Експосадовців морської академії у Херсоні підозрюють у розтраті понад 655 тисяч гривень під час окупації міста
Експосадовцям Херсонської державної морської академії та директору приватного підприємства повідомлено про підозру у розтраті бюджетних коштів в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 191 КК України). Під час тимчасової окупації Херсона вони завдали державі збитків на понад 655 тисяч гривень.
Про це повідомили в пресслужбі прокуратури Херсонської області.
За даними слідства, у березні–квітні 2022 року тодішній керівник академії уклав 21 договір із фізичною особою-підприємцем на постачання продуктів харчування для студентів. На підставі цих документів із бюджету безпідставно виплатили майже пів мільйона гривень.
За даними МОСТа, мова йде про ексректора вишу Василя Чернявського.

Ревізія Державної аудиторської служби та висновок судової економічної експертизи згодом підтвердили, що ці видатки були повністю необґрунтованими.
Крім того, у справі фігурує проректор академії. Попри наявність уже чинного та оплаченого договору на охорону будівель і майна, посадовець додатково підписав угоду з директором приватної фірми на надання тих самих послуг. Через це бюджетні кошти за охорону виплатили повторно, що завдало закладу збитків ще на понад 168 тисяч гривень.
За нашою інформацією, мова про колишню проректорку закладу Лілію Куликову.

Загальна сума встановлених збитків державі становить 655 484 грн.
Нагадаємо, Василя Чернявського обрали ректором Херсонської державної морської академії у лютому 2018 року. Він вважається креатурою колишнього ректора закладу Володимира Ходаковського, якого не допустили до участі у виборах.
У листопаді 2024 року Чернявський програв вибори на посаду ректора директору Морського коледжа ХДМА Віктору Гусєву.
За сумісництвом Василь Чернявський працює професором кафедри судноводіння за сумісництвом Херсонської державної морської академії.