Все новости Херсона

Лента новостей
Криминал
Дитячу лікарню атаковано вже тричі: як лікарі та волонтери рятують малюків у Херсоні
31 марта 09:16
179
Дитячу лікарню атаковано вже тричі: як лікарі та волонтери рятують малюків у Херсоні

Дитячу лікарню атаковано вже тричі: як лікарі та волонтери рятують малюків у Херсоні

Скриншот: uatv.ua

Херсон перебуває під регулярними обстрілами з боку російської армії. Уже тричі було атаковано дитячу обласну лікарню. Відділення новонароджених у ній повністю зруйноване. Медикаментами, витратними матеріалами та генераторами лікарню забезпечує військова адміністрація та волонтери. Днями привезли до прифронтового міста допомогу, надану США, повідомляє FREEДОМ.

Маленький херсонець народився передчасно. Він у кювезі з моніторами цілодобового спостереження, що дозволяє підтримувати всі його життєві показники.

“Резус-конфлікт у мами з дитиною. У нас [перебуває], бо треба було зробити переливання крові та спостереження”, — коментує дитячий лікар-реаніматолог Станіслав Бумбу.

До обласної дитячої лікарні прифронтового Херсона волонтери привезли додаткове обладнання. Інкубатори, відкриті реанімаційні системи, а також апарати штучної вентиляції легень (ШВЛ) прийшли із США.

“Є ваги, підтримується температура, наближена до температури дитини в утробі матері, якщо вона глибоко недоношена. Це нам потрібно для реанімації новонароджених, відділення недоношених і відділення патології, де маловагові діти до 2 кг. Для цього нам потрібні такі інкубатори”, — пояснює Станіслав Бумбу.

Прифронтовому Херсону волонтери допомагають регулярно. Після деокупації правобережної частини області привозили гуманітарну допомогу та будматеріали. Один із добровільних помічників — Олег Леонтьєв. Він із Кривого Рогу. Там займався реабілітацією дітей. Волонтером став із перших днів повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.

“Коли нас просили, ми їздили до дитячих будинків і навіть не замислювалися, що евакуюватимемо людей. Коли почали просити про допомогу люди, ми почали вивозити людей, дітей, лежачих у важкому стані. Привозили їх одразу на операцію. Чотири рази були під обстрілами. Руки не опускаємо. Страшно. У мене водії постійно змінюються, бо не кожний хоче туди їхати. Ми під обстрілами, дорога в один кінець, можна сказати”, — розповідає волонтер Олег Леонтьєв.

Разом із командою Олег евакуював людей із найгарячіших точок. А також привозив гуманітарну допомогу до тих населених пунктів, куди інші приїжджати не наважуються через постійні обстріли.

“Ми були останніми волонтерами у Соледарі. Коли вуличні бої йшли, ми туди завозили перед Новим роком [гуманітарну допомогу]. Настрій новорічний піднімали людям. До Сіверська їздили. У Вугледар їздимо постійно під обстрілами. Там дорога обстрілюється, багато хто туди не їздить. Люди нас сварять, навіщо ми це робимо, але самі сидять без їжі. Ми допомагаємо їм. Ми не вибираємо, куди нам їхати. Нам дзвонять — ми завжди готові їхати: хоч нульова, хоч друга лінія. Коли потрібна допомога, ми готові завжди їхати та допомагати людям”, — говорить Олег Леонтьєв.

Деокупований Херсон — під щоденним вогнем російської армії. Дитячу обласну лікарню за останні 3 місяці обстріляли тричі. Вперше — новорічної ночі. Наразі всю медичну допомогу лікарі надають в одному корпусі на першому поверсі. У разі потреби і діти, і співробітники спускаються у сховище.

“Окрім того, що ми надаємо допомогу дитячому населенню зі звичайними захворюваннями — вірусними інфекціями, новонародженим дітям, які мають свої захворювання, також, на превеликий жаль, надаємо допомогу дітям, які постраждали внаслідок обстрілів окупантами. Щотижня надходить 1-2 дитини, які мають тяжкі поранення: мінно-уламкові, ампутації, ампутації кінцівок, дитина з ампутацією вуха, ампутацією ока. За таких умов ми працюємо”, — розповідає директорка Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні Інна Холодняк.

До повномасштабного вторгнення у поліклініці отримували допомогу близько 80 тис. дітей. Працювала неонатальна бригада, а стаціонар був розрахований на 540 ліжок. Бойові дії все змінили. Наразі лікування у лікарні проходять близько 50 пацієнтів.

“Доктора виїхали. Але з огляду на кількість дітей, які залишились у місті Херсоні, при тому, що одна сторона Херсонщини ще окупована, тими лікарями, які залишились на сьогодні у Херсоні, ми можемо забезпечити цілодобове надання допомоги дітям”, — коментує Інна Холодняк .

Відділення для дітей грудного віку повністю зруйноване обстрілом. При цьому до реанімації потрапляє до 5 новонароджених на місяць. Медикаментами, витратними матеріалами та генераторами лікарню забезпечує військова адміністрація та волонтери.

“Наша організація ходила та інспектувала, в якому стані перебувають пологові будинки та в якому стані обладнання. Потім ми надсилали [інформацію про потреби] нашим спонсорам та друзям до Америки. Вони швидко вирішували та привозили сюди обладнання”, — розповів волонтер Олег Леонтьєв.

Організація “Парк та особливі друзі” вже надавала обладнання для Дніпра, Новомосковська, Кривого Рогу та Павлограда. Крім надання допомоги херсонцям, хочуть і надалі працювати у гарячих точках. У найближчому майбутньому планують відкрити реабілітаційний центр для переселенців та військових.
0 комментариев
28 мая 2023, 02:00
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Кому придется вернуть государству 6500 грн "єПідтримки"
Кому придется вернуть государству 6500 грн "єПідтримки"
На прошлой неделе поползли упрямые слухи, что полученную год назад помощь 6500 грн по программе "єПідтримка" таки придется возвращать. Поводом к ним послужили сообщения о том, что на почту получателям...
09 мая 03:45
30838
В Украине пропал урожай абрикосов: названа причина
В Украине пропал урожай абрикосов: названа причина
В этом году в Украине абрикосы не уродят. Да и вообще урожай косточковых и семечковых культур – под большим вопросом. Пару морозных ночей в мае уничтожили надежду садоводов на обильный урожай. Такое н...
16 мая 14:30
12577
Когда закончится война: Киссинджер озвучил сроки начала переговоров Украины и РФ.
Когда закончится война: Киссинджер озвучил сроки начала переговоров Украины и РФ.
Киссинджер прогнозирует переговоры между РФ и Украиной еще в этом году.Война РФ против Украины близится "к переломному моменту", а переговоры могут состояться уже в конце года.Такое мнение высказал бы...
08 мая 04:00
5213
В украинских обменниках отказываются принимать валюту: что происходит
В украинских обменниках отказываются принимать валюту: что происходит
Украинские обменники отказывают принимать не только поврежденные банкноты, но и устаревшие. Для обмена таких денег понадобится обращаться в банк. Тот в свою очередь отправит деньги банку-корреспондент...
14 мая 04:45
4568
Как «правильно» говорить с инспектором: водителям рекомендовали ответы на провокационные вопросы полиции
Как «правильно» говорить с инспектором: водителям рекомендовали ответы на провокационные вопросы полиции
В Украине ужесточаются санкции за нарушение на дорогах. Для большинства водителей остановка и диалог с патрульными — это стрессовая ситуация, даже если водитель ничего не нарушал.Чтобы избежать недора...
11 мая 03:45
3719
3
Владелец "отжатой" базы отдыха в Кирилловке рассказал, как лишился имущества
Владелец "отжатой" базы отдыха в Кирилловке рассказал, как лишился имущества
В Кирилловке российские оккупанты в преддверии курортного сезона полным ходом "национализируют" базы отдыха и собираеются использовать Азовское море по своему усмотрению.Имущественные комплексы, чьи в...
28 апреля 03:31
4428
2
Каждый военнообязанный получит электронный код: что известно об этом обновлении
Каждый военнообязанный получит электронный код: что известно об этом обновлении
Общая мобилизация продолжается, военнообязанным и дальше вручают повестки, причем делают это достаточно активно. Процесс мобилизации и взятия военнообязанных на учет постоянно сопровождается изменения...
30 апреля 03:45
2653
1
Торговая сеть АТБ массово закрывает супермаркеты в Украине
Торговая сеть АТБ массово закрывает супермаркеты в Украине
АТБ во время полномасштабной войны массово закрывает супермаркеты. Самая крупная торговая сеть в Украине сократила количество торговых точек со 1298 до 1176.Стал известно, что АТБ уже закрыла 122 мага...
06 мая 04:45
1314
1