Все новости Херсона

Лента новостей
События
Кого шукають працедавці, а на кого чекає безробіття
12 февраля 13:30
169
Кого шукають працедавці, а на кого чекає безробіття

Кого шукають працедавці, а на кого чекає безробіття

Якою є ситуація на ринку праці, які зарплати пропонують роботодавці та які є прогнози на поточний рік.
В яких сферах багато пропозицій для працевлаштування, кого на ринку не вистачає, хто може залишитися без праці та які пропонують зарплати на ринку?
 
Кого шукають працедавці?
На порталі з працевлаштування Work.ua українські роботодавці почали активніше шукати працівників в 7 галузях. Найбільше кількість вакансій зросла для фахівців сфери охорони та безпеки – на 19%. На другому місці - юриспруденція – на 13%. Третю та четверту сходинку розділили фахівці у сферах сільського господарства та страхування – на 9%. На п’ятому місці сфера культури – 3%. На шостому та сьомому – освіта з наукою та топменеджмент, вакансій у яких побільшало на 1%.
 
 
На найбільш конкурентні віддалені посади кількість відгуків від кандидатів зросла ще в декілька разів. До таких посад належать Front-end розробник, верстальник, вебдизайнер, тестувальник, Android-програміст, відеомонтажер, Python-програміст, програміст Java.
 
Найважче знаходити фахівців робітничих професій і медиків.
До переліку посад із найнижчою конкуренцією увійшли машиніст тепловоза, складач поїздів, фахівець із каменеобробки, гірник, онкохірург, ендокринолог, оториноларинголог, гастроентеролог, гірудотерапевт.
За критерієм співвідношення кількості пропонувань до кількості вакансій найактивнішими були роботодавці, які шукали домогосподарок, рієлторів, поліціянтів, операторів контакт-центру, менеджерів із розвитку, менеджерів із продажу, менеджерів по роботі з клієнтами, вчителів англійської, продавців-консультантів, промоутерів.
 
Водночас побільшало кандидатів за такими професіями: вишивальниця, SMM-спеціаліст, формувальник, страховий агент, офіс-менеджер, дієтолог, екскурсовод, кресляр, психіатр, івент-менеджер.
Своєю чергою частка жінок на ринку праці збільшилася. А от у розподілі шукачів за віком і досвідом роботи суттєвих змін не відбулося.
Якщо говорити про регіональний зріз, то найбільшу кількість відгуків на вакансії отримували роботодавці в Київській, Вінницькій, Волинській, Львівській і Харківській областях.
 
 
Найскладніша ситуація із відгуками кандидатів у Херсонській, Закарпатській, Чернівецькій, Черкаській, Миколаївській і Чернігівській областях.
Зменшення кількості вакансій в окремих галузях свідчить про наявність в Україні структурного безробіття.:
 
“Зараз спостерігаємо структурне безробіття, коли на ринку праці є попит на професії, на які не вистачає професіоналів. Високий попит на робітничі професії, спеціалістів логістики, продажів і закупівлі. Водночас низький попит залишається на працівників гуманітарно-культурного та адміністративно-управлінського напрямів, а також у сфері ІТ, тоді як кількість шукачів роботи за цими напрямками залишається доволі значною”, - каже Лариса Онипко, HR експертка grc.ua, директорка Премії HR-бренд.
За її словами, не можна сказати, що у нас немає зовсім кандидатів, але у нас не вистачає тих експертів, з набором таких навичок, які потрібні роботодавцю. І є надлишок представників тих професій, які попитом зараз не користуються.
 
Роботодавці почнуть хвилю звільнень
Згідно з результатами опитування НБУ, найближчим часом на українському ринку праці не очікується як різкого зростання вакансій в основних секторах економіки, так і сплеску звільнень.
 
 
Водночас компанії, які мають намір змінювати кількість співробітників є. І звільняти працівників вони мають намір набагато частіше, ніж наймати нових.
“Оцінки щодо зайнятості погіршилися. Керівники підприємств усіх секторів очікують на скорочення загальної чисельності працівників”, – кажуть у регулятора.
Зокрема, серед підприємств сфери торгівлі: залишатимуть поточну кількість працівників – 88%; найматимуть нових – 5%; проводитимуть звільнення – 7%, що практично відповідає кількості тих, хто готовий збільшувати штат.
 
Серед підприємств сфери послуг: залишатимуть поточну кількість працівників – 79%; найматимуть нових – 6%; проводитимуть звільнення – 15%, що у 2,5 раза перевищує кількість тих, хто готовий збільшувати штат.
Своєю чергою, будівельні підприємства: залишатимуть поточну кількість працівників – 64%; найматимуть нових – 5%; проводитимуть звільнення одразу 32%, що майже у 6,5 раза перевищує кількість тих, хто готовий збільшувати штат.
 
Серед підприємств сфери промисловості: залишатимуть поточну кількість працівників – 81%; найматимуть нових – 4%;
проводитимуть звільнення – 15%, що майже вчетверо перевищує кількість тих, хто готовий збільшувати штат.
Водночас, за даними опитування кадрового порталу grc.ua, 63% українців не бояться скорочень у найближчі півроку, 17% працівників таки очікують скорочення.
 
 
Якими будуть зарплати у поточному році
За даними grc.ua, 41% опитаних компаній планує підвищення зарплати на 10-30%, 15% компаній планують збільшення зарплати працівникам, враховуючи їх індивідуальну ефективність, ще 5% компаній збільшать зарплату працівникам на 5%. Також збільшення зарплат планується за рахунок індексації інфляції у 19% опитаних роботодавців. 15% компаній планують залишити зарплату без змін.
У 2024 р. роботодавці 80% компаній планують виплату бонусів та премій: так, 60% компаній будуть виплачувати бонуси та премії на рівні довоєнних, 14% планують збільшити додаткові бонусні виплати, щоб мотивувати продуктивну роботу команди, 6% компаній планують зменшити фіксовану частину зарплати, але збільшити бонуси для стимулювання результативності у досягненні ключових показників. 7% компаній планують збільшити фіксовану частину зарплати, але зменшити бонуси. Від додаткових виплат у 2024 р. планують відмовитися 13% компаній.
 
Попри непростий період, 62% пошукачів та працівників не готові знижувати свої побажання стосовно заробітної плати, навіть якщо виникнуть складнощі з пошуком нової роботи; 15% респондентів готові знизити свої зарплатні очікування лише на 5%, а кожний десятий пошукач готовий розглянути пропозицію із зарплатою на 6-15% менше. Тих, хто готовий поступитися на 16-25% зарплати тільки 5% опитаних.
 
Опитування показало, що українці готові перенавчатися та перепрофілюватися для того, щоб заробляти більше і бути корисними у відновленні України. 49% пошукачів готові змінити професію та працювати “руками”, якщо виникнуть складнощі у працевлаштуванні.
Вікторія Хаджирадєва
 
 
0 комментариев
08 сентября 2024, 03:39
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
У Раді пропонують провести мобілізацію серед пенсіонерів, щоб не брати на війну 18-річних
У Раді пропонують провести мобілізацію серед пенсіонерів, щоб не брати на війну 18-річних
Мобілізація пенсіонерів була би значно ефективнішою для оборони країни, ніж призов молодих чоловіків віком 18-25 років. Йдеться про пенсіонерів, які нещодавно звільнилися з поліції. Вони були б для ЗС...
14 августа 01:02
1113
Сонце вставатиме о третій ранку?: які сюрпризи принесе українцям “зимовий” час
Сонце вставатиме о третій ранку?: які сюрпризи принесе українцям “зимовий” час
В Україні скасували літній час. Верховна рада 16 липня проголосувала "ЗА" таке рішення. Утім є нюанс. У соціальних мережах через новацію спалахнув скандал!Тож за яким саме часом житиме Україна вже нас...
13 августа 02:00
1026
У Бериславі внаслідок атаки БпЛА загинув чоловік - розпочато провадження
У Бериславі внаслідок атаки БпЛА загинув чоловік - розпочато провадження
За процесуального керівництва Бериславської окружної прокуратури розпочато розслідування за фактом порушення законів та звичаї війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України). Про це п...
09 августа 13:31
1016
ПриватБанк терміново звернувся до власників карток: біжіть і перевіряйте вже
ПриватБанк терміново звернувся до власників карток: біжіть і перевіряйте вже
Українськи банки часто роблять якісь новвведення, щоб полегшити життя своїх клєнтів. Зараз робити щось нове взявся ПриватБанк.В фінустанові попередили українців про зміни і особливу увагу на них мають...
13 августа 15:32
877
Що відбувається з цінами на хліб в Україні
Що відбувається з цінами на хліб в Україні
Українські пекарі попереджають, що їм доведеться підвищувати ціни на продукцію або згортати виробництво. А це, мовляв, означатиме перебої з хлібом. Серед причин називають подорожчання сировини, електр...
22 августа 13:03
565
2
Мольфар озвучив прогноз, скільки часу триватиме війна в Україні
Мольфар озвучив прогноз, скільки часу триватиме війна в Україні
Мольфар Макс Гордєєв ексклюзивно для УНІАН розповів, що війна в Україні буде тривати ще певний час, незважаючи на всі зусилля щодо досягнення миру."Мої бачення та розклад карт Таро вказують на кілька...
21 августа 01:18
997
1
Ворог атакував дронами Широку Балку на Херсонщині, є поранені
Ворог атакував дронами Широку Балку на Херсонщині, є поранені
Російські війська атакували село Широка Балка Станіславської громади на Херсонщині, внаслідок ударів ворожих дронів поранені двоє людей.Як передає Укрінформ, про це повідомляє Херсонська ОВА у Телегра...
04 сентября 16:09
150
1
Багатотарифні лічильники більше не діють: вартість популярної послуги рахуватимуть за єдиним тарифом
Багатотарифні лічильники більше не діють: вартість популярної послуги рахуватимуть за єдиним тарифом
Багатотарифні лічильники втратили свою функцію. З 1 серпня споживачам нараховуватимуть плату за комунальну послугу лише за загальним обсягом споживання. Йдеться про лічильники гарячої води, які встано...
20 августа 09:24
724
1