Воду в Північно-Кримський канал пустили раніше, ніж зазвичай
За словами начальника управління СКК Сергія Шевченка, зазвичай, канал заповнювався водою в кінці березня. Однак через відсутність метеорологічної зими, малу кількість опадів, ранню весну і посушливі погодні умови в нинішньому році було прийнято рішення зробити це раніше.
Як повідомили у басейновому управлінні водних ресурсів Нижнього Дніпра, водогосподарські організації завершили підготовку водогосподарсько-меліоративного комплексу до роботи в поливний сезон 2020 року.
«Заповнення води русла Північно-Кримського каналу здійснюється за графіком. 27 березня очікуються горизонти води, необхідні для початку заповнення Олександрівського магістрального каналу, де протягом тижня будуть набрані робочі рівні води для забору аграріями Скадовського та Голопристанського районів. З 29 березня протягом 2 діб планується заповнення міжгосподарських каналів РЕМ-1 і Рем-2 для поливу і затоплення рису в Каланчацькому районі. Наприкінці березня очікується заповнення включення насосної станції Зонального магістрального каналу для зрошення в Олешківській та Скадовському районах», — йдеться в повідомленні управління.
Всього в поточному році планується укласти близько 900 договорів про надання послуг, пов'язаних із забором води аграріями Херсонщини. Перші з них вже укладені в зоні обслуговування Скадовського управління водного господарства.
Нагадаємо, що після незаконної анексії Криму Україна припинила подавати воду на півострів через Північно-Кримський канал. В його окупації Україна забезпечувала до 85% потреби Криму в прісній воді.
Більшість об'єктів каналу в Криму стали непридатними до експлуатації. Його русло в районі Армянська поросло деревами і кущами. А за словами місцевих жителів, там розвелося купа диких звірів, — лисиці і вовки. Для вирішення проблеми з водою окупаційна влада Криму збирається використовувати русло каналу для реверсної подачі. Причому, для цього вона протягнула вздовж каналу новий водопровід, а від відновлення самого русла СКК відмовилися, визнавши це економічно недоцільним.
Олег Батурін, Новий день