Як держава та приватні компанії підтримують український бізнес в умовах воєнного часу?
24 лютого 2022 року, коли росія вторглася на територію України та розпочала війну, навіть ті підприємці, які вже довгі роки успішно займалися своєю діяльністю в нашій країні, зіштовхнулися із серйозними фінансовими проблемами. Згодом, коли ЗСУ вдалося відбити атаки та прогнати окупантів з багатьох напрямків, ситуація почала змінюватися на краще – багато підприємців відновили свою роботу та знову відкрили торгові точки. Щоб компенсувати фінансові втрати українського бізнесу, держава та приватні компанії запровадили різноманітні програми підтримки бізнесу у воєнний час.
Для кого було знижено податки
17 березня 2022 року уряд оголосив про податкові пільги. Таке рішення скоротить надходження до державного бюджету, при цьому дозволить бізнесу залишитися на плаву:
- Єдиний податок для 3 групи ФОП було знижено з 5% до 2%. Сплата ПДВ не потрібна. Цією пільгою можуть скористатися підприємці, товарообіг яких не перевищує 10 мільярдів гривень на рік.
- Фермерські господарства та самозайняті можуть не сплачувати єдиний соціальний внесок. Якщо працівники ФОП II та III групи були мобілізовані, за них не потрібно платити ЄСВ. Також не потрібно оплачувати ЄСВ ФОП, які не отримують доходу під час воєнних дій.
- ФОП І та ІІ групи можуть не сплачувати єдиний податок.
- Особи з активами, що знаходяться на території тимчасово окупованих територій або в зоні бойових дій, звільняються від сплати податку на землю та економічного податку.
- Зниження ПДВ на пальне становило 13% (з 20 до 7%). Було ухвалено рішення про відміну акцизного платежу.
- Благодійна допомога для ЗСУ та осіб, які перебувають у зоні бойових дій або переїхали, не оподатковується.
- Якщо в реєстрації та функціонуванні РРО було зафіксовано порушення, за них не потрібно буде сплачувати штраф до завершення воєнного стану.
Хочемо зазначити, що для перевірки актуальності цієї інформації рекомендується регулярно заходити на сайт ДПС України та читати новини.
Читайте також: Українською, будь ласка — вступає в дію закон, який зобов'язує перекласти сайти та програми державною мовою.
Працевлаштування переміщених осіб
Якщо підприємець працевлаштує переміщену особу, він зможе розраховувати на отримання виплати у розмірі 6500 гривень. Її переведуть на підприємницький рахунок, коли буде укладено договір з новим співробітником, а також зареєстровано інформацію про нього у Дії чи місцевому відділі Державної служби зайнятості.
Релокація бізнесу
Держава також допомагає підприємствам, які перебувають у зоні бойових дій. Їм можуть виділити приміщення та надати обладнання для продовження бізнес-діяльності. Більше того, буде перевезено співробітників – їм нададуть місце проживання.
Нові умови кредитування
Влада заявила про безвідсоткову видачу кредиту до 60 мільйонів гривень. Якщо воєнний стан буде скасовано, пільга триватиме 30 днів, після чого ставка підвищиться до 5%. Максимальний термін кредитування – 5 років.
Підтримка підприємців, які займаються аграрною діяльністю
Аграрії можуть розраховувати на дуже привабливі умови кредитування. Щоб провести посівну компанію, вони можуть запозичити державу до 50 мільйонів гривень без відсотків.
Допомога від приватних осіб
Підприємцям допомагає не лише держава, а й приватні компанії, які реалізують різноманітні ініціативи.
Допомога, пов'язана з фінансуванням виробництва
Власники української компанії «Економіка довіри» оголосили про запуск програми, спрямованої на підтримку виробників товарів, які виготовляють благодійну продукцію. Завдяки такому фінансуванню підприємці зможуть продовжувати свою діяльність та покривати всі витрати.
Biz For Ukraine
Сервіс призначений насамперед для компаній із віддаленими співробітниками. Ним часто користуються дизайнерські, рекламні, консалтингові, ІТ-фірми. Заповнивши спеціальну форму, список ваших співробітників з'явиться на сайті та до них у будь-який момент зможуть звернутись замовники.
Продуктові мережі, які знаходяться у пошуку постачальників
Спільні зусилля українського сервісу Zernotorg.ua та Міністерства агрополітики призвели до розробки проекту «Переробка», який значно спрощує пошук постачальників.
Програма EU4Business
Головне призначення цієї програми – зберегти робочі місця та працевлаштувати переміщених осіб, а також змінити напрямок бізнес-діяльності. Для консультації та більш детальної інформації можна написати на email eu4business.ukraine@giz.de.
Що потрібно знати столичним підприємцям?
На сьогоднішній день у Києві працюють практично всі кафе, ресторани, спортзали, салони краси та підприємства, які надавали свої послуги до війни. Столичні підприємці можуть скористатися пільгами, пов'язаними зі зниженням або повним визволенням від орендної плати.
Держава та приватні компанії справді зробили величезний крок назустріч підприємцям та вжили всіх заходів для порятунку українського бізнесу в умовах воєнного стану.