Херсонщина допомагає молодим переселенцям
7 червня 2016 року в управлінні молоді та спорту Херсонської ОДА відбулась підсумкова прес-конференція з приводу проведення в Херсонській області Всеукраїнської акції, спрямованої на забезпечення партнерської підтримки молоді, що проживає на тимчасово окупованій території України, та внутрішньо переміщених осіб, про це повідомляє прес-служба ОДА.
Вказана акція відбулась 3 по 6 червня 2016 року.
Захід ініційовано та безпосередньо проведено благодійним товариством «Центр суспільних програм» за організаційної підтримки управління молоді та спорту Херсонської ОДА та фінансового забезпечення Міністерства молоді та спорту України.
В заході взяли участь представники організацій, які надають допомогу переселенцям в регіонах України та внутрішньо переміщені особи, які проживають на території Херсонської області.
На прес-конференції начальник управління молоді та спорту Херсонської ОДА Юрій Семченко відмітив: «Акція, яка відбулась у минулі вихідні на Херсонщині, має надзвичайну актуальність, оскільки робота з внутрішньо переміщеними особами, є новим напрямком реалізації державної молодіжної політики, який потребує широкого вивчення та обміну досвідом. Ми переконані, що формат проведення заходу, а саме виїзні тренінгові навчання на природі, якнайкраще сприяли досягненню головної мети – подолання негативних стереотипів у суспільства щодо внутрішньо переміщених осіб, налагодження комунікації та соціальної адаптації переселенців.».
За відгуками учасників, проведення Всеукраїнської акції саме на природі було дуже сприятливим для комунікації між переселенцями та громадськими організаціями, які працюють з внутрішньо переміщеними особами. Це дало змогу покращити психоемоційний стан переселенців, отримати підґрунтя для налагодження їх зв’язків з місцевим населенням, підвищити соціальну активність.
Крім того, за результатами проведення акції, її учасники:
– отримали розуміння поняття стереотип, його факторів та ролі в суспільному житті;
– усвідомили можливості та користь переосмислення вже існуючих стереотипів на прикладі стереотипів, які існують в регіонах України щодо внутрішньо переміщених осіб;
– відпрацювали навички налагодження соціальних зв’язків з новим оточенням;
– досягли вміння відрізняти особисте та стереотипне ставлення до певних соціальних груп.