Херсонцям не страшно сідати в машини «нелегалів»
За повідомленням Міністерства інфраструктури, більшість українських таксистів працюють нелегально. Згідно даних відомства, в Україні близько 95% таксистів здійснюють перевезення пасажирів без дозвільних документів.
Так, тільки на Херсонщині з 4 тис. таксі, що займаються перевезенням пасажирів, легально працюють лише близько тисячі. До того ж, за даними громадської організації «Народний транспорт», щомісяця кількість нелегальних таксі в місті збільшується на 10%. Слід зазначити, що через нелегальних таксистів бюджет Херсона щорічно втрачає близько 18 млн. грн.
Набагато більших збитків зазнає столиця, де із 20 тис. таксі тільки близько 3 тис. здійснюють перевезення у рамках законодавства. Схожа ситуація спостерігається в усіх без виключення регіонах України.
У зв’язку з цим профільні відомства готують проект заходів щодо легалізації ринку таксі. Роком раніше на розгляді уряду перебував законопроект, що дозволяв таксистам працювати тільки на нових автомобілях, оснащених лічильниками, і лише за наявності спеціальних карток. Тобто право на здійснення перевезень мали б окремі таксисти чи компанії-перевізники виключно за наявності ліцензії, що видавалася б при відповідності визначеним вимогам.
Наразі норми українського законодавства не передбачають обов’язкового ліцензування таксистів, оскільки, відповідно до Закону України «Про транспорт», ліцензія потрібна лише для внутрішніх перевезень, тобто з одного населеного пункту в інший. Це означає, що будь-який автомобіліст, зареєстрований як приватний підприємець, може займатися перевезеннями. Зрозуміло, що в такій ситуації кількість тих таксистів, які добровільно придбали ліцензію на перевезення та сплачують відповідні податки є мізерною.
А пасажирам доводиться страждати від тих таксистів, які не несуть відповідальності ні за якість наданих послуг, ні за життя і здоров’я клієнта. Погодьтеся, було б непогано якби ліцензування було обов’язковим, а його умови включали вимоги до підготовки водія, а саме знання місцевості, досвід водіння, поведінку, форму одягу тощо. Адже не надто приємно сідати у авто до водія, який мало того, що одягнений у засмальцьовану майку, так ще й грубить, палить або не знає маршруту. Хоча останнє із появою навігаторів уже не є проблемою для перевізників.