Политика


Херсонська адміністрація "заступилась" за мешканців міста

Просмотров: 733

26 Декабря, 13:37


09 грудня 2016 року на акції протесту мешканців м.Херсона та області, яка пройшла біля будівлі обласної державної  адміністрації, громадянами була висловлена стурбованість з приводу труднощів, які виникають під час реалізації права на судовий захист, пов’язаних з наданням, споживанням та оплатою комунальних послуг, зокрема малозабезпеченими категоріями населення, на яких не поширюються пільги, встановлені  Законом України  «Про судовий збір», повідомляє прес-служба ОДА.

Детально опрацювавши це звернення, яке громадяни надали під час особистої зустрічі з першим заступником голови Херсонської обласної державної адміністрації Валентиною Січовою, фахівці облдержадміністрації з’ясували наступне.

На сьогодні при наданні житло-комунальних послуг виникає безліч проблем, які виробники та постачальники цих послуг не бажають вирішувати, оскільки займають монопольне становище у відповідних галузях, у зв’язку з чим якість житлово-комунальних послуг є вкрай низькою.

Таким чином, у випадку ненадання, несвоєчасного надання послуг, надання послуг неналежної якості або в невідповідних обсягах, отримання перерахунку вартості таких послуг чи безпідставного відключення від мережі та відмови в задоволенні претензії до виконавця споживач має можливість захищати свої права лише шляхом звернення до суду.

Відповідно до частини п’ятої статті 18 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» спори щодо задоволення претензій споживачів вирішуються в суді. Споживач  має право на досудове вирішення спору шляхом задоволення пред’явленої претензії.

При цьому, згідно з частинами першою та третьою статті 22 Закону України «Про захист прав споживачів» захист прав споживачів, передбачених законодавством, здійснюється судом. Споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, пов’язаними з порушенням їхніх прав.

Однак чинною редакцією Закону України «Про судовий збір» не передбачено звільнення споживачів житлово-комунальних послуг від сплати судового збору.

Крім того, враховуючи низьку якість та високу вартість комунальних послуг при скрутному становищі малозабезпечених верств населення, сплата судового збору для таких споживачів при відстоюванні власних прав у судовому порядку є вагомою перепоною і тягарем.

На підставі викладеного, з метою усунення перешкод у доступі громадян до правосуддя як елементу права особи на судовий захист, гарантованого статтею 55 Конституції України, а також недопущення свавілля з боку виробників та постачальників комунальних послуг обласною державною адміністрацією були направлено листи голові Верховної Ради України А.Парубію, Прем’єр-міністру України В.Гройсману та до Державної судової адміністрації  України про сприяння у врегулюванні на законодавчому рівні питання про надання пільг зі сплати судового збору споживачам житлово-комунальних послуг. Читайте также:


Комментарии

Комментариев 0

19.10 2017, 1:12

Лента новостей


У Херсоні безвісті зникла жінка

Дніпровським відділенням поліції, встановлюється місце знаходження безвісно…

Херсонський депутат ініціював звернення до Президента

Сьогодні відбулась сесія міської ради, на якій…

З 20 серпня в Чорному морі діє заборона на вилов кефалі

Чорноморський рибоохоронний патруль наголошує, що з 20…

Под Херсоном десять автомобилей едва не разбились

Масштабное столкновение на ночной дороге. Более десятка машин попали в…

За 5 гривен в херсонских маршрутках можно лишиться здоровья

Об одном вопиющем случае написал в Facebook херсонец под ником Jonn Box.…

Новокаховчане начали устанавливать предупреждения о ямах на дорогах

Импровизированный предупреждающий «дорожный знак» с надписью «Яма» недавно установили на…


Мудрость дня
“Красота — как драгоценный камень: чем она проще, тем драгоценнее… ”

Фрэнсис Бэкон

английский философЦитата недели
“Мы сейчас являемся свидетелями рождения украинской нации. Нации, для которой слово «независимость» имеет особого значения. Но настоящая независимость возлагает на нас большую ответственность: друг перед другом и перед нашими потомками”

Сергей Дуров

глава городской партийной организации


Цифра недели
270
млн.грн повернули бізнесменам Херсонщини

Вход на сайт
E-mail
Пароль
Новый пользователь
E-mail
Пароль
Вподобайте нас у Facebook і отримуйте все найцікавіше у власну стрічку новин.
Я вже вподобав "Херсон Daily"