«Чорному орлу» підрізали крила
Днями представниця ініціативної групи «Міжнародне співтовариство моряків» повідомила, що в Херсоні стоїть турецьке судно Black eagle, команда якого стала «заручницею» власника корабля.
Black eagle («Чорний орел»), пришвартований до причалу Херсонського суднобудівного. На судні перебувають 9 українців, із яких 4 - херсонці. Також троє іноземців, в тому числі капітан - громадянин Грузії. Морякам довгий час не виплачують заробітну плату, деяким заборгували зароблені гроші за 9 і 10 місяців. Йдеться про суму близько $ 120 тисяч.
«Зокрема, я без зарплати півроку, видають тільки невеликі подачки, - розповів один із моряків судна. - Мене, звичайно, ще під час працевлаштування попередили, що затримка з зарплатою буває до 2 місяців. Але нам повністю ще жодного разу не видали зарплату. Я працював у порту в Білгород-Дністровському газоелектрозварником. Там мене запросили на роботу на це судно. Хлопці не витримують, нещодавно двоє плюнули на все і втекли додому! Я вирішив списатися з судна і два місяці тому, в січні, подав заяву. Ще двоє моряків списали в грудні. Як я розумію, офіцери не хочуть нас відпускати і не розраховують. Адже наш пароплав старий, і на борту, наприклад, дуже потрібен зварювальник. Я судокорпусники, все життя займаюся газоелектрозварення. У зв'язку зі сформованою ситуацією команда написала заяву і передала капітану порту».
«Чорний орел» прийшов в Херсон для навантаження лісу в січні. У шляху пошкодив днище про крижини, тому відразу зайшов на ремонт на суднозавод. До слова, деякі інтернет-видання тоді повідомили, що з цього старого судна в Дніпро вилилася невелика кількість нафтопродуктів, утворивши на поверхні пляму. Однак, як уточнив наш співрозмовник, згодом з'ясували, що до розливу нафтопродуктів причетний не «Чорний орел», а поруч стояло іржаве судно.
Як розповів Дмитро, господар судна виманює їх на свою територію, до Туреччини. Мовляв, зараз готовий виплатити по $ 1000, а решту – після прибуття. Однак команда не погоджується на ці умови, так як знає, чим це може закінчитися в чужій державі. Там вони точно ніяких грошей не побачать.
«Адвокати дзвонили судновласнику, але він не відповідає, - коментує моряк. - Ми по електронній пошті також відправляємо йому звернення. Крім того, за допомогою звернулися до Лондона в товариство захисту моряків. Нам сказали, що звернення зареєстровано. Стоїмо навантажені, товар псується. Якщо гроші нам виплатять, то знімаємось з судна усім екіпажем».