Лента новостей
Криминал
Трьом російським військовим, які катували і вбивали цивільних в ізоляторі на Теплоенергетиків у Херсоні, повідомлено про підозру
Трьом російським військовим, які катували і вбивали цивільних в ізоляторі на Теплоенергетиків у Херсоні, повідомлено про підозру
Національна поліція України 9 вересня заочно повідомила про підозру трьом російським військовим, які катували і вбивали цивільних в ізоляторі тимчасового тримання на вул. Теплоенергетиків, 3 у Херсоні. 21-річний Єгор Бондарєнков з Оренбурга, 35-річний Алєксєй Холоділін з села Араповка Ульяновської області і 20-річний Алєксандр Чилєнгіров з селища Сборовський Оренбурзької області підозрюються у жорстокому поводженні з цивільним населенням та в інших порушеннях законів і звичаїв війни.Про це з посиланням на оприлюднені тексти підозр повідомляє Центр журналістських розслідувань.
Слідчим вдалося встановити імена двох нових катів – Єгора Бондарєнкова з Оренбурга, молодшого сержанта, стрільця роти оперативного призначення 143 полку оперативного призначення 50 окремої бригади оперативного призначення управління Росгвардії по Челябінській області (в/ч 6910) і Алєксєя Холоділіна з села Араповка, військовослужбовця 50 ОБрОП Південного округу військ Національної гвардії РФ (в/ч 3660). Також правоохоронці посилили підозру вже відомомому Алєксандру Чилєнгірову, стрільцю роти оперативного призначення, який служив разом із Бондарєнковим.
Слідчі встановили, що 9 березня 2022 року близько 12.00 дня російські військові примусили віддати ключі від приміщень начальника ізолятору тимчасового тримання №1 ГУНП в Херсонській області на вул. Теплоенергетиків, 3, тим самим фактично захопивши цю установу.

Єгор Бондарєнков (ліворуч) Фото: Слідство.інфо
Судячи з показів потерпілих, Бондарєнков, Чилєнгіров і Холоділін мали відношення до викрадень і катувань цивільних мешканців Херсонщини в будівлі ізолятора. З весни по осінь 2022 року через цю катівню пройшли сотні людей. Дані кількох сотень бранців зафіксовані в повідомленнях про підозру російським військовим.«Потерпілих били, катували електричним струмом, погрожували вбивством і затриманням рідних. Щонайменше над 24 незаконно затриманими російські військові вчинили акти сексуального характеру шляхом приєднання до статевих органів дротів, через які проходив електричний струм», – йдеться в текстах підозр.
Слідчі задокументували викрадення 9 травня 2022 року в Херсоні на території біля хлібозаводу №3 місцевого мешканця, якого 64 дні тримали в ізоляторі, катували і постійно «допитували» з шапкою на очах.

Алєксандр Чілєнгіров Фото: Слідство.інфо
11 травня 2022 року іншого херсонця викрали і доставили до ізолятору, катували електричним струмом, переламали йому три ребра і відпустили лише 28 серпня 2022 року без надання жодних документів щодо підстав затримання і ув’язнення. Містяться в документах обставини викрадення інших херсонців, яких незаконно позбавляли волі з 24 травня по 19 жовтня, з 23 червня по 1 липня, з 20 липня по 3 серпня в 2022 році.
Одного з затриманих 12 червня 2022 року російські військові забили до смерті. В ніч з 17 на 18 червня від отриманих травм він помер у камері №7.
Єгору Бондарєнкову і Алєксандру Чилєнгірову повідомлено про підозру в жорстокому поводженні з цивільним населенням, умисному вбивстві та в інших порушеннях законів і звичаїв війни – за ч. 1 і ч. 2 ст. 438 КК України. Санкція статті передбачає довічне позбавлення волі. Алєксєй Холоділін підозрюється у вчиненні злочину за ч. 1 ст. 438 КК України.
Раніше українські слідчі вже повідомляли підозру Чилєнгірову. У справі по його обвинуваченню, а також інших російських військових, 3 липня 2023 року призначено склад суду.
На фото зверху: Ізолятор тимчасового утримання Херсонського облуправління поліції, перетворений окупантами на катівню, Фото: Олег Батурін
Популярные статьи сейчас
Смотреть все
Убивали на глазах у девушек: на Херсонщине посреди улицы нашли мертвым военного
«Дипломи» в окупації отримувати не складно
Власник компанії у Херсоні втратив будинок через корупцію під час ремонту школи
Довічне позбавлення волі – засуджено ексголову суду з Херсонщини, яка здійснювала «правосуддя» за законодавством рф
У Херсоні затримали мародерів, які грабували покинуті будинки на Острові після обстрілів
На Херсонщині за привласнення гумдопомоги засудили ексзаступника начальника СВА
Читают
/
Обсуждают
У Херсоні через удар російського FPV-дрона згоріла “швидка”
Минулої доби росіяни вдарили FPV-дроном по території медичного закладу у Херсоні.
Про це повідомили у поліції Херсонської області.
У результаті атаки згорів автомобіль екстреної медичної допомог...
РФ атакувала 50 населених пунктів Херсонщини: 6 загиблих і 27 поранених
Минулої доби армія РФ завдала ударів по 50 населених пунктах Херсонщини. Унаслідок цих атак 6 людей загинули, ще 27 — дістали поранення.
Про це повідомили у Херсонській ОВА.
За даними ОВА, під...
У Херсоні внаслідок нічної атаки РФ згоріла квартира голови “МолоДіжки”
У Херсоні внаслідок нічної російської атаки згоріла квартира голови молодіжної організації “МолоДіжка” Володимира Рагульського.
Про це повідомили на сторінці організації у Facebook.
За словами с...
У ДТП в Києві за участю керівника релігійної громади з Херсонщини загинули двоє поліцейських
Унаслідок ДТП за участю керівника релігійної громади з Херсонщини загинули двоє поліцейських — старший лейтенант поліції Дмитро Бондарчук та лейтенант поліції Денис Будченко. Вони були при виконанні с...