Все новости Херсона

Лента новостей
Экология
З січня вдвічі підвищується оплата за харчування дітей у яслах-садках Херсона
11 января 07:55
582
З січня вдвічі підвищується оплата за харчування дітей у яслах-садках Херсона

З січня вдвічі підвищується оплата за харчування дітей у яслах-садках Херсона

Оплата за харчування дітей у яслах-садках Херсона з січня цього року підвищується вдвічі. Відповідне рішення міська рада прийняла 23-го серпня 2019 року.

У Ольги Пархоменко двоє дітей відвідують дитячий садочок. Каже, якщо раніше сплачувала за їх харчування 550 грн, то тепер платитиме більше тисячі грн.:

"Хлопчик пів дня в яслах, за нього платили 10 грн, будемо платити 20 грн. Дівчинка цілий день в саду. За неї платили 15 грн, тепер будемо – 30 грн. Підвищення оплати за харчування вплине на наш бюджет, оскільки працює один чоловік тільки, а я ще у декретній відпустці".

У Херсонському яслах-садку №30 – обід. Як розказала директорка закладу Людмила Масловська, продукти вони отримують щодня, страви готують відповідно до двотижневого сезонного меню, затвердженого Держпродспоживслужбою:

"Це контрольна порція. Тут суп – 200 гр., запіканка – 160 гр., салат – 40 гр. Для дітей п’яти років. Старша медична сестра щодня контролює харчування, кожні 10 днів та щомісяця проводиться контроль, щоб побачити: що внести, що змінити, що збалансувати для повноцінного харчування".

Зараз плата за харчування дітей становить 20 грн. 40 коп на день за дітей до трьох років та 30 грн. за дітей від трьох до шести років. Директорка херсонського ясел-садка №30 Людмила Масловська каже, це дозволить урізноманітнити меню:

"За новими цінами ми додамо більше рибних блюд, оладок печінкових, фруктів".

Як розказала головна спеціалістка відділу дошкільної освіти управління освіти Херсонської міської ради Ольга Солдат, розмір плати для батьків за харчування дітей не змінювався останні п’ять років, а за цей період ціни зросли вдвічі:

"Для того, щоб забезпечити дітям якісне, збалансоване харчування, треба забезпечити продуктами у достатній кількості. А якщо ціни зросли, то треба підвищувати і вартість на їх закупівлю. Відповідно як зросла батьківська плата, так і зросла дотація з міського бюджету, це 40 відсотків".

За словами Ольги Солдат, відтепер один день харчування дитини в садочку коштуватиме 50 грн, було 25. Перелік обов’язкових продуктів складається із 33-х найменувань, змінювати його не можна:

"Це дієтичне дитяче меню. Але кількість продуктів підвищиться, більше можна буде купити молочних продуктів, сиру. Якість буде покращуватись".

Світлана Піцан, Владислав Купрєєв.

Суспільне

Деньги
дети
экономика
0 комментариев
29 ноября 2022, 07:20
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают