Все новости Херсона

Лента новостей
События
“Ми ведемо переговори”: у Червоному Хресті відповіли на заклики України щодо гуманітарного коридору з Олешок
23 апреля 12:40
217
“Ми ведемо переговори”: у Червоному Хресті відповіли на заклики України щодо гуманітарного коридору з Олешок

“Ми ведемо переговори”: у Червоному Хресті відповіли на заклики України щодо гуманітарного коридору з Олешок

З лютого по квітень 2026 року до Секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надійшло 119 звернень від мешканців Олешок та їхніх родичів.

Про це Громадському повідомили у Секретаріаті.

Через постійні обстріли цивільні змушені тижнями жити у підвалах без доступу до продовольства, чистої води та медичної допомоги. Самостійний виїзд із міста неможливий — дороги заміновані, а пересування жорстко обмежене окупаційними блокпостами та “фільтраційними заходами”.

Український омбудсмен Дмитро Лубінець попросив Міжнародний комітет Червоного Хреста використати мандат і посередницькі механізми для забезпечення доступу гуманітарної допомоги для людей в Олешках.

«Наразі триває подальше опрацювання зазначеного питання та вживаються заходи, спрямовані на практичну реалізацію досягнутих домовленостей за участі всіх залучених сторін. При цьому здійснюється подальша робота зі збору інформації про людей, які потребують допомоги з виїздом, після чого інформація щодо них буде передана російській стороні для організації відповідного заходу», — ідеться у відповіді Секретаріату.

У Міжнародному Комітеті Червоного Хреста повідомили Громадському, що нині проводять переговори з відповідними органами обох сторін щодо отримання додаткової інформації щодо ситуації в Олешках і гуманітарних потреб цивільного населення.

“Паралельно у межах своєї програми “Безпечний перетин кордону” МКЧХ продовжує допомагати вразливим людям із цього району возз’єднатися зі своїми родинами по обидва боки лінії фронту, у безпосередній координації з відповідними особами”, — відповіли у МКЧХ.

Нещодавно начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін заявив, що у тимчасово окупованих Олешках люди помирають від голоду, також мешканці гинуть від виснаження та серцевих нападів.

За інформацією української влади, в Олешках досі залишаються понад 8 тисяч мешканців. Частина з них змушена шукати їжу самотужки, зокрема полювати на диких тварин.

0 комментариев
24 июня 2026, 22:31
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Російські війська евакуюються з Кінбурнської коси, - партизани
Російські війська евакуюються з Кінбурнської коси, - партизани
Дії Сил оборони України щодо перерізання маршрутів постачання змусили російських військових спішно залишити позиції на Кінбурнській косі в Миколаївській області.Про це повідомляє агент партизанського...
09 июня 01:15
1309
На ТОТ Херсонщини скасували автобусні рейси до Москви та Криму
На ТОТ Херсонщини скасували автобусні рейси до Москви та Криму
На тимчасово окупованій частині Херсонської області призупинили частину автобусних рейсів, зокрема між Скадовськом та Москвою, а також Скадовськом і Севастополем. Про це повідомляють окупаційні мед...
06 июня 11:35
1241
У Херсоні внаслідок нічної атаки РФ згоріла квартира голови “МолоДіжки”
У Херсоні внаслідок нічної атаки РФ згоріла квартира голови “МолоДіжки”
У Херсоні внаслідок нічної російської атаки згоріла квартира голови молодіжної організації “МолоДіжка” Володимира Рагульського. Про це повідомили на сторінці організації у Facebook. За словами с...
03 июня 11:52
1205
Сили оборони атакували морськими дронами позиції РФ на ТОТ Херсонщини (відео)
Сили оборони атакували морськими дронами позиції РФ на ТОТ Херсонщини (відео)
Під час спецоперації на Херсонщині кілька морських дронів «Баракуда» наблизилися до ворожих позицій, а з їхніх бортів запустили FPV-дрони для дорозвідки та пошуку прихованих цілей. Про це повідомил...
30 мая 16:41
1193