"Я 40 днів не торгувала. Як дітей годувати?" — продавці Новокаховських ринків вийшли на роботу
1 травня близько першої години дня йду подивитися, як працюють продовольчі ринки в Новій Каховці. Напередодні дозволили відкрити 2 з них: КП "Новокаховський міський ринок” і “Новокаховський ринок” Херсонської облспоживспілки, який здавна новокаховчани за звичкою називають "Колгоспним".
Подихати, щоб не подихнути
На під'їзді біля міського ринку стоять машини. Центральний вхід на промтоварні ряди закритий. Але видно, що деякі бутіки з взуттям та одягом відкриті. У них возяться продавці.
— Готуємося до відкриття, — каже лисуватий чоловік у масці. Виносить порожні коробки. - Чекаємо команди. Без команди у нас не можна стріляти, - жартує.
— Ось хоч трохи дають нам під'їхати, — виходить з взуттєвого бутіка білява жінка. — Щоб не довелося під'їхати, — сміється, що ненароком створила каламбур.
До воріт підходить невисокий міцний чоловік кавказької зовнішності.
— Мені потрібні туфлі і кепка, — каже. — Як до Вас пройти?
Жінка пояснює, що можна пройти через молочний павільйон.
Людина озирається по сторонах і раптом рішуче лізе через ворота.
— Дожили, — каже сам собі. — Доводиться через паркан лазити.
Яловичина - 160, свинина - 120
Біля молочно-м'ясного павільйону стоїть працівник ринку в камуфляжі. Міряє температуру всім, хто заходить. У мене виявилося 36,5. Пропустили.
Павільйон майже порожній. У лавах, де торгують домашніми молочними продуктами, нікого немає. У м'ясних рядах помічаю двох жінок з товаром. У них на прилавках трохи м'яса, кісток і обрізків. Питаю скільки коштує яловичина.
— По 160, - відповідає жінка. — А в магазинах по 170-180. Беріть гуляш по 100.
В іншої продавщиці свинина-антрекот по 120 грн.
Більш-менш успішно торгують в рядах з ковбасою, маслом, сиром і фасованими продуктами. Хоча там покупці лише поодинокі.
Без масок і дистанцій
На вул. Торговій, де зазвичай жваво торгують сільські жителі, теж не густо — і з покупцями, і з продавцями. Чоловік в овочевому бутіку зважує овочі жінці. Придивляюся до цін: молода картопля — 30, редис — 15, цибуля — 20, молода капуста — 20, огірки — 35, помідори — 65. Приблизно такі ж ціни і в інших.
По торговій території люди ходять вільно-хто в масках, хто — без них. Продукція лежить прямо на землі і асфальті в ящиках або мішках. Дистанція в півтора метра не дотримується.
У супермаркетах продають те саме
Йду на "Колгоспний" ринок. Ряди металевих магазинчиків з боку вул. торгової закриті. Тільки в одному сидить людина, яка виробляє ключі. На самому ринку торгівлі майже немає. Відкрито магазин господарських товарів, але покупців немає. Відкрито кілька торгових точок з фарбами, шпалерами і т. п., але продавці нудьгують. Зовсім порожні ряди, де торгують овочами, фруктами і зеленню.
У промтоварних рядах торгують галантереєю струнка блондинка середніх років і високий чорнявий чоловік, трохи молодший.
— Тут вранці скандал був, — розповідає жінка. — Ходила комісія, нам не дозволяли відкритися. Я 40 днів не торгувала. Як дітей годувати? А у мене їх двоє. У нас є все: по 3 маски на кожного, рукавички, антисептики. Ринок же відкрили, то чому нам не можна торгувати?
— У супермаркетах все те ж продають-труси, шкарпетки, канцелярію, — вступає в розмову людина. А чому ми не можемо? Ви були на торговій вулиці? Всі тут зеленню і овочами торгують, пішли туди, тому що тут людей немає. Там він циганки сидять без масок - і їм нічого. А нам треба за місце платити, податки, кредити віддавати ... Так звідки гроші взяти?
У малому м'ясному павільйоні дві жінки продають м'ясо і сало.
— Беріть, все свіже, — запрошує одна жінка. — Ми 40 днів не працювали.
Для пристойності купую 400 г свіжого сала на засолювання. Коштує по 30 грн. за кілограм. Є також по 20 і по 100 грн.
При виході з ринку обертаюся — він поки лежить. Або підніметься на докарантинний рівень?
Александр Гунько, novakahovka.city