Все новости Херсона

Лента новостей
Экология
Воду в Північно-Кримський канал пустили раніше, ніж зазвичай
24 марта 15:12
82
Воду в Північно-Кримський канал пустили раніше, ніж зазвичай

Воду в Північно-Кримський канал пустили раніше, ніж зазвичай

За словами начальника управління СКК Сергія Шевченка, зазвичай, канал заповнювався водою в кінці березня. Однак через відсутність метеорологічної зими, малу кількість опадів, ранню весну і посушливі погодні умови в нинішньому році було прийнято рішення зробити це раніше.

Як повідомили у басейновому управлінні водних ресурсів Нижнього Дніпра, водогосподарські організації завершили підготовку водогосподарсько-меліоративного комплексу до роботи в поливний сезон 2020 року.

«Заповнення води русла Північно-Кримського каналу здійснюється за графіком. 27 березня очікуються горизонти води, необхідні для початку заповнення Олександрівського магістрального каналу, де протягом тижня будуть набрані робочі рівні води для забору аграріями Скадовського та Голопристанського районів. З 29 березня протягом 2 діб планується заповнення міжгосподарських каналів РЕМ-1 і Рем-2 для поливу і затоплення рису в Каланчацькому районі. Наприкінці березня очікується заповнення включення насосної станції Зонального магістрального каналу для зрошення в Олешківській та Скадовському районах», — йдеться в повідомленні управління.

Всього в поточному році планується укласти близько 900 договорів про надання послуг, пов'язаних із забором води аграріями Херсонщини. Перші з них вже укладені в зоні обслуговування Скадовського управління водного господарства.

Нагадаємо, що після незаконної анексії Криму Україна припинила подавати воду на півострів через Північно-Кримський канал. В його окупації Україна забезпечувала до 85% потреби Криму в прісній воді.

Більшість об'єктів каналу в Криму стали непридатними до експлуатації. Його русло в районі Армянська поросло деревами і кущами. А за словами місцевих жителів, там розвелося купа диких звірів, — лисиці і вовки. Для вирішення проблеми з водою окупаційна влада Криму збирається використовувати русло каналу для реверсної подачі. Причому, для цього вона протягнула вздовж каналу новий водопровід, а від відновлення самого русла СКК відмовилися, визнавши це економічно недоцільним.

Олег Батурін, Новий день

0 комментариев
26 февраля 2021, 07:02
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Херсонский областной краеведческий музей открывается: какие экспозиции подготовили для посетителей
Херсонский областной краеведческий музей открывается: какие экспозиции подготовили для посетителей
С 27 января Херсонский областной краеведческий музей после локдауна возвращается к привычному графику работы. Выставки и экспозиции музея можно посетить с 10 до 16 часов со среды до воскресенья каждую...
27 января 18:32
4979
Херсонскому актеру назначили пожизненную государственную стипендию
Херсонскому актеру назначили пожизненную государственную стипендию
Актеру драматического театра предоставили пожизненную государственную стипендию. Об этом рассказали на странице Херсонского театра имени Николая Кулиша. — Поздравляем народного артиста Украины,...
02 февраля 16:46
4131
На Херсонщине добавилось памятников архитектуры
На Херсонщине добавилось памятников архитектуры
Охранный статус жемчужинам архитектуры в областном центре, городах Берислав и Каховка решили предоставить областные власти. По распоряжению Херсонской ОГА, памятниками архитектуры и градостроительств...
01 февраля 18:52
3930
Чем руководствоваться, выбирая LEGO
Чем руководствоваться, выбирая LEGO
Вам надоело покупать игрушки, которые развлекают ваших детей всего полчаса? Или вы взрослый человек, который хочет чего-то весёлого и творческого, чтобы занять себя? Отличный выбор – LEGO, ведь...
27 января 13:42
3509