На податковий борг буде нараховуватися пеня
Після закінчення встановлених Податковим кодексом України (далі – ПКУ) строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня (ст. 129 ПКУ), про це повідомляє прес-служба ОДА.
Нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов’язання: самостійно платником податків – від першого робочого дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання; контролюючими органами – від першого робочого дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного у податковому повідомленні–рішенні. Пеня нараховується на суму податкового боргу із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України (далі – НБУ), що діє на день виникнення такого податкового боргу або на день його погашення (залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою), за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Також пеня нараховується на суму заниження податкового зобов’язання із розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, що діє на день заниження.
Крім того, пеня нараховується у день настання строку погашення податкового зобов’язання, визначеного податковим агентом при виплаті доходів на користь громадян, та (або) контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента. Розраховується вона із 120% річних облікової ставки НБУ, що діє на день виплати (нарахування) доходів на користь таких громадян.
Нарахування пені закінчується, зокрема, в день зарахування коштів на відповідний рахунок Держказначейства та (або) в інших випадках погашення податкового боргу та грошових зобов’язань.
Тож облікову ставку НБУ, яка з 27 травня 2016 року складає 18% річних необхідно застосовувати при нарахуванні пені відповідно до норм ПКУ.