Логісти для херсонців – пусте місце?
Логістичні компанії зарекомендували себе гарними роботодавцями на українському ринку праці, а робота в логістичній сфері є перспективною. При цьому заробіток логіста-початківця може становити 3,5 тис. грн, а кваліфікований ТОП-менеджер здатен отримувати 3-4 тис. $. Такі дані опитування, проведеного Міжнародним кадровим порталом hh.ua в партнерстві з Дослідницьким центром ZAMMLER.
«Робота в логістиці це, перш за все, – організація перевезень». Це думка більшості респондентів: і тих, хто працює у логістиці, і тих, хто ніколи в даній сфері не працював. Крім цього, поширеним є твердження, що головною функцією спеціалістів у цій професії є не лише перевезення, а й зберігання товарів (складські послуги). Ще логістом вважають спеціаліста, який організовує рух та розміщення товарів у різних економічних системах. Проте всі, хто не має досвіду роботи в логістиці, дуже приблизно розуміють сферу діяльності логіста.
Трохи більше третини респондентів бачать в логістах, насамперед, митних брокерів і працівників, які займаються оформленням вантажів. Найменш популярні варіанти – складські працівники, водії, кур’єри, поштарі і завгоспи.
Особливості роботи в логістиці респонденти характеризують по-різному. Більшість опитаних логістів вважають свою роботу цікавою і перспективною, чого не скажеш про оцінку людей, які не знайомі зі сферою. Більшість опитаних, незалежно від їх сфери роботи, вважає логістичні компанії хорошими роботодавцями, де «крутяться великі гроші».
Самі логісти частіше вважають, що їх проф. сфера в Україні добре розвинена, мають позитивний досвід роботи в логістичних компаніях, але вважають, що в сфері присутня корупція та «сірі заробітки».