Херсонець, який заснував російський націоналістичний осередок та воює за РФ отримав підозру
25-річний житель Херсона Ігор Матвіюк, який добровільно перейшов на бік окупантів та служив у Збройних силах РФ отримав підозру у державній зраді.
Про це повідомили на сторінці ГУ СБУ у Тернопільській області.
Після звільнення Херсона чоловік виїхав на підконтрольну росіянам територію, а у жовтні 2024 року уклав контракт з міністерством оборони РФ. Херсонець отримав формений одяг, зброю та засоби захисту, обрав позивний «Варяг».
З жовтня по листопад 2024 року він брав участь у бойових діях поблизу Бахмута, а пізніше працював оператором дронів у підрозділі безпілотних літальних апаратів у Курській області, здійснюючи розвідку для виявлення позицій та техніки українських військових.
Матвіюку заочно повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 111 (державна зрада в умовах воєнного стану) та ч. 7 ст. 111-1 (добровільна участь у збройних формуваннях держави-агресора).
Чоловікові загрожує довічне позбавлення волі.
За даними ІРС-Південь, Матвіюк сам ебе характеризував як «імперського націоналіста». До початку повномасштабної війни він навчався на кухаря та займався програмуванням.
Після окупації обласного центру російськими військами Матвіюк вступив до створеного окупантами фейкового Херсонського державного педагогічного університету. Згодом він заснував і очолив місцевий осередок так званого «Братства Академістів» – російського націоналістичного руху, ідеологом і спонсором якого є православний олігарх та українофоб Костянтин Малофєєв.
Ідеологія організації поєднує елементи російського фашизму Ільїна та Дугіна, ксенофобію, антисемітизм, неоязичництво та переконання у винятковості російської нації.