Лента новостей
События
Гірше блекауту: експерт забив на сполох через зупинку каналізації
Гірше блекауту: експерт забив на сполох через зупинку каналізації
Українці вже навчилися справлятися з відсутністю електроенергії, запасаючись павербанками та генераторами, однак підготовка до можливих зупинок водопостачання та водовідведення вимагає зовсім іншого підходу. Якщо запаси води громадяни ще здатні зробити самостійно, то компенсація непрацюючої каналізації в умовах багатоквартирних будинків стає критичним викликом для міської влади.
"Хвиля" пише, що про неготовність чиновників до санітарних криз та правила зберігання води розповів голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко в інтерв'ю Віталію Школьному на YouTube-каналі "Суперпозиція". Експерт зазначив, що у випадках перебоїв з водою міста зазвичай організовують підвезення цистерн або відкривають доступ до бюветів, проте колапс каналізаційних систем викликає у відповідальних осіб розгубленість.
Попенко жорстко розкритикував ідеї деяких столичних посадовців, які пропонували будувати на вулицях дерев'яні туалети або радили містянам використовувати котячий наповнювач.
"Відсутність каналізації виявилась, неготовими не тільки люди, що зрозуміло, вони не можуть підготуватись, а й влада була неготова", - наголосив експерт.
Він пояснив, що замість абсурдних порад місцева влада та надзвичайники повинні розгортати мобільні медико-санітарні комплекси. Без належної підготовки наслідки виглядають жахливо: як приклад він навів ситуацію в Солом'янському районі Києва, де 22 будинки залишилися без водовідведення, і працівникам ЖЕКу доводилося буквально відрами виносити нечистоти з під'їздів.
Що стосується персональної підготовки, експерт дав чіткі рекомендації щодо зберігання запасів. Технічну воду можна тримати вдома скільки завгодно довго, оскільки її якість не є критичною для побутових потреб. З питною водою ситуація інша і залежить від способу її пакування.
"Якщо це питна вода привозна і вона у вас запечатана, то вона може у вас і тиждень простояти, ніяких проблем", - пояснив Попенко, маючи на увазі стандартні двадцятилітрові бутлі. Натомість вода, набрана з-під крана навіть через систему фільтрації, залишається придатною до вживання набагато менше. За словами фахівця, така вода почне псуватися, набуде неприємного запаху та присмаку вже за два-три дні, максимум - за п'ять діб.
Популярные статьи сейчас
Смотреть все
Врачи запретили пить кофе выздоровевшим от "Омикрона"
Украинцам сообщили о мобилизации в ВСУ мужчин старше 60 лет
Польша будет отправлять украинцев домой: названы сроки, сколько еще можно там побыть
Украинских пенсионеров обяжут проходить ежегодную идентификацию, иначе лишат пенсии
СМИ узнали имена нардепов, которые покинули Украину
Курс доллара вздрогнул после последних заявлений НБУ
Читают
/
Обсуждают
Російські війська евакуюються з Кінбурнської коси, - партизани
Дії Сил оборони України щодо перерізання маршрутів постачання змусили російських військових спішно залишити позиції на Кінбурнській косі в Миколаївській області.Про це повідомляє агент партизанського...
У Херсоні через удар російського FPV-дрона згоріла “швидка”
Минулої доби росіяни вдарили FPV-дроном по території медичного закладу у Херсоні.
Про це повідомили у поліції Херсонської області.
У результаті атаки згорів автомобіль екстреної медичної допомог...
Сили оборони зупинили російський штурм в районі Антонівського мосту
Минулої доби на Придніпровському напрямку Сили оборони зупинили одну штурмову дію у напрямку Антонівського мосту.
Про це повідомили у Генеральному штабі ЗСУ.
За даними Генштабу, протягом минул...
Війна розлучила: The Times розповіло історію братів-близнюків, які опинилися по різні боки
Востаннє брати бачилися особисто у 2020 році / Колаж: УНІАН, фото: скріншот з відео, facebook.com/kyrylo.budanov.official
В полоні Олексій Бошин дізнався від росіян, що його брат Віктор вступив до ро...