Все новости Херсона

Лента новостей
События
Кого шукають працедавці, а на кого чекає безробіття
12 февраля 13:30
110
Кого шукають працедавці, а на кого чекає безробіття

Кого шукають працедавці, а на кого чекає безробіття

Якою є ситуація на ринку праці, які зарплати пропонують роботодавці та які є прогнози на поточний рік.
В яких сферах багато пропозицій для працевлаштування, кого на ринку не вистачає, хто може залишитися без праці та які пропонують зарплати на ринку?
 
Кого шукають працедавці?
На порталі з працевлаштування Work.ua українські роботодавці почали активніше шукати працівників в 7 галузях. Найбільше кількість вакансій зросла для фахівців сфери охорони та безпеки – на 19%. На другому місці - юриспруденція – на 13%. Третю та четверту сходинку розділили фахівці у сферах сільського господарства та страхування – на 9%. На п’ятому місці сфера культури – 3%. На шостому та сьомому – освіта з наукою та топменеджмент, вакансій у яких побільшало на 1%.
 
 
На найбільш конкурентні віддалені посади кількість відгуків від кандидатів зросла ще в декілька разів. До таких посад належать Front-end розробник, верстальник, вебдизайнер, тестувальник, Android-програміст, відеомонтажер, Python-програміст, програміст Java.
 
Найважче знаходити фахівців робітничих професій і медиків.
До переліку посад із найнижчою конкуренцією увійшли машиніст тепловоза, складач поїздів, фахівець із каменеобробки, гірник, онкохірург, ендокринолог, оториноларинголог, гастроентеролог, гірудотерапевт.
За критерієм співвідношення кількості пропонувань до кількості вакансій найактивнішими були роботодавці, які шукали домогосподарок, рієлторів, поліціянтів, операторів контакт-центру, менеджерів із розвитку, менеджерів із продажу, менеджерів по роботі з клієнтами, вчителів англійської, продавців-консультантів, промоутерів.
 
Водночас побільшало кандидатів за такими професіями: вишивальниця, SMM-спеціаліст, формувальник, страховий агент, офіс-менеджер, дієтолог, екскурсовод, кресляр, психіатр, івент-менеджер.
Своєю чергою частка жінок на ринку праці збільшилася. А от у розподілі шукачів за віком і досвідом роботи суттєвих змін не відбулося.
Якщо говорити про регіональний зріз, то найбільшу кількість відгуків на вакансії отримували роботодавці в Київській, Вінницькій, Волинській, Львівській і Харківській областях.
 
 
Найскладніша ситуація із відгуками кандидатів у Херсонській, Закарпатській, Чернівецькій, Черкаській, Миколаївській і Чернігівській областях.
Зменшення кількості вакансій в окремих галузях свідчить про наявність в Україні структурного безробіття.:
 
“Зараз спостерігаємо структурне безробіття, коли на ринку праці є попит на професії, на які не вистачає професіоналів. Високий попит на робітничі професії, спеціалістів логістики, продажів і закупівлі. Водночас низький попит залишається на працівників гуманітарно-культурного та адміністративно-управлінського напрямів, а також у сфері ІТ, тоді як кількість шукачів роботи за цими напрямками залишається доволі значною”, - каже Лариса Онипко, HR експертка grc.ua, директорка Премії HR-бренд.
За її словами, не можна сказати, що у нас немає зовсім кандидатів, але у нас не вистачає тих експертів, з набором таких навичок, які потрібні роботодавцю. І є надлишок представників тих професій, які попитом зараз не користуються.
 
Роботодавці почнуть хвилю звільнень
Згідно з результатами опитування НБУ, найближчим часом на українському ринку праці не очікується як різкого зростання вакансій в основних секторах економіки, так і сплеску звільнень.
 
 
Водночас компанії, які мають намір змінювати кількість співробітників є. І звільняти працівників вони мають намір набагато частіше, ніж наймати нових.
“Оцінки щодо зайнятості погіршилися. Керівники підприємств усіх секторів очікують на скорочення загальної чисельності працівників”, – кажуть у регулятора.
Зокрема, серед підприємств сфери торгівлі: залишатимуть поточну кількість працівників – 88%; найматимуть нових – 5%; проводитимуть звільнення – 7%, що практично відповідає кількості тих, хто готовий збільшувати штат.
 
Серед підприємств сфери послуг: залишатимуть поточну кількість працівників – 79%; найматимуть нових – 6%; проводитимуть звільнення – 15%, що у 2,5 раза перевищує кількість тих, хто готовий збільшувати штат.
Своєю чергою, будівельні підприємства: залишатимуть поточну кількість працівників – 64%; найматимуть нових – 5%; проводитимуть звільнення одразу 32%, що майже у 6,5 раза перевищує кількість тих, хто готовий збільшувати штат.
 
Серед підприємств сфери промисловості: залишатимуть поточну кількість працівників – 81%; найматимуть нових – 4%;
проводитимуть звільнення – 15%, що майже вчетверо перевищує кількість тих, хто готовий збільшувати штат.
Водночас, за даними опитування кадрового порталу grc.ua, 63% українців не бояться скорочень у найближчі півроку, 17% працівників таки очікують скорочення.
 
 
Якими будуть зарплати у поточному році
За даними grc.ua, 41% опитаних компаній планує підвищення зарплати на 10-30%, 15% компаній планують збільшення зарплати працівникам, враховуючи їх індивідуальну ефективність, ще 5% компаній збільшать зарплату працівникам на 5%. Також збільшення зарплат планується за рахунок індексації інфляції у 19% опитаних роботодавців. 15% компаній планують залишити зарплату без змін.
У 2024 р. роботодавці 80% компаній планують виплату бонусів та премій: так, 60% компаній будуть виплачувати бонуси та премії на рівні довоєнних, 14% планують збільшити додаткові бонусні виплати, щоб мотивувати продуктивну роботу команди, 6% компаній планують зменшити фіксовану частину зарплати, але збільшити бонуси для стимулювання результативності у досягненні ключових показників. 7% компаній планують збільшити фіксовану частину зарплати, але зменшити бонуси. Від додаткових виплат у 2024 р. планують відмовитися 13% компаній.
 
Попри непростий період, 62% пошукачів та працівників не готові знижувати свої побажання стосовно заробітної плати, навіть якщо виникнуть складнощі з пошуком нової роботи; 15% респондентів готові знизити свої зарплатні очікування лише на 5%, а кожний десятий пошукач готовий розглянути пропозицію із зарплатою на 6-15% менше. Тих, хто готовий поступитися на 16-25% зарплати тільки 5% опитаних.
 
Опитування показало, що українці готові перенавчатися та перепрофілюватися для того, щоб заробляти більше і бути корисними у відновленні України. 49% пошукачів готові змінити професію та працювати “руками”, якщо виникнуть складнощі у працевлаштуванні.
Вікторія Хаджирадєва
 
 
0 комментариев
21 февраля 2024, 00:54
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Украинцы теряют право на свои квартиры: все из-за непрочитанного договора
Украинцы теряют право на свои квартиры: все из-за непрочитанного договора
В Украине всегда действовали и будут действовать разные мошеннические схемы. Однако одно дело, когда в результате аферы мошенники воруют деньги с банковских карточек и совсем другое дело, когда забира...
17 февраля 03:33
6696
В Ужгороді мобілізували 19-річного студента: лише через півтора роки суд ухвалив рішення
В Ужгороді мобілізували 19-річного студента: лише через півтора роки суд ухвалив рішення
В Ужгороді ТЦК та СП мобілізував до лав Сил оборони 19-річного студента денної форми навчання. Півтора роки він у суді добивався справедливості. Про це повідомляє Українська Гельсінська спілка з прав...
01 февраля 01:45
974
На окупованій Херсонщині «гарматне м'ясо» шукають у школах
На окупованій Херсонщині «гарматне м'ясо» шукають у школах
У школах лівобережжя окупанти не перестають проводити різноманітні «патріотичні» заходи, під час яких не лише засмічують учням мізки своєю пропагандою, а й навчають користуватись зброєю.У Петрівці Ген...
26 января 19:12
934
Сколько украинцам придется заплатить за газ в феврале: озвучены свежие цены
Сколько украинцам придется заплатить за газ в феврале: озвучены свежие цены
Для всех наших дорогих и уважаемых читателей, которые внимательно следят за своими платежками по коммуналке, есть очень важная информация по поводу цен на природный газ для украинских домохозяйств. По...
04 февраля 01:01
907
Роза Водницька, комунальниця з Новотроїцького на Херсонщині, здавала росіянам земляків і стала окупаційною старостою
Роза Водницька, комунальниця з Новотроїцького на Херсонщині, здавала росіянам земляків і стала окупаційною старостою
Роза Водницька, мешканка Новотроїцького Генічеського району Херсонщини, однією з перших перейшла на бік ворога і активно здавала окупантам патріотично налаштованих до України земляків. За це її призна...
28 января 16:50
1127
2
ПриватБанк блокує рахунки за “надлишкові” перекази коштів: названо допустимий ліміт
ПриватБанк блокує рахунки за “надлишкові” перекази коштів: названо допустимий ліміт
Вкотре один з клієнтів ПриватБанку поскаржився на те, що йому заблокували рахунок, хоча він начебто нічого й не порушував. ПриватБанк же вважає інакше. Рахунок було заблоковано за надмірну кількість п...
04 февраля 01:47
1012
2
Росіяни вбивають тварин на окупованій Херсонщині та "хизуються" світлинами, - зоозахисники
Росіяни вбивають тварин на окупованій Херсонщині та "хизуються" світлинами, - зоозахисники
Російські загарбники у тимчасово окупованій Херсонській області вбивають диких тварин та хизуються цим на фото. Зоозахисники зібрали докази екоциду.Про це пише UAnimals."Команда UAnimals отримала від...
27 января 15:05
621
1
Жителі Краснодара намагаються через суд повернути квартиру, які вони продали “евакуйованим” херсонцям
Жителі Краснодара намагаються через суд повернути квартиру, які вони продали “евакуйованим” херсонцям
Суд у російському місті Краснодарі почав розглядати справу трьох місцевих жительок які намагаються вирішити питання про квартиру, продану за «херсонським» сертифікатом. Жінки продали помешкання херсон...
20 февраля 14:58
88
1