На ТОТ Херсонщини встановили тарифи на електроенергію на 2026 рік
На тимчасово окупованій території Херсонської області окупаційна адміністрація затвердила нові ціни та тарифи на електричну енергію на 2026 рік.
Це стало відомо з розпорядження окупаційної влади.
Згідно з оприлюдненими даними, для непобутових споживачів у 2026 році одноставковий тариф без ПДВ з січня по вересень становитиме від 5 до 6,56 рубля за кВт·год, залежно від рівня напруги. У четвертому кварталі ці показники зростуть до 5,81–7,62 рубля за кВт·год. У піковій зоні доби тариф може досягати 9,91 рубля за кВт·год.
Для населення у період з січня по вересень 2026 року одноставковий тариф у межах першого діапазону споживання становитиме 2,78 рубля за кВт·год, у другому діапазоні — 5,51 рубля, у третьому — 6,67 рубля. У жовтні–грудні ці тарифи зростуть до 3,67, 8,25 та 10 рублів за кВт·год відповідно.
Також передбачені диференційовані тарифи за зонами доби. Зокрема, у нічній зоні для населення у першому діапазоні споживання вартість електроенергії з січня по вересень становитиме від 1,67 до 1,95 рубля за кВт·год, залежно від обраного тарифного плану. У пікові години ціна може сягати 3,61 рубля, а наприкінці року — до 4,77 рубля за кВт·год.
Крім цього, окупаційна влада встановила збутові надбавки так званого гарантувального постачальника, єдині тарифи на передачу електроенергії електромережами, а також плату за технологічне приєднання до електромереж.
Раніше ми вже писали, що окупанти знову підвищують тарифи на газ та на воду на лівобережжі Херсонщини. А також там встановили нові тарифи на вивезення сміття.