Всеукраїнський фестиваль «Український кавун – солодке диво» пройшов на "ура"
Сьогодні, у м.Гола Пристань відбувся ХІІІ Всеукраїнський фестиваль «Український кавун – солодке диво», який пройшов в рамках святкування 25-ої річниці незалежності України.
Фестиваль, вже 13 років поспіль, збирає на березі р.Конки поціновувачів «дивовижної ягоди», товаровиробників овочево-баштанної продукції та науковців, які прибули з різних регіонів України та майже з усіх районів Херсонської області.
Безліч приємних вражень отримали гості фестивалю від насиченої подіями програми: фестивальні розваги, змагання та конкурси, цікава концертна програма, відзнаки та подарунки, нові зустрічі та знайомства.
Урочисто відкрив фестиваль «Український кавун – солодке диво» Голопристанський міський голова Олександр Бабич.
«Українська земля славиться нашими багатими ланами, Голопристанщина є складовою цих ланів. Для трудівників нелегкої сільськогосподарської праці регіону фестиваль є важливим майданчиком, де щорічно підбивають підсумки з їхньої майстерності, навичок та професійної вдачі. Сьогодні Голопристанський кавун є брендом Херсонщини для іноземців, ним славиться наша сонячна та гостинна область», – наголосив Олександр Бабіч та щиро привітав всіх зі святом.
Почесні гості фестивалю консул Генерального консульства Румунії в Одесі пані Дениса Габор та консул Почесного консульства Латвії в Одесі Олег Веретенніков привітали голопристанців та гостей міста зі святом.
Так, консул Генерального консульства Румунії в Одесі пані Дениса Габор зазначила, що фестиваль «Український кавун – солодке диво» вже став прекрасною традицією міста, яку треба зберегти та розвивати.
Всі бажаючі мали змогу безкоштовно насолодитися дивовижною ягодою, позмагатися у конкурсі щодо найбільшого вирощеного у 2016 році кавуна, дині, гарбуза та інших овочів, фруктів. Виставка-ярмарок приваблювали своїм розмаїттям високоякісної сільськогосподарської продукції, яку можна було реалізувати або придбати.
Також, у рамках фестивалю пройшло засідання круглого столу «Формування новітніх ринків збуту овочево-баштанної продукції. Проблеми у реалізації продукції», організаторами якого виступили Голопристанська міська рада та Південна державна сільськогосподарська дослідна станція Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України, у якій взяли участь керівники сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств з вирощування овочево-баштанної продукції, сільські голови Голопристанщини та науковці.