Лента новостей
События
Гірше блекауту: експерт забив на сполох через зупинку каналізації
Гірше блекауту: експерт забив на сполох через зупинку каналізації
Українці вже навчилися справлятися з відсутністю електроенергії, запасаючись павербанками та генераторами, однак підготовка до можливих зупинок водопостачання та водовідведення вимагає зовсім іншого підходу. Якщо запаси води громадяни ще здатні зробити самостійно, то компенсація непрацюючої каналізації в умовах багатоквартирних будинків стає критичним викликом для міської влади.
"Хвиля" пише, що про неготовність чиновників до санітарних криз та правила зберігання води розповів голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко в інтерв'ю Віталію Школьному на YouTube-каналі "Суперпозиція". Експерт зазначив, що у випадках перебоїв з водою міста зазвичай організовують підвезення цистерн або відкривають доступ до бюветів, проте колапс каналізаційних систем викликає у відповідальних осіб розгубленість.
Попенко жорстко розкритикував ідеї деяких столичних посадовців, які пропонували будувати на вулицях дерев'яні туалети або радили містянам використовувати котячий наповнювач.
"Відсутність каналізації виявилась, неготовими не тільки люди, що зрозуміло, вони не можуть підготуватись, а й влада була неготова", - наголосив експерт.
Він пояснив, що замість абсурдних порад місцева влада та надзвичайники повинні розгортати мобільні медико-санітарні комплекси. Без належної підготовки наслідки виглядають жахливо: як приклад він навів ситуацію в Солом'янському районі Києва, де 22 будинки залишилися без водовідведення, і працівникам ЖЕКу доводилося буквально відрами виносити нечистоти з під'їздів.
Що стосується персональної підготовки, експерт дав чіткі рекомендації щодо зберігання запасів. Технічну воду можна тримати вдома скільки завгодно довго, оскільки її якість не є критичною для побутових потреб. З питною водою ситуація інша і залежить від способу її пакування.
"Якщо це питна вода привозна і вона у вас запечатана, то вона може у вас і тиждень простояти, ніяких проблем", - пояснив Попенко, маючи на увазі стандартні двадцятилітрові бутлі. Натомість вода, набрана з-під крана навіть через систему фільтрації, залишається придатною до вживання набагато менше. За словами фахівця, така вода почне псуватися, набуде неприємного запаху та присмаку вже за два-три дні, максимум - за п'ять діб.
Популярные статьи сейчас
Смотреть все
Врачи запретили пить кофе выздоровевшим от "Омикрона"
Украинцам сообщили о мобилизации в ВСУ мужчин старше 60 лет
Польша будет отправлять украинцев домой: названы сроки, сколько еще можно там побыть
Украинских пенсионеров обяжут проходить ежегодную идентификацию, иначе лишат пенсии
СМИ узнали имена нардепов, которые покинули Украину
Курс доллара вздрогнул после последних заявлений НБУ
Читают
/
Обсуждают
На ТОТ Херсонщини скасували автобусні рейси до Москви та Криму
На тимчасово окупованій частині Херсонської області призупинили частину автобусних рейсів, зокрема між Скадовськом та Москвою, а також Скадовськом і Севастополем.
Про це повідомляють окупаційні мед...
Російська авіація вдарила по підприємству в Херсоні (фото)
У Херсоні внаслідок російського авіаудару сталась пожежа на території одного з підприємств.
Про це повідомили у соціальних мережах ДСНС України.
За даними рятувальників, вогонь охопив два складс...
Родинна традиція: син херсонського медійника Володимира Мостового пропагує на лівобережжі Херсонщини цінності «русского міра»
Син колаборанта, майбутній педагог та активний учасник кремлівських проєктів Микола Мостовий став одним з облич російської історичної пропаганди на окупованій частині Херсонщини, де працює з дітьми та...
Житло херсонців на окупації: як Росія відбирає квартири і що робити до 1 липня 2026
До 1 липня 2026 року — менше місяця — окупаційна влада вимагає від власників нерухомості на лівобережжі Херсонщини переоформити українські документи за російськими правилами. Хто не встигне або відмов...