Знову новий штам коронавірусу: що про нього варто знати
Новини про коронавірус вже давно відійшли на другий план і перестали рясніти на заголовках, проте це зовсім не означає, що він стертий з лиця землі. Захворюваність значно знизилася порівняно з попередніми роками, але вірус продовжує існувати та мутувати. Минулого року центр громадського здоров'я знайшов новий штам коронавірусу, який був названий "Кракен". А вже цього року його виявили в Україні, на цей час вже в шести областях.
Що це означає і чи варто знову чекати на епідемію? Всі ми чудово пам'ятаємо часи повного локдауну, роботу на віддаленні та розваги в Ельслотс казино онлайн та інших віртуальних майданчиках. Медики стверджують, що цього року ситуація не буде такою загостреною, як кількома роками раніше, і суворих заходів для боротьби з новим коронавірусом не вжито.
Але в будь-якому випадку до вірусу варто поставитися серйозно, адже цей штам поширюється набагато легше і швидше, ніж попередні. Адже перший випадок в Україні був зафіксований лише у січні, жертвою якого став мешканець Сумської області, а зараз, як уже згадувалося раніше, він поширився на 6 областей. Хороші новини також є - "Кракен" переноситься набагато легше, ніж його попередники. І це означає, що хворий зможе набагато швидше повернутися до звичного життя, ніж це потрібно раніше в постковідний період.
Якими є основні причини поширення Кракена?
По-перше, у багатьох людей, на жаль, імунітет знижений. Причиною цього можуть бути багато факторів від погодних до спадковості та умов праці. А знижений імунітет – це ідеальне середовище для коронавірусу будь-якого штаму. По-друге, епідемія грипу, що невдало збіглася в часі, тільки посилює активність Кракена. За статистикою, хворий на штам Кракен може заразити до 12 осіб, а це вдвічі більше, ніж його попередник Омікрон.
Як же до нашого будинку приходить цей небажаний гість? Спосіб зараження колишній – повітряно-краплинний. Також не варто забувати про те, що вірус легко осідає на одязі та будь-яких інших предметах, які ми приносимо до будинку з громадських місць. Враховуючи інкубаційний період, хворий не відчуває симптомів захворювання в перший день, коли вірус з'явився в його будинку.
У чому особливість Кракена?
Не варто чекати чогось неймовірно нового від Кракена: симптоми його захворювання дуже схожі на звичайний ГРВІ. Хворий може почуватися набагато слабше ніж у повсякденному житті та відчувати інші симптоми:
- чхання;
- кашель;
- біль у горлі;
- біль голови;
- та інші неприємні симптоми схожі із застудою.
Однак є й деякі відмінності: наприклад, температура тіла під час хвороби штамом Кракен зазвичай підіймається до 38 градусів протягом перших днів захворювання. І не варто забувати про інкубаційний період - 3-5 днів, коли людина ще не відчуває симптомів, але може заразити інших.
Неприємною і навіть небезпечною особливістю кракена є вища ймовірність появи постковидних ускладнень. Вони можуть торкнутися серцево-судинної, шлунково-кишкової, центральної нервової системи та інших. На жаль, передбачити, які саме наслідки будуть після ковіда в кожному конкретному випадку неможливо.
Як і раніше, найкращим способом убезпечити себе залишається вакцинація. Вона може не дати 100% гарантії від зараження, але знизити ризики хвороби та забезпечити легший перебіг. Тому не варто боятися робити щеплення та піклуватися про своє здоров'я та здоров'я оточуючих.