Корумпованості херсонських чиновників є куди «рости»
Згідно з минулорічним дослідженням Індексу сприйняття корупції, Україна за рівнем корумпованості посіла 144 місце серед 177 держав, охоплених дослідженням. Наша країна стабільно залишається у групі держав «підвищеного ризику» разом з Камеруном, Іраном, Нігерією, Центральною Африканською Республікою та Папуа Новою Гвінеєю.
Не оминула всюдисуща українська корупція і сферу придбання товарів, робіт і послуг за державні кошти, або так званих державних закупівель. Через укладання угод на невигідних для держави та суспільства умовах, бюджет щорічно втрачає значні суми коштів.
В основі таких угод лежить штучне завищення закупівельних цін на товари, роботи і послуги в порівнянні з їх реальною ринковою вартістю. Здебільшого постачальники завищують ціни при укладанні таких угод з огляду на численні «відкати». Їх отримують чиновники, які впливають на результати тендеру або безпосередньо визначають переможця.
Значною кількістю корупційних скандалів, пов’язаних із державними закупівлями, ознаменувався період правління колишнього президента-втікача Віктора Януковича. Згадуються і відверто «золоті» підручники Табачника, і дефектні автомобілі «швидкої допомоги» Богатирьової, і швидкісні поїзди «Хюндай», які загрожували безпеці пасажирів, та багато іншого.
Однак справжнім символом корупційного нахабства минулої влади стали «вишки Бойка», тодішнього міністра палива і енергетики. За даними експертів, підставні британська та латвійська фірми, які виграли тендери на поставку самопідіймальних бурових установок, завищили їхню реальну вартість на 150 та 180 млн. дол. Розслідуванням оборудки займалися навіть слідчі Великобританії та Латвії, а от українські правоохоронці вперто закривали очі на відверті махінації.
Таким чином, через налагоджену та фактично неконтрольовану систему корупції у сфері державних закупівель, державний бюджет щорічно несе величезні втрати.