Все новости Херсона

Лента новостей
События
80 організацій шукали в Херсоні інноваційні рішення для українського суспільства
02 мая 07:08
258
80 організацій шукали в Херсоні інноваційні рішення для українського суспільства

80 організацій шукали в Херсоні інноваційні рішення для українського суспільства

27 – 30 квітня в Херсоні відбувався всеукраїнський форум «UkraineLab: Лабораторія сталості для громадських ініціатив та культури». У форумі взяли участь представники 80-ти організацій та ініціатив громадського, освітнього, культурного сектору. Головною темою був сталий розвиток. Професіонали зі сфер освіти, культури, медіа, громадського сектору обмінювалися практиками та інструментами, які дозволять стійко й ефективно працювати на довготривалу перспективу.

Форум збирає діячів з різних секторів уже вп’яте. До цього форуми проходили в Києві та Івано-Франківську (2015), Краматорську і Слов’янську та Берліні (2016). У 2017 року відбудеться завершальний, 6-й форум UkraineLab – в Івано-Франківську. Він створить платформу для зустрічі професіоналів з мереж UkraineLab та Social Impact Days задля практичного дослідження інноваційних екосистем та потенціалу ревіталізаційних проектів для міст України.

Співкоординаторка форуму Альона Каравай:

«UkraineLab задумувався як платформа для "зшивання" горизонтальних зв'язків між практиками та інноваторами з різних сфер та регіонів України. Ми намагаємося поєднувати максимально різних гравців: з культури, державного сектору, формальної освіти, медіа, соціального та креативного бізнесу та громадянського суспільства. Але головним, що поєднує їх усіх, – досвідчених та початківців – є натхнення та пристрасть шукати нові (або добре забуті старі) креативні рішення для країни.

З часом UkraineLab органічно змінювався. І зараз ми бачимо, що ця платформа перетворилася на живу спільноту однодумців, яким добре разом і працювати, і святкувати, в якій окремі члени мережі знаходять опору та "місце відновлення" в скрутні моменти втоми чи вигорання. А ще UkraineLab – це місце синхронізації дискурсів та підходів, які є потрібними та на часі, а також простір для синтезування нових сенсів».

Події перших трьох днів форуму відбувалися в приміщенні Херсонської міської ради та Обласної наукової бібліотеки ім. Гончара. Два дні учасники працювали в тематичних групах над темами сталого розвитку своїх організацій. Завершальний день форуму – інтелектуальний опен-ейр, до якого могли долучитися всі охочі, – приймала турбаза Петровець.

У цей день учасники спілкувалися з експертами на трьох тематичних майданчиках на теми: як формувати сталий культурний ринок, яка освіта потрібна для сталого розвитку суспільства та про підходи для сталості громадських ініціатив. Були запрошені експерти:

Олена Афанасьєва,  голова ЦГО Центр культурного розвитку "Тотем";

Костянтин Почтар, автор сольного проекту Postman, гітарист та вокаліст гурту 5 Vymir;

Дарина Данильченко координаторка магістерської програми «Управління неприбутковими організаціями» Інституту лідерства та управління УКУ;

Олександр Славський, програмний директор Impact Hub Odessa та координатор «Kiev Dialogue» в Одесі;

Альона Каравай, співзасновниця ГО Інша Освіта, проектна менеджерка в спілці MitOst e.V., керівниця проекту “Діалог заради змін”, співзасновниця простору для холістичних освітніх та культурних івентів “Хата-Майстерня”.

До Херсона на форум приїхали як представники знаних організацій, що десятиліттями працюють по всій території України, так  і молоді ініціативи з різних міст: від Чернівців до Старобільська Луганської області. Це і загальноосвітні школи, університети чи неформальні освітні об’єднання, бібліотеки, арт-проекти, правозахисні організації, професійні об’єднання та фестивалі. Були присутні наступні організації та ініціативи з сектору освіти, культури, ЗМІ, громадського та державного секторів:

Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, Карітас (Харківська філія), Інститут соціокультурного Менеджменту (Кропивницький), «Діалог» (Миколаїв), Глобальний кліматичний рух 350.org, Львівський центр міжнародних відносин та регіоналістики РАМКОМ, Українська Молодіжна Кліматична Асоціація, Центр гуманістичних технологій «АХАЛАР», Тернопільський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Об'єднання підприємців Харківської області «Слобожанщина», Агенція сталого розвитку міста Тернівка Дніпропетровської області, Відділ культури Мелітопольської міської ради Запорізької області, ГО «КультПроСвіт», ГО «Культурний Діалог» (Кременчук), Узинська ЗОШ №2 I-III ст., Міжнародний рух ЕКО-культура, CFS:Толока (Старобільськ), Українська Асоціація Економістів-Міжнародників (Київ), Вільна Хата (Краматорськ), ГО Центр інноваційного розвитку «Персона», ГО «Феміністична майстерня», Благодійний фонд «Право на захист» (Дніпро), Центр розвитку кар'єри «Професіонали» (Запоріжжя), Благодійне об єднання «Соціальний фонд», Impact Hub Odessa (Одеса), Маріупольський державний університет, «Д.О.М.48.24» (Івано-Франківськ), Фестиваль «Запорізька книжкова толока», Гімназія «Гармонія» Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола, ГО «Світ Освіт», Українське радіо, Інститут лідерства та управління Українського католицького університету (Львів), Немирівська спілка творчих ініціатив, Центр профорієнтації «Світ професій», Інститут суспільних Ініціатив, БФ Відродження парку ім. Горького (Харків), ФГ «Подільська громада» (Вінниця), Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім.Ф.Потушняка (Ужгород), Театр Сучасного Діалогу Полтавської філії Суспільної служби України (Полтава), «Інша Освіта» (Київ), Центр «АХАЛАР» (Чернігів), Освіторія (Київ),  Всеукраїнська громадська організація «Спілка Учасників, Ветеранів, Інвалідів АТО та бойових дій», Ізмаїльський державний гуманітарний університет, Придунайський центр громадських ініціатив (Ізмаїл), Культурно-мистецький проект «Рись», ГО Культурна Асамблея, ІРЦ «Правовий простір» (Київ), Червоноградська міська центральна бібліотека (Червоноград, Львівська обл.), Парламентська Група ІФТКН ЧНУ ім. Юрія Федьковича (Чернівці), благодійно-мистецький фонд «Артерапія» (Житомир), Київський діалог, Revival Institute for Future (Київ), Український Екологічний Клуб «Зелена Хвиля», «Основи свободи», «Молода Черкащина», Молодіжна організація «СТАН», ГО «Інтерньюз-Україна», SKOVORODA radio, музичний гурт 5 Vymir, Українська Гельсинська спілка з Прав Людини.

З іноземних та міжнародних організацій були присутні ChildFund Deutschland (Німеччина), EcoVisio (Молдова), Genius Loci Association (Польща), MitOst (Німеччина).

З херсонських організацій на форум завітали: Молодіжна рада при херсонською у міському голові, ХОГО «Регіональна рада підприємців», Херсонська Фундація Регіональних Ініціатив, Відділ зв’язків з громадськістю Херсонської міської ради, ХМГО «Інформаційний центр підтримки малого та середнього бізнесу та інновацій», Фонд Громади міста Херсон «Захист», Центр культурних ініціатив «Тотем».

Організовує форум ГО «Інша Освіта» (http://insha-osvita.org/), яка створює, випробовує та поширює найкращі практики альтернативних форм освіти, передусім, неформальної, та працює над становленням культури холістичного навчання. Партнером є спілка MitOst (http://mitost.org/), яка вже 15 років поспіль розвиває різноманітну та відкриту мережу Центральної, Східної та Південної Європи зі своїми східними сусідами. Форум UkraineLab реалізується в рамках проекту «Діалог заради змін» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

0 комментариев
22 мая 2024, 12:39
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Как правильно подобрать размер тактических кроссовок для ЗСУ: практическое руководство
Военная служба предъявляет особые требования к экипировке и, в частности, к обуви. Тактические кроссовки для военнослужащих Збройних Сил Украины (ЗСУ) должны сочетать в себе не только защитные функции...
22 апреля 17:56
1150
"Україна мене не ростила і не годувала", - одесит відмовився від мобілізації, чим справа закінчилася
"Україна мене не ростила і не годувала", - одесит відмовився від мобілізації, чим справа закінчилася
В Одесі до 3 років позбавлення волі засудили чоловіка, який двічі ухилився від мобілізації. На суді він заявив, що не хоче служити в армії, бо "Україна його не ростила і не годувала".Про це йдеться у...
11 мая 03:31
987
Україна вже не може забезпечити виплату пенсій усім громадянам похилого віку: залишився єдиний вихід
Україна вже не може забезпечити виплату пенсій усім громадянам похилого віку: залишився єдиний вихід
В Україні виплата пенсій опинилася під загрозою. Через різке скорочення українців, що працюють, пенсіонерам уже нічим виплачувати зароблене. Через це депутати терміново приступають до впровадження пен...
13 мая 09:25
928
Дощ та сильний вітер: синоптики попереджають про погіршення погоди на Херсонщині
Дощ та сильний вітер: синоптики попереджають про погіршення погоди на Херсонщині
Синоптики попереджають про небезпечні метеорологічні явища на Херсонщині 24 квітня 2024 року.Про це у Telegram повідомив Херсонський обласний гідрометцентр.Повідомляється, що вдень ймовірні пориви віт...
23 апреля 14:33
911
Україна вже не може забезпечити виплату пенсій усім громадянам похилого віку: залишився єдиний вихід
Україна вже не може забезпечити виплату пенсій усім громадянам похилого віку: залишився єдиний вихід
В Україні виплата пенсій опинилася під загрозою. Через різке скорочення українців, що працюють, пенсіонерам уже нічим виплачувати зароблене. Через це депутати терміново приступають до впровадження пен...
13 мая 09:25
928
4
Британія порадила громадянам уникати областей України, які межують із Білоруссю
Британія порадила громадянам уникати областей України, які межують із Білоруссю
Великобританія радить громадянам утриматись від поїздок до України. Особливу увагу звернули на регіони, що межують з Білоруссю.Про це повідомляє  сайт  уряду Великої Британії."FCDO (Міністерство закор...
04 мая 03:03
666
2
Чорнобаївська громада отримала понад 1200 книжок
Чорнобаївська громада отримала понад 1200 книжок
Чорнобаївська громада Херсонської області, у рамках всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!», отримала понад 1200 книжок.Їх для мешканців прифронтових та деокупованих регіонів зібрали зак...
02 мая 10:03
606
1
Встановлена ще одна картина, викрадена росіянами з Херсонського музею
Встановлена ще одна картина, викрадена росіянами з Херсонського музею
Список музейних робіт, які незаконно перебувають в Криму, поповнився ліногравюрою литовського художника Самуїла Розинаса.Про це повідомили працівники Херсонського художнього музею.В чергове переглядаю...
12 мая 12:20
465
1