Влада з громадою в одній упряжці
Український інститут національної пам’яті спільно з громадськістю підготували основні тези прийнятих законів про декомунізацію. 9 квітня Верховна Рада України прийняла 4 закони про декомунізацію – про заборону пропаганди комуністичного та нацистського режимів, щодо відкриття архівів КГБ, вшанування борців за волю України у ХХ ст., увічнення перемоги над нацизмом в Другій світовій війні, про це повідомляє прес-служба ОДА.
З 21 листопада до 21 лютого – другий етап декомунізації. За цей час потрібно було перейменувати вулиці, перейменувати населені пункти і демонтувати пам’ятники, що підпадають під дію закону про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів. Зона відповідальності лежить на сільських, селищних і міських головах. Згідно з законом про декомунізацію вразі, якщо міський голова не ініціює змінення назв, то ці обов’язки з 21 лютого перейдуть до голови облдержадміністрації. У разі невиконання закону до 21 травня, питанням про декомунізацію буде займатися Кабінет Міністрів України.
Так, сьогодні, 26 травня під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Валентини Січової відбулося засідання робочої групи з членами комісії з питань перейменування вулиць та встановлення пам’ятних знаків в місті. На засіданні також були присутні представники громади міста Каховки.
Так, під час сьогоднішнього засідання представники громади м.Каховки виступили з ініціативою не перейменовувати вулицю Жовтневу. Комісія з питань перейменування вулиць надала свої висновки та пропозиції стосовно зазначеної вулиці. Під час дискусії, було відзначено, що українським інститутом національної пам’яті назву «Жовтнева» включено до Переліку назв, що підлягають перейменуванню і демонтажу відповідно до Закону, та має наступне тлумачення: «Жовтнева» – на честь Жовтневого перевороту (у радянській історіографії – «Велика Жовтнева соціалістична революція») – збройного державного заколоту в Росії, що відбувся 7 листопада (25 жовтня за старим стилем) 1917 р., у ході якого владу у Петрограді захопили більшовики».
Мешканці м. Каховки, а саме безпосередньо жителі вул. Жовтнева категорично проти перейменування та вимагають залишити назву, підкреслюючи, що назва вулиці надана виключно на честь утворення м. Каховки (14 жовтня 1986р.). З 1115 мешканців 600 осіб підписали заяву, у якій вимагають залишити назву вулиці Жовтнева у м. Каховка.
«З моєї точки зору – ця нарада дуже важлива. Наше завдання позбавитися тоталітарної символіки у назвах та пам’ятниках», – наголосила Валентина Січова та додала, що нам зараз треба формувати ідеологію, яка б була насичена повагою до людини.