Чи прибутковим є ресторанний бізнес Херсона?
Суб’єкти господарювання, що здійснюють діяльність у сфері ресторанного бізнесу, можуть обрати спрощену систему оподаткування, з урахуванням норм Податкового кодексу України, про це повідомляє прес-служба облДФС.
Зокрема, якщо мова йде про невеликий ресторан із обсягом річного доходу до 1,5 млн грн та кількістю найманих працівників до 10 осіб, то такий бізнесмен підпадає під критерії другої групи та може сплачувати до бюджету до 243,60 грн єдиного податку за календарний місяць.
Якщо ресторан перевищує вказані норми доходу чи кількості найманих працівників, то має перейти на третю групу та сплачувати 5% (або 3% зі сплатою ПДВ) єдиного податку з усього доходу.
У разі переходу на загальну систему оподаткування сплачується або 18% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору (якщо ресторанним господарством займається підприємець), або 18% податку на прибуток підприємств (якщо ресторанним господарством займається юридична особа).
Слід зазначити, що у разі обрання суб’єктом ресторанного бізнесу спрощеної системи оподаткування, такий суб'єкт не має права займатися виробництвом, експортом, імпортом, продажем підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива й столових вин).