На Херсонщині з'явиться полігон для непридатних до використання хімзасобів?
На розгляд постійної комісії облради з питань земельних відносин та екології було винесено 18 питань. У її роботі взяли участь заступники голови обласної ради Віталій Булюк та Оксана Рукавішнікова. Особливу увагу депутати приділили питання екологічної безпеки регіону.
Комісія підтримала звіт щодо виконання Програми стабілізації екологічного стану навколишнього середовища та підвищення рівня соціально-економічного розвитку Херсонської області «Екологія – 2015» з врахуванням зауважень депутатів.
Відповідаючи на запитання депутатів щодо надання депутатам екологічного паспорту області, Микола Мартиненко, заступник директора Департамент екології та природних ресурсів ОДА відзначив, що в електронному вигляді інформація про стан довкілля, зокрема екологічний паспорт, розміщуються на офіційному сайті Департаменту.
Депутати підтримали питання щодо зняття з контролю Програми моніторингу довкілля Херсонської області на 2010-2015 року. Заходи програми не виконувались через відсутність фінансування, повідомив під час засідання Микола Мартиненко. «Не рушив з місця навіть Указ Президента 2013 року про створення Центрів моніторингу довкілля – кошти не виділялись. Нині Міністерство екології та природних ресурсів розробляє нове бачення по цьому питанню», - розповів заступник директора Департаменту. Передбачається, що головним виконавцем моніторингу буде Державна екологічна інспекція.
Профільна комісія також вивчила інформацію Департаменту екології та природних про стан та хід робіт з вивезення непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин з території області впродовж 2000-2016 років, яка була підготовлена на виконання доручення голови обласної ради Андрія Путілова.
«Було підготовлено розширену довідку, взято інформацію в Державній екологічній інспекції, узагальнено і направлено в обласну раду. У довідці чітко прописано по кожному року – які заходи проводились», - повідомив Микола Мартиненко.
«На сьогодні залишилось 5 об’єктів – три з них великі (Генічеський, Каланчацький, Білозерський райони) і малі точкові об’єкти (Бериславський і Нововоронцовський райони)», - поінформував заступник директора Департаменту.
За результатами проведеної після останнього вивезення інвентаризації на території області станом на 21.12.2012 року залишалось 1887,436 т хімічних засобів захисту рослин.
У 2013, 2014, 2015 роках кошти на проведення робіт по збиранню, затаренню і вивезенню таких хімзасобів не виділялися.
«Цифра 1887 тон – орієнтовна», - каже Микола Мартиненко.
«Є багато епізодів, коли правонаступник успадкував хімсклад, але не успадковував хімію. І це хімія нічия», - також розповів Сергій Рибалко.
Депутати підтримали пропозицію голови постійної депутатської комісії з питань промисловості, агропромислового комплексу, міжнародного співробітництва та інвестицій Євгена Рищука щодо створення спеціального полігону для локалізації непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин в області. Інформацію, надану Департаментом екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації, комісія взяла до відома. Також депутати рекомендували ОДА відпрацювати питання щодо створення спеціального полігону у смт Мирне Каланчацького району для локалізації непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин в області.