Все новости Херсона

Лента новостей
События
Кого шукають працедавці, а на кого чекає безробіття
12 февраля 13:30
161
Кого шукають працедавці, а на кого чекає безробіття

Кого шукають працедавці, а на кого чекає безробіття

Якою є ситуація на ринку праці, які зарплати пропонують роботодавці та які є прогнози на поточний рік.
В яких сферах багато пропозицій для працевлаштування, кого на ринку не вистачає, хто може залишитися без праці та які пропонують зарплати на ринку?
 
Кого шукають працедавці?
На порталі з працевлаштування Work.ua українські роботодавці почали активніше шукати працівників в 7 галузях. Найбільше кількість вакансій зросла для фахівців сфери охорони та безпеки – на 19%. На другому місці - юриспруденція – на 13%. Третю та четверту сходинку розділили фахівці у сферах сільського господарства та страхування – на 9%. На п’ятому місці сфера культури – 3%. На шостому та сьомому – освіта з наукою та топменеджмент, вакансій у яких побільшало на 1%.
 
 
На найбільш конкурентні віддалені посади кількість відгуків від кандидатів зросла ще в декілька разів. До таких посад належать Front-end розробник, верстальник, вебдизайнер, тестувальник, Android-програміст, відеомонтажер, Python-програміст, програміст Java.
 
Найважче знаходити фахівців робітничих професій і медиків.
До переліку посад із найнижчою конкуренцією увійшли машиніст тепловоза, складач поїздів, фахівець із каменеобробки, гірник, онкохірург, ендокринолог, оториноларинголог, гастроентеролог, гірудотерапевт.
За критерієм співвідношення кількості пропонувань до кількості вакансій найактивнішими були роботодавці, які шукали домогосподарок, рієлторів, поліціянтів, операторів контакт-центру, менеджерів із розвитку, менеджерів із продажу, менеджерів по роботі з клієнтами, вчителів англійської, продавців-консультантів, промоутерів.
 
Водночас побільшало кандидатів за такими професіями: вишивальниця, SMM-спеціаліст, формувальник, страховий агент, офіс-менеджер, дієтолог, екскурсовод, кресляр, психіатр, івент-менеджер.
Своєю чергою частка жінок на ринку праці збільшилася. А от у розподілі шукачів за віком і досвідом роботи суттєвих змін не відбулося.
Якщо говорити про регіональний зріз, то найбільшу кількість відгуків на вакансії отримували роботодавці в Київській, Вінницькій, Волинській, Львівській і Харківській областях.
 
 
Найскладніша ситуація із відгуками кандидатів у Херсонській, Закарпатській, Чернівецькій, Черкаській, Миколаївській і Чернігівській областях.
Зменшення кількості вакансій в окремих галузях свідчить про наявність в Україні структурного безробіття.:
 
“Зараз спостерігаємо структурне безробіття, коли на ринку праці є попит на професії, на які не вистачає професіоналів. Високий попит на робітничі професії, спеціалістів логістики, продажів і закупівлі. Водночас низький попит залишається на працівників гуманітарно-культурного та адміністративно-управлінського напрямів, а також у сфері ІТ, тоді як кількість шукачів роботи за цими напрямками залишається доволі значною”, - каже Лариса Онипко, HR експертка grc.ua, директорка Премії HR-бренд.
За її словами, не можна сказати, що у нас немає зовсім кандидатів, але у нас не вистачає тих експертів, з набором таких навичок, які потрібні роботодавцю. І є надлишок представників тих професій, які попитом зараз не користуються.
 
Роботодавці почнуть хвилю звільнень
Згідно з результатами опитування НБУ, найближчим часом на українському ринку праці не очікується як різкого зростання вакансій в основних секторах економіки, так і сплеску звільнень.
 
 
Водночас компанії, які мають намір змінювати кількість співробітників є. І звільняти працівників вони мають намір набагато частіше, ніж наймати нових.
“Оцінки щодо зайнятості погіршилися. Керівники підприємств усіх секторів очікують на скорочення загальної чисельності працівників”, – кажуть у регулятора.
Зокрема, серед підприємств сфери торгівлі: залишатимуть поточну кількість працівників – 88%; найматимуть нових – 5%; проводитимуть звільнення – 7%, що практично відповідає кількості тих, хто готовий збільшувати штат.
 
Серед підприємств сфери послуг: залишатимуть поточну кількість працівників – 79%; найматимуть нових – 6%; проводитимуть звільнення – 15%, що у 2,5 раза перевищує кількість тих, хто готовий збільшувати штат.
Своєю чергою, будівельні підприємства: залишатимуть поточну кількість працівників – 64%; найматимуть нових – 5%; проводитимуть звільнення одразу 32%, що майже у 6,5 раза перевищує кількість тих, хто готовий збільшувати штат.
 
Серед підприємств сфери промисловості: залишатимуть поточну кількість працівників – 81%; найматимуть нових – 4%;
проводитимуть звільнення – 15%, що майже вчетверо перевищує кількість тих, хто готовий збільшувати штат.
Водночас, за даними опитування кадрового порталу grc.ua, 63% українців не бояться скорочень у найближчі півроку, 17% працівників таки очікують скорочення.
 
 
Якими будуть зарплати у поточному році
За даними grc.ua, 41% опитаних компаній планує підвищення зарплати на 10-30%, 15% компаній планують збільшення зарплати працівникам, враховуючи їх індивідуальну ефективність, ще 5% компаній збільшать зарплату працівникам на 5%. Також збільшення зарплат планується за рахунок індексації інфляції у 19% опитаних роботодавців. 15% компаній планують залишити зарплату без змін.
У 2024 р. роботодавці 80% компаній планують виплату бонусів та премій: так, 60% компаній будуть виплачувати бонуси та премії на рівні довоєнних, 14% планують збільшити додаткові бонусні виплати, щоб мотивувати продуктивну роботу команди, 6% компаній планують зменшити фіксовану частину зарплати, але збільшити бонуси для стимулювання результативності у досягненні ключових показників. 7% компаній планують збільшити фіксовану частину зарплати, але зменшити бонуси. Від додаткових виплат у 2024 р. планують відмовитися 13% компаній.
 
Попри непростий період, 62% пошукачів та працівників не готові знижувати свої побажання стосовно заробітної плати, навіть якщо виникнуть складнощі з пошуком нової роботи; 15% респондентів готові знизити свої зарплатні очікування лише на 5%, а кожний десятий пошукач готовий розглянути пропозицію із зарплатою на 6-15% менше. Тих, хто готовий поступитися на 16-25% зарплати тільки 5% опитаних.
 
Опитування показало, що українці готові перенавчатися та перепрофілюватися для того, щоб заробляти більше і бути корисними у відновленні України. 49% пошукачів готові змінити професію та працювати “руками”, якщо виникнуть складнощі у працевлаштуванні.
Вікторія Хаджирадєва
 
 
0 комментариев
27 июля 2024, 05:34
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Чотирьом тюремникам з окупованої Херсонщини повідомили підозри в колабораційній діяльності і держзраді
Чотирьом тюремникам з окупованої Херсонщини повідомили підозри в колабораційній діяльності і держзраді
Державне бюро розслідувань повідомило про підозру чотирьом тюремникам з тимчасово окупованої Херсонщини: 42-річному Дмитру Черемисіну, 36-річному Валентину Мосіякіну, 37-річному Олексію Сороці і 32-рі...
29 июня 13:59
1270
Зеленський закликав Трампа розкрити плани швидкого припинення війни та готовий зустрітися
Зеленський закликав Трампа розкрити плани швидкого припинення війни та готовий зустрітися
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Дональд Трамп має виступити зі своїм планом щодо швидкого припинення війни з Росією, попередивши, що будь-яка пропозиція не повинна порушувати суверен...
04 июля 02:33
1006
ISW: Путін прагне "остаточного" завершення війни, щоб знищити Україну
ISW: Путін прагне "остаточного" завершення війни, щоб знищити Україну
Російський диктатор використав зустріч з Віктором Орбаном, щоб виступити проти припинення вогню шляхом переговорів.Заяви та вимоги російського диктатора Володимира Путіна про закінчення війни свідчать...
07 июля 03:45
922
Через різні шахрайські схеми жителі Херсонщини втратили майже 300 тисяч гривень
Через різні шахрайські схеми жителі Херсонщини втратили майже 300 тисяч гривень
Жителька Херсона на маркетплейсі виклала повідомлення про продаж речей. На оголошення відгукнувся покупець, який надіслав заявниці посилання для отримання нею переказу. Жінка ввела особисті та дані св...
23 июля 14:28
865
Таємна сесія Херсонської облради: проекти понад 40 рішень прийняли невідомі люди
Таємна сесія Херсонської облради: проекти понад 40 рішень прийняли невідомі люди
10​ липня Херсонська обласна рада провела XVI​I позачергову сесію депутатів VIII скликання без трансляції пленарного засідання.Про це повідомляє ЦПР.Чому так сталося - на сайті облради не поінформувал...
10 июля 20:27
813
3
Нардеп підрахував, скільки чоловіків в Україні мобілізаційного віку
Нардеп підрахував, скільки чоловіків в Україні мобілізаційного віку
В Україні є 11 106 523 чоловіки у віці від 25 до 59 років.Про це розповів нардеп, член фракції «Слуга народу» і голова комітету ВР із питань економічного розвитку Дмитро Наталуха в інтерв’ю «Громадськ...
06 июля 02:30
794
1
Графік кінця людства: що передбачила Ванга наступного року
Графік кінця людства: що передбачила Ванга наступного року
Одним з останніх моторошних передбачень сліпої болгарської ясновидиці Баби Ванги є її твердження про те, що кінець світу почнеться 2025 року, передає New York Post.Нагадується, що цілителька-містик по...
21 июля 01:32
680
1
Цієї ночі російська армія атакувала Херсон дронами типу “Shahed”
Цієї ночі російська армія атакувала Херсон дронами типу “Shahed”
Уламки одного зі збитих безпілотників впали на місце, де знаходилися раніше пошкоджені транспортні засоби. Про це повідомив Олександр Прокудін у Facebook.Через це виникла пожежа. На місце події операт...
26 июля 11:29
100
1