Лента новостей
Политика
Наші зрадники. NGL.media знайшли 1579 українців, які стали колаборантами. Ось їхні імена
Наші зрадники. NGL.media знайшли 1579 українців, які стали колаборантами. Ось їхні імена
NGL.media знайшли 1579 українців, які стали колаборантами. Ось їхні іменаВранці 5 жовтня 2022 року російський диктатор Володимир Путін підписав документи про включення до складу Росії чотирьох українських областей – Донецької, Луганської, Запорізької і Херсонської. І з того дня у російському реєстрі і поступово почали з’являтися відомості про окупаційні органи влади.
На основі цих даних і NGL.media змогли ідентифікувати загалом 1816 представників окупаційної влади – від поліції чи судів до шкіл і комунальних підприємств. Абсолютна більшість з них (1579, або майже 87%) виявилась колабораціоністами – громадянами України, які пішли на службу до росіян, очоливши ті чи інші установи, іноді відразу кілька.
Нижче ви знайдете їхні поіменні списки з можливістю виокремлення по регіонах чи типу установ і органів влади.
ЯК МИ ЦЕ ЗРОБИЛИ? 30 січня 2023 року створене у Мелітополі «управління ФСБ по Запорізькій області» очолив 52-річний Олександр Гаглазов, який до того працював у такому ж управлінні ФСБ у російському Тамбові. Це типова ситуація для окупованих територій – ключові посади у підрозділах цієї спецслужби займають виключно росіяни.
Те саме стосується і керівництва окупаційних управлінь Слідчого комітету РФ – це основний орган, який займається розслідуваннями злочинів, вчинених так званими «спецсуб’єктами» (депутатами, суддями, прокурорами, поліцейськими та іншими представниками влади). Логічно, що такі органи краще тримати під особливим контролем.
Натомість понад 87% місцевих відділків поліції очолюють саме українці, які раніше теж переважно працювали поліцейськими. Колонії, тюрми і слідчі ізолятори теж очолюють переважно колаборанти – вихідці з української пенітенціарної системи, таких майже 80%.
Ще одна сфера, де приїжджі росіяни суттєво переважають українців – це військові частини та військкомати, серед керівництва яких понад 80% росіян. Ми виявили лише дві військові частини в Криму, якими керують Михайло Щербак і Сергій Максименко, колишні громадяни України. Окрім того, військовим комісаром так званої «ДНР» призначили уродженця Харцизька Євгена Кучеренка, який свою вірність окупантам доводив 8 років, воюючи у складі незаконних збройних формувань. А херсонський військкомат очолив колабораціоніст з Криму Вадим Шуригін.
Серед керівництва прокуратури частка росіян сягає 75%. Винятками залишилися лише так звані «Прокуратура Донецкой народной республики» та колишня «Генеральная прокуратура Донецкой народной республики», яка зараз перебуває у стані ліквідації. Першу очолює колаборант, виходець із української Генпрокуратури Андрій Співак, що став «генпрокурором ДНР» ще до офіційної анексії, а ліквідатором другої теж є колишній український прокурор Максим Сіменко.
Росіяни також очолюють 64% судів і судових департаментів на окупованих територіях.
Попри очевидну недовіру до місцевих, росіяни не можуть заповнити усі керівні посади своїми співвітчизниками з Тамбова чи Рязані – тому серед майже двох тисяч керівників різних установ на окупованій території 87% складають українці. Усі вони, щоб отримати чи зберегти за собою бажану посаду свідомо пішли на співпрацю з ворогом і стали колаборантами.
ЯКЕ ПОКАРАННЯ ПЕРЕДБАЧЕНЕ ЗА КОЛАБОРАЦІОНІЗМ?
Типовий приклад – неймовірний кар’єрний зліт 34-річної Євгенії Кузьменко з Херсонщини. Єдине її фото нашим колегам з «Центру журналістських розслідувань» вдалося знайти у галереї випускників одеської школи вдосконалення LifeProPlus, де вона вчилася на масажистку.
Раніше Кузьменко мешкала в Херсоні і заробляла на життя масажем. Але після приходу росіян вирішила повернутися до батьків у селище Новотроїцьке, де пішла працювати до центру зайнятості. А уже в квітні цього року Євгенія Кузьменко очолила Новотроїцьку військово-цивільну адміністрацію. Прикметно, що її батько Микола Кузьменко є протоієреєм місцевої єпархії УПЦ МП і ще до війни не приховував своїх проросійських поглядів.

Загалом українські громадяни очолили понад тисячу окупаційних муніципальних структур – тут їхня частка сягає майже 95%. Місцевими гауляйтерами стали як колишні сільські та районні голови, депутати і чиновники, так і люди, які раніше не мали жодної ваги у місцевих громадах – масажистки, таксисти, торговці самогоном чи екс-ув’язнені.Багато українців і у сфері освіти. Як показує дослідження NGL.media, у школах і дитсадках на захоплених територіях вчать дітей правильно любити Росію переважно колишні українські вчителі. А зарплату в управліннях і відділах освіти їм нараховують ті ж самі службовці, що й до окупації.
«Вона все своє життя мріяла щось очолити. Але Олена Терещенко завжди була настільки тупою, що нікому з думаючих людей не приходило в голову призначати її на якусь посаду. Тепер збулась мрія ідіотки», – саме так охарактеризував свою колишню підлеглу Михайло Гончар, екс-начальник управління освіти Каховської міськради. До вторгнення 50-річна Олена Терещенко працювала вчителькою початкових класів, а уже в квітні 2022 року її призначили директоркою школи №1 у Каховці.
Щоб зайняти це крісло, жінка не гребувала нічим – саме з її подачі росіяни кілька разів захоплювали в полон законного директора школи. А в березні цього року Олену Терещенко представили вже не просто директоркою, а новою начальницею відділу освіти окупаційної адміністрації.
Якщо говорити про топ-3 категорії «держустанов», де статистично беруть гору місцеві посіпаки окупантів – то це переважно соціальна сфера чи органи з доволі вузькими повноваженнями. Наприклад, колаборанти керують абсолютно всіма комітетами земельних ресурсів так званої «ДНР». Їхня функція – розробка проектів землеустрою, реєстрація прав власності на землю, її оцінка та ведення кадастрової карти.На другому місці за кількістю колаборантів – різноманітні казачі організації в окупованому Криму. Із 44 діючих на даний момент юросіб 43-ма керують колишні власники українських паспортів. Формально казачі товариства – це не органи державної влади, а об’єднання громадян, проте вони мають повноваження охорони громадського порядку, державних і муніципальних об’єктів, а також – військовий вишкіл своїх членів.
У 2014 році проросійські казаки брали активну участь в анексії Криму, а зараз воюють на боці окупантів у складі власних збройних формувань. У подальшому вони нерідко очолюють окупаційні адміністрації, як наприклад, колишній гауляйтер містечка Пологи на Запоріжжі Степан Лопатін, про якого NGL.media неодноразово писало в минулому році.
На плечі колаборантів окупанти поклали і турботу про малозахищені верстви населення. Саме вони керують 97 % пенсійних фондів, управлінь соцстраху та соцзахисту, місцевими центрами зайнятості.
Ця публікація підготовлена в рамках проекту Інституту висвітлення війни та миру (IWPR) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст публікації є винятковою відповідальністю редакції i не відображає погляди Європейського Союзу чи Інституту висвітлення війни та миру
Популярные статьи сейчас
Смотреть все
Ігор Колихаєв: Не забувайте про Херсон. Нам зараз дуже складно
Польща, Чехія і Словенія висунули план порятунку України з 10 пунктів
В Херсоне с вертолетов обстреливают Антоновский мост, - СМИ
«Можу повернутися і надати пояснення»: Власник 4 каналу пояснив, чому перебуває на захопленій частині Херсонщини
Стан укриттів у Херсоні визнано ганебним
Военная угроза: на Херсонщине начинается стихийная эвакуация
Читайте также:
Читают
/
Обсуждают
Жителі Херсонської громади можуть отримати грошову допомогу у зв'язку з хворобами
У Херсонській громаді продовжує діяти програма "Соціальний захист", у межах якої з бюджету виплачується адресна грошова допомога у зв’язку із хворобами.Про це інформує Роман Мрочко у Facebook.У березн...
Озвучен тариф на газ в Украине: сколько будет стоить каждый кубометр
Мораторий на повышение тарифов продолжает действовать. Следовательно, действующие годовые предложения могут снова пролонгироваться. В апреле природный газ для населения не подорожает. Клиенты Газоснаб...
З 1 травня у власників бензинових автомобілів в Україні будуть великі проблеми
В Україні з 1 травня 2025 року оператори паливного ринку повинні додавати в бензин не менше 5% біоетанолу (спирту), що може призвести до технічних проблем у автомобілів. Про це українських автомобіліс...
Украинцам продавали фальшивые доллары: какие купюры подделали мошенники
В обменниках украинцы могут получить фальшивые доллары. В 2024 году на долю этой валюты выпало 93% поддельных банкнот среди всех иностранных. При этом фальшивыми преимущественно оказывались деньги бол...
Огляд європейського футболу: суперечки у Кубку Англії, криза "Лейпцига" та чемпіонська гонка в Ла Лізі
Кубок Англії цього сезону виявився спірним через нову офсайдову технологію (SAOT). Її рішення вже в перших матчах викликали хвилю обговорень і невдоволення. Наприклад, скасований гол "Ліверпуля" через...
На Херсонщині через російську агресію одна людина загинула і троє поранено, пошкоджено 18 об’єктів: поліція документує наслідки
Російські агресори вкотре атакували цивільну інфраструктуру Херсонського та Бериславського районів з артилерії, мінометів і БпЛА. Ворог підступно бив по житловій забудові, автотранспорту та об’єктах к...
Зеленський: Ми передамо США дані про пошкодження росіянами енергетики у Херсоні
Президент Володимир Зеленський заявив, що дав наказ міністру оборони підготувати і передати США інформацію про пошкодження сьогодні енергетичного об’єкта у Херсоні.Про це він заявив під час пресконфер...
Украинцам изменили размер пенсий: сколько теперь получают
Украинские пенсионеры начали получать увеличенные на 11,5% выплаты. В результате проведенной с 1 марта индексации размер средней пенсии в Украине вырос до средних 6345 грн. При этом за март все пенсии...