События


Компанія "Нібулон" становить екологічну загрозу

Просмотров: 1713

7 Июня, 14:08


Будівництво річкового перевантажувального терміналу, що здійснює ТОВ СП «Нібулон» на березі р.Конка в Голопристанському районі становить екологічну загрозу.

Компанія «Нібулон» сьогодні – це один з найбільших вітчизняних сільгосптоваровиробників, інвесторів і експортерів, один з лідерів вітчизняного аграрного ринку. Будучи ровесницею незалежної України, на різних етапах становлення держави, компанія разом з усією країною стійко долала економічну стагнацію, інфляцію і безробіття, але кожного разу досягала успіху, зміцнюючи свої позиції як на національному, так і на світовому ринках. Але не все так гарно, як нам  про це розповідають.

вад1

Олексій Вадатурський - найбагатший зернотрейдер України. Хоча збитки його ТОВ СП "Нібулон" в останні роки колосальні. А ще він страждає «роздвоєнням особистості». Звільнивши в середині січня 2017 року директори свого швейцарського офшору, торгує ... сам з собою. Виступає в одній особі - як продавець українського зерна і як його офшорний покупець. Через офшори "Нібулон" продає зерно вдвічі дорожче, ніж закуповує. Нардеп Андрій Вадатурський (син) - говорить, що не в курсі цих схем ...

вад5

Найбільший приватний експортер українського зерна - компанія "Нібулон" народилася з радянсько-угорського СП з імпорту селекційних насіння. На початку 90-х спільні підприємства (СП) мали безпрецедентні податкові пільги. І це дало прекрасний старт для початку приватного бізнесу заступник начальника Миколаївського обласного управління хлібопродуктів Олексія Вадатурського. Дуже скоро його фірма перейшла від імпорту насіння до експорту зернових. Консолідувала колгоспні землі, скупила елеватори, приватизувала частину порту і судноремонтний завод, побудувала свій річковий флот, обросла величезними міжнародними боргами.

вад2

Зазначена територія відноситься до водно-болотних угідь та має  міжнародне значення. Вказана територія перебуває під захистом Конвенції про водно-болотні угіддя. Крім того порушується Ст 39 «Охорона середовища існування, умов розмноження, шляхів міграції тварин» Закону України «Про тваринний світ», а саме: у  період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня,  забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного  шуму та неспокою. На зазначеному будівництві використовувалася техніка по забиванню свай  саме в період  масового розмноження диких тварин. Проводяться днопоглиблювальні роботи, що в свою чергу негативно впливає на природні нерестовища та кормову базу.

вад3

Це місце гніздування водоплавних птахів, які в цей період розмножуються. Враховуючи викладене ТОВ СП «Нібулон» повинно компенсувати втрати внаслідок знищення нерестовищ та кормової бази згідно Методики розрахунку збитків, заподіяних  рибному господарству внаслідок  порушення  законодавства  про охорону навколишнього природного середовища затвердженої наказом  Мінприроди від 18 травня 1995 року N 36.

Багато городян, рятуючись від червневого спеки на пляжах Намиву, були свідками того, як по річці з підозрілою регулярністю «розгулювали» дві баржі. При більш детальному розгляді, миколаївським яхтсменам вдалося виявити, що з самохідних барж безсоромно скидається мулистий грунт прямо в річку, причому протягом розносить шкідливу масу по всій поверхні акваторії Південного Бугу, замулюючи пляжі і збільшуючи мелістость акваторії. Відпочиваючим городянам і невтямки яку загрозу несе всім відоме підприємство, що належить миколаївцю, який потрапив до двадцятки найбагатших людей України. А екологи стверджують, що загроза значна. Місце видобутку глибинного мулу знаходиться на акваторії розчищають і поглиблюють ТОВ СП «Нібулон». Нагадаємо, що дане підприємство - великий оператор зернового ринку - створено в 1991 р В даний час включає в себе 24 підрозділу в семи областях України (Миколаївській, Луганській, Вінницькій, Хмельницькій, Харківській, Полтавській і Черкаській) і дочірнє підприємство в Нідерландах. А гендиректору Олексія Вадатурського присвоєно звання Героя України. Деякий час назад, держоргани надали «Нібулону» дозволу на днопоглиблювальні роботи, для облаштування водних підхідних шляхів до зернового терміналу, яким найбільший вітчизняний зернотрейдер володіє в Миколаєві на території Чорноморського суднобудівного заводу.

вад4

На офіційному сайті підприємства підкреслюється наступне: «За всіма напрямками діяльності" НІБУЛОНа "значна увага приділяється охороні навколишнього середовища. Впровадженням державної екологічної політики, спрямованої на забезпечення ефективного використання і відтворення природних ресурсів, а також забезпеченням екологічної безпеки виробництв на підприємстві займається відділ охорони навколишнього середовища (ООС). Цікаво, де ж логіка в декларованих висловлюваннях і діях підприємства? А логіка проста - «економіка повинна бути економною», ось таке гасло у сучасного бізнесу.

вад6

Дозвіл на проведення днопоглиблювальних робіт в обов'язковому порядку повинно пройти узгодження з державними органами екологічного контролю, в тому числі місце утилізації та захоронення донного грунту. При цьому норми і правила дають дозвіл на вивезення грунту в відкрите море, з видаленням від 100 до 150 км. від берега, або за рішенням місцевої влади вивезення донного грунту проводиться на ерозійні території, яри, балки і т.д. Природно, це вимагає значних фінансових витрат, а навіщо витрачати зайві кошти, якщо навіть губернатор на своїх прес-конференціях заявляє, що не дасть в образу це підприємство?

 Читайте также:


Комментарии

Комментариев 0

22.07 2019, 15:26


В Херсоне снова сняли видео о поиске закладки с психотропами

В Херсоне сняли очередное видео, на котором мужчина ищет во…

Кто проходит в Раду от Херсонщины по мажоритарке: почти тотальная победа одной партии

На сайте Центральной избирательной комиссии обнародованы фамилии тех мажоритарщиков, кто…

В Херсоне на избирательном участке в бюллетене заштамповали не того кандидата, который выбыл

Об этом написал представитель пострадавшего кандидата Ростислав Супрунов в соцсети.…


Лента новостей
Больше новостей

Цифра недели
2,3 тыс.
Стільки вакансій укомплектовано Херсонською обласною службою зайнятості з початку року

Вход на сайт
E-mail
Пароль
Новый пользователь
E-mail
Пароль
Вподобайте нас у Facebook і отримуйте все найцікавіше у власну стрічку новин.
Я вже вподобав "Херсон Daily"
X
Подписывайтесь и оставайтесь в курсе всех новостей!
Подписывайтесь и оставайтесь в курсе всех новостей вместе с KhersonDaily!