями злочинів, вчинених так званими «спецсуб’єктами» (депутатами, суддями, прокурорами, поліцейськими та іншими представниками влади). Логічно, що такі органи краще тримати під особливим контролем.

Натомість понад 87% місцевих відділків поліції очолюють саме українці, які раніше теж переважно працювали поліцейськими. Колонії, тюрми і слідчі ізолятори теж очолюють переважно колаборанти – вихідці з української пенітенціарної системи, таких майже 80%.
Ще одна сфера, де приїжджі росіяни суттєво переважають українців – це військові частини та військкомати, серед керівництва яких понад 80% росіян. Ми виявили лише дві військові частини в Криму, якими керують Михайло Щербак і Сергій Максименко, колишні громадяни України. Окрім того, військовим комісаром так званої «ДНР» призначили уродженця Харцизька Євгена Кучеренка, який свою вірність окупантам доводив 8 років, воюючи у складі незаконних збройних формувань. А херсонський військкомат очолив колабораціоніст з Криму Вадим Шуригін.

Серед керівництва прокуратури частка росіян сягає 75%. Винятками залишилися лише так звані «Прокуратура Донецкой народной республики» та колишня «Генеральная прокуратура Донецкой народной республики», яка зараз перебуває у стані ліквідації. Першу очолює колаборант, виходець із української Генпрокуратури Андрій Співак, що став «генпрокурором ДНР» ще до офіційної анексії, а ліквідатором другої теж є колишній український прокурор Максим Сіменко.

Росіяни також очолюють 64% судів і судових департаментів на окупованих територіях.

Попри очевидну недовіру до місцевих, росіяни не можуть заповнити усі керівні посади своїми співвітчизниками з Тамбова чи Рязані – тому серед майже двох тисяч керівників різних установ на окупованій території 87% складають українці. Усі вони, щоб отримати чи зберегти за собою бажану посаду свідомо пішли на співпрацю з ворогом і стали колаборантами.

ЯКЕ ПОКАРАННЯ ПЕРЕДБАЧЕНЕ ЗА КОЛАБОРАЦІОНІЗМ? 

Типовий приклад – неймовірний кар’єрний зліт 34-річної Євгенії Кузьменко з Херсонщини. Єдине її фото нашим колегам з «Центру журналістських розслідувань» вдалося знайти у галереї випускників одеської школи вдосконалення LifeProPlus, де вона вчилася на масажистку.
Раніше Кузьменко мешкала в Херсоні і заробляла на життя масажем. Але після приходу росіян вирішила повернутися до батьків у селище Новотроїцьке, де пішла працювати до центру зайнятості. А уже в квітні цього року Євгенія Кузьменко очолила Новотроїцьку військово-цивільну адміністрацію. Прикметно, що її батько Микола Кузьменко є протоієреєм місцевої єпархії УПЦ МП і ще до війни не приховував своїх проросійських поглядів.

Загалом українські громадяни очолили понад тисячу окупаційних муніципальних структур – тут їхня частка сягає майже 95%. Місцевими гауляйтерами стали як колишні сільські та районні голови, депутати і чиновники, так і люди, які раніше не мали жодної ваги у місцевих громадах – масажистки, таксисти, торговці самогоном чи екс-ув’язнені.Багато українців і у сфері освіти. Як показує дослідження NGL.media, у школах і дитсадках на захоплених територіях вчать дітей правильно любити Росію переважно колишні українські вчителі. А зарплату в управліннях і відділах освіти їм нараховують ті ж самі службовці, що й до окупації.

«Вона все своє життя мріяла щось очолити. Але Олена Терещенко завжди була настільки тупою, що нікому з думаючих людей не приходило в голову призначати її на якусь посаду. Тепер збулась мрія ідіотки», – саме так охарактеризував свою колишню підлеглу Михайло Гончар, екс-начальник управління освіти Каховської міськради. До вторгнення 50-річна Олена Терещенко працювала вчителькою початкових класів, а уже в квітні 2022 року її призначили директоркою школи №1 у Каховці.

Щоб зайняти це крісло, жінка не гребувала нічим – саме з її подачі росіяни кілька разів захоплювали в полон законного директора школи. А в березні цього року Олену Терещенко представили вже не просто директоркою, а новою начальницею відділу освіти окупаційної адміністрації.

Якщо говорити про топ-3 категорії «держустанов», де статистично беруть гору місцеві посіпаки окупантів – то це переважно соціальна сфера чи органи з доволі вузькими повноваженнями. Наприклад, колаборанти керують абсолютно всіма комітетами земельних ресурсів так званої «ДНР». Їхня функція – розробка проектів землеустрою, реєстрація прав власності на землю, її оцінка та ведення кадастрової карти.На другому місці за кількістю колаборантів – різноманітні казачі організації в окупованому Криму. Із 44 діючих на даний момент юросіб 43-ма керують колишні власники українських паспортів. Формально казачі товариства – це не органи державної влади, а об’єднання громадян, проте вони мають повноваження охорони громадського порядку, державних і муніципальних об’єктів, а також – військовий вишкіл своїх членів.

У 2014 році проросійські казаки брали активну участь в анексії Криму, а зараз воюють на боці окупантів у складі власних збройних формувань. У подальшому вони нерідко очолюють окупаційні адміністрації, як наприклад, колишній гауляйтер містечка Пологи на Запоріжжі Степан Лопатін, про якого NGL.media неодноразово писало в минулому році.

На плечі колаборантів окупанти поклали і турботу про малозахищені верстви населення. Саме вони керують 97 % пенсійних фондів, управлінь соцстраху та соцзахисту, місцевими центрами зайнятості.

Ця публікація підготовлена в рамках проекту Інституту висвітлення війни та миру (IWPR) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст публікації є винятковою відповідальністю редакції i не відображає погляди Європейського Союзу чи Інституту висвітлення війни та миру
0 комментариев
07 декабря 2023, 11:31
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Мавр сделал свое дело, мавр может уходить - оккупанты отправляют мелитопольских коллаборантов в ссылку
Мавр сделал свое дело, мавр может уходить - оккупанты отправляют мелитопольских коллаборантов в ссылку
Пошедшие на сотрудничество с оккупантами предатели, перестали быть нужными. Теперь им дорога в Сибирь...Не секрет, что в оккупированном Мелитополе прибились к стаду рашистов те, кто никакими стоящими...
15 ноября 03:17
4867
Новый законопроект об усилении мобилизации: задержание "уклонистов" станет системным явлением - адвокат
Новый законопроект об усилении мобилизации: задержание "уклонистов" станет системным явлением - адвокат
Принятие законопроекта о мобилизации до 30% правоохранителей может спровоцировать волну полицейского произвола и негативно отразиться на обществе. Задержание "уклонистов" станет системным явлением.Об...
06 декабря 03:45
3153
Ярош жорстко поставив на місце Фаріон
Ярош жорстко поставив на місце Фаріон
Командувач Української добровольчої армії Дмитро Ярош опублікував коментар після скандальної заяви екс-нардепа Ірини Фаріон з образами на адресу бійців бригади Азов.Український командир закликав до єд...
08 ноября 03:02
2180
ЗСУ звільнили село на лівому березі Дніпра на Херсонщині
ЗСУ звільнили село на лівому березі Дніпра на Херсонщині
На Херсонському напрямку минулої доби бійці Збройних сил України знищили п’ятьох російських окупантів, чотири гармати, два автомобілі і моторний човен.Повідомивши про це у своєму Телеграм-каналі, прес...
12 ноября 12:55
1813
Залишені західними інвесторами на окупованій Херсонщині об'єкти загарбники передають місцевим «бізнесменам»
Залишені західними інвесторами на окупованій Херсонщині об'єкти загарбники передають місцевим «бізнесменам»
Можливо, є місця, з яких і вивозити вже нема чогоСхоже, що після деокупації «нових регіонів РФ» Україні доведеться здебільшого не відновлювати промисловість, а фактично знову створювати її з нуля. «Ур...
15 ноября 15:58
1146
4
В Україні змінюють правила мобілізації: які реформи пропонують
В Україні змінюють правила мобілізації: які реформи пропонують
В Україні кардинально змінюють правила мобілізації. Зміни внесуть уже останнього тижня листопада.Подробиці надали журналісти в ексклюзиві TSN.UA. Вікторія Гнатюк розповіла, що зміни у призові оголосят...
30 ноября 03:48
967
1
"В нас починають закінчуватися солдати". Навіщо Україні "призов по-новому"
"В нас починають закінчуватися солдати". Навіщо Україні "призов по-новому"
В Україні готуються суттєво змінити правила мобілізації. Нові зміни в законодавстві мають допомогти з закриттям лазівок, які раніше дозволяли "відкосити" від армії тридцятирічним "студентам", а також...
25 ноября 03:30
1405
1
Військовий експерт пояснив, чому росіянам важливо атакувати саме Київ
Військовий експерт пояснив, чому росіянам важливо атакувати саме Київ
Військовий експерт Петро Черник пояснив, чому російським окупантам важливо атакувати саме Київ.Про це він  сказав  в ефірі телемарафону, відповідаючи на запитання щодо причин активних спроб ворога бит...
27 ноября 12:49
312
1