Документальний проєкт «Підрив Каховської ГЕС: рік після теракту» — прем’єра на Суспільному
6 червня о 22:45 на Суспільне Херсон та всіх місцевих каналах Суспільного Мовлення дивіться документальний проєкт «Підрив Каховської ГЕС: рік після теракту». У стрічці Суспільне Херсон покаже, як минув рік для херсонців, чиї оселі були затоплені, як пригадують події червня 2023 року рятувальники й волонтери, які звільняли з водяної пастки людей і тварин.
Велика вода зруйнувала життя багатьох людей, перетворила на непотріб речі, меблі, світлини, книжки — вартісні не стільки матеріально, скільки дорогі серцю. Підрив військами рф Каховської ГЕС змусив жителів Херсонщини переїхати до інших регіонів або перебратись до чужих домівок. Хтось із них не ходить на руїни, хтось — робить ремонт, висаджує квіти і городину під постійним вогнем російських військових з лівобережжя Дніпра.
«Одна з героїнь фільму поставила питання. Тоді, 6 червня 2023 року, ніхто не міг сказати, коли зупиниться вода. Як і зараз ніхто не зможе відповісти, чи знизиться рівень ґрунтових вод, і чи зможуть люди відновити своє житло», — розповідає головна редакторка Суспільне Херсон Тетяна Яременко.
За словами Тетяни Яременко, у фільмі немає відповідей на багато питань, які ставлять люди. Він побудований на розповідях тих, хто пережив масштабну катастрофу і живе надією повернути своє життя.
«Найцінніше — емоції. Про цей день люди говорять з болем. Без сліз неможливо слухати їхні історії. Ми намагались максимально розкрити почуття людей, які рік тому втратили все, втім зараз лишаються в Херсоні під щодобовими російськими обстрілами, і будують плани на майбутнє», — зазначає режисерка документального фільму Тетяна Харченко.
«Вразили люди. 73-річний херсонець, який проплив кількасот метрів до суходолу, ризикуючи бути затягненим у вир. Оповідь про військових, які рятували жителів затоплених районів, не впоралися з течією і загинули. Історії рятувальників і волонтерів, які на резинових човнах без орієнтирів під щільним вогнем російських військ доставляли людей і тварин до поверхні», — ділиться кореспондентка Суспільне Херсон Олена Ліщенко.