Тетяна Желєзнікова - учитель, який дає майстер-класи усій країні
Майже кожна людина має два дні народження: день, як вона з'явилась на світ, і день янгола за церковним календарем. Але вона вважає, що в неї є третій день народження. 4 квітня 1983 року народився учитель Тетяна Анатоліївна Желєзнікова. Саме в цей день вона зрозуміла, що віднині можна стверджувати, що вона – вчитель. Це рішення прийшло після того, як її колега, вчитель з немалим стажем роботи, сказала з пересердя: « З вашої милості ми займалися цілий урок не рішенням задач з фізики, а пошуком відповіді на питання: доля робить людину чи людина робить свою долю». Тоді вона в котрий раз переконалась, що література, книга і життя - нероздільні. Бо книга для неї і подруга, і порадниця, і, якщо треба, лікар. А її перо вивело на аркуші першу абревіатуру, що урок – це: Удосконалення в роботі, Радість від роботи, Одержимість в роботі, Креативність в роботі. Коли пішов у доросле життя її перший випуск, відчула біль в серці.
Не від хвороби. Від розлучення з ними, невгамонними, допитливими, найрозумнішими і трішечки неслухняними учнями. Цей біль повторювався кожний раз, як прощалася зі своїми учнями. Саме тоді вона зрозуміла глибину, біль і велику філософію слів нашого славетного педагога Василя Олександровича Сухомлинського: «Серце віддаю дітям». Як віщує народна мудрість і закони природи: все повертається на коло своє. Вона відчуває, що з роками багатша над усіх своєю роботою, своїми учнями, своїми колегами. А щит в емблемі тому, що це символ захисту того, що має: сім’ю, роботу, учнів, колег і бажання працювати. Желєзнікова Тетяна Анатоліївна закінчила Херсонський державний педагогічний ін.-ститут ім. Н. К. Крупської у 1981 році. З 1991 року – вчитель російської мови та літератури загально-освітнього закладу І-ІІІ ступенів № 56 міста Херсона. Колись вона мріяла стати акторкою та режисером. Тепер вона режисер своїх уроків, які проводить за своїми сценаріями, та акторка, коли це треба, бо пам’ятає слова Шекспіра: “Життя – це театр, а ми – актори…”. В 2000 році отримала звання вчитель-методист. Нагороджена Грамотою міністерства освіти України, а у 2007 році – знаком «Відмінник освіти України». Керівник методичного об’єднання вчителів російської мови та літератури. Їй зрозуміло, що цей щабель треба тримати достойно.
Тетяна Анатоліївна стає переможцем міського конкурсу “Вчитель року” в номінації “Вчитель зарубіжної літератури” (2002 р., 2004 р.), конкурсу “Південний регіон” серед Миколаївської, Одеської та Херсонської областей в номінації “Зарубіжна література” з методичною розробкою “Літературні диктанти як вид перевірки знання тексту” (2003 р.), здобула ІІІ місце у конкурсі “Людинотворення” тижневика “Зарубіжна літе-ратура” (м. Київ, 2003 р.), стала переможцем II Херсонського міського конкурсу “Жінка року” в номінації “Пані Вчителька” (2004 р.) Маю методичні розробки: “ Логічні схеми-опори на уроках літератури”, “Система проведення поетичних п’ятихвилинок на уроках літератури”, “Літературні диктанти як вид перевірки знання тексту”, “Літературно-теоретичні диктанти”, “Індексація речення як один із засобів формування і вдосконалення вмінь та навичок грамотності учнів”, “Творчі письмові завдання як засіб розвитку творчої особистості учня”. “Літературна візитка-літературний портрет - літературне повідомлення - літературна дуель”, “Фронтальна перевірка знань за допомогою «ланцюжка»”, стосовно яких виступала перед слухачами курсів перепідготовки працівників освіти. Вдосконалює свої методики й по цей час. Більшість з них надруковані у фаховому журналі-тижневику “Зарубіжна література” (м. Київ) та науково-методичному журналі “Русский язык и литература в школах Украины” (м. Харьків), “Русский язык, литература, культура в школе и вузе” (м. Київ). Має повний збірник літературних диктантів за програмою «Література (російська та зарубіжна)» ( з 5 по 11 клас). ЇЇ досвід роботи вивчався й узагальнювався Науково-методичним центром міста та Регіональним інститутом післядипломної освіти.
Вона виступає перед слухачами курсів перепідготовки. Останні роки віддає перевагу поєднання уроків з використанням медіатекстів. Була членом журі міської олімпіади з російської мови та літератури, є головою журі з зарубіжної літератури, була головою журі міського конкурсу “Вчитель року” в номінації “Вчитель зарубіжної літератури”, керівником групи з вивчення методики виразного читання., секретарем різних секцій МАНа. ЇЇ учні брали участь у міських олімпіадах, займаючи призові місця, були учасниками конкурсів журналістики, юних поетів, МАНу, займаючи призові та перші місця. Вона - автор програми спецкурсу “Культура народів світу”, по якій працювала в школі. Програма розглядалась Науковою радою НМЦ, затверджена Науковою радою Регіонального інституту післядипломної освіти в грудні 2000 року. Як автор такого спецкурсу була занесена до Педагогічної скарбниці вчителів. Як розробник програми написала п’єсу “Рада богів”.
Cтворила кабінет літератури, який є центром методичної роботи учителів школи. Закохана в світ мистецтва, Тетяна Анатоліївна радо прийняла пропозицію стати вчителем «Художньої культури» і має вже деякий доробок з цього предмету. Ділиться досвідом своєї роботи з колегами, проводячи лекційно-практичні заняття і відкриті уроки перед учителями міста, області, України. Є членом методичної ради вчителів російської мови, літератури та зарубіжної літератури при НМЦ. Тепер її перша абревіатури звучить трохи інакше: Удосконалюйся в роботі, Реалізуй свої мрії, Отримай задоволення від цього, Крокуючи вперед!