Лента новостей
Политика
Сухопутний коридор Росії 2 в 1: на півдні України буде автобан і залізниця на 70 км в об’їзд Маріуполя?
Сухопутний коридор Росії 2 в 1: на півдні України буде автобан і залізниця на 70 км в об’їзд Маріуполя?
Центр журналістських розслідувань зафіксував старт нового логістичного проєкту Росії на окупованому Приазов’ї – розширення сухопутного коридору з Ростова в Крим через Донецьку і Запорізьку області. У квітні окупанти почали прокладати об’їзну на північ від Маріуполя – близько 70 кілометрів дороги, що передбачає зведення нових мостів, один з яких буде довжиною не менше 500 метрів.
Новий відрізок сухопутного коридору може складатися з паралельних автомобільного і залізничного шляхів – такої гіпотези Центр журналістських розслідувань дійшов на разом із Петром Андрющенком, радником мера Маріуполя, на основі супутникових даних за 22.04.2024 р., інформації з відкритих джерел та архівів. За даними знімків супутника Sentinel-2, станом на 25 квітня 2024 року активна робота проводиться на ділянці ~70 кілометрів від Маріуполя до адмінкордону Донецької і Запорізької областей. Цей відрізок бере початок від східного в’їзду у Маріуполь по трасі М14 і прямує на північ, оперезуючи окуповане місто півколом, перетинає залізничну колію “Волноваха – Маріуполь” в с. Асланове і далі прямує на схід через р. Кальчик.
Досягнувши Нікольського, майбутня дорога повертає на південь і знову перетинається із трасою М-14 в районі с. Комишувате.
Вся ділянка майже одночасно з’явилася орієнтовно з 15 по 22 квітня, трохи більше ніж за тиждень. І це вказує на досить високі темпи просування.
Майже ідентичний маршрут, але у зворотному напрямку, в жовтні 2023 року ЦЖР позначив на схемі нової залізниці, припустивши, що саме так колія з’єднає Маріуполь і Бердянськ.
Про плани на об’їзну дорогу повз Маріуполь наприкінці березня 2024 року Путіну повідомив заступник голови уряду РФ і куратор окупованих територій
Марат Хуснуллін, а 17 квітня у міністерстві транспорту РФ розповіли, що будівництво обʼїзної завершиться у 2026 році – поки ж фахівці, мовляв, тільки розробляють проєктну документацію.
Те саме окупанти говорили й про проєктування нової залізниці на ТОТ півдня України, а в той час будівництво вже набирало обертів.
Автобан чи залізниця?
Сервіс Google Maps оновив зображення деяких районів Донецької і Запорізької областей. На онлайн-мапу з фото від 22 квітня 2024 року потрапила і територія довкола Маріуполя в радіусі ~35 кілометрів.Увагу привертають зафіксовані супутником роботи з електрифікації довкола селищ від Маріуполя у бік Бердянська, а також на північ, де й проходить гіпотетична об’їзна. Електрика в українських селах є вже давно, а прокладання не магістральних ліній електропередач, зазвичай, проводиться під майбутню залізницю.На інших фото із супутників можна роздивитися кілька місць, де роботи просунулись трохи далі за фазу підготовки.
Зокрема, біля р. Кальчик між селищами Ключове та Шевченко Нікольського району росіянам доведеться будувати міст через водосховище.
Відстань від берега до берега – близько 350 метрів, а саме надбережжя високе й стрімке, місцями скелясте, тож міст має бути завдовжки не менше пів кілометра.
Загалом, рівень складності об’єкта як для інженерів, так і для виконавців – не рядовий.
Кальчицьке водосховище на маршруті Маріупольської об’їзне Джерело фото: Google Earth Колаж: investigator.org.ua
Якщо вже так “заморочуватися”, що заважає зробити цей міст придатним як для автомобільного, і для залізничного транспорту?“Думаю цілком можливо. Більш того, з огляду на те, що розширюючи дорогу Новоазовськ – Маріуполь, росіяни пішли саме таким «спареним» шляхом – це виглядає цілком можливим та логічним. Особливо, якщо розуміти не надто велику логічність побудови обʼїзної дороги за таким планом. Від Нікольського вже існує дорога на Мангуш і далі в Крим. Такий кут без залізниці немає реального сенсу. Спірна економія на складному рельєфі Нікольського району”, – погодився Петро Андрющенко з гіпотезою, що окупанти тягнуть довкола Маріуполя і нову колію, і нову автостраду. Масштаби вказують на очевидну необхідність чималих трудових ресурсів. І армія мігрантів почала висаджуватися на Азовському узбережжі наприкінці березня – зокрема, ЦЖР фіксував масове розселення гастарбайтерів у Бердянську.
Об’їзна Маріуполя – не єдина ділянка, на якій зафіксовано будівництво чи інші роботи.
Скупчення людей і техніки, відрізки, на яких ведеться щось схоже на підготовчі роботи, ЦЖР фіксує в різних частинах півдня Донеччини і Запоріжжя, на західних околицях Маріуполя і далі узбережжям в напрямку Бердянська.
“Був колись саме такий радянський проект, аби прибрати в Маріуплолі залізницю від моря. З іншого боку, по документах, що вони погоджували з областю – скоріш від тієї об’їзної й логічно тягнути залізницю”, – зазначає Петро Андрющенко.
Все, що будує Росія на окупованих територіях, потрібно для посилення окупаційної армії. Центр журналістських розслідувань і “Маріуполь.Спротив” і далі стежитимуть за діями ворога у північному Приазов’ї, збираючи пазл окупаціійних військово-інфраструктурних проєктів.
Популярные статьи сейчас
Смотреть все
Ігор Колихаєв: Не забувайте про Херсон. Нам зараз дуже складно
Польща, Чехія і Словенія висунули план порятунку України з 10 пунктів
В Херсоне с вертолетов обстреливают Антоновский мост, - СМИ
«Можу повернутися і надати пояснення»: Власник 4 каналу пояснив, чому перебуває на захопленій частині Херсонщини
Военная угроза: на Херсонщине начинается стихийная эвакуация
Стан укриттів у Херсоні визнано ганебним
Читайте также:
Читают
/
Обсуждают
Як у Криму переслідують журналістів та що робити для їх звільнення? Відповіді шукали учасники правозахисного форуму НСЖУ
Понад 70 учасників зібрав 11 грудня правозахисний онлайн-форум «Судилища над свободою слова в Криму: ціна журналістської роботи», організований Національною спілкою журналістів України у співпраці зі...
Жителі окупованого села на Херсонщині отруїли елітного російського десантника Алєксандра Акпашева
Населення лівобережжя Херсонщини продовжує протистояти окупації всіма можливими засобами. Трапляються випадки, коли місцеві отруюють їжу або напої, які згодом пропонують російським військовим. Нещодав...
Форсування Дніпра: що відомо про підготовку росіянами до «штурму Херсона»
Нещодавно стало відомо про плани росіян наступати на Херсон силами близько 4 тисяч військових, зокрема 61-ї окремої бригади морської піхоти РФ та 7-ї десантно-штурмової дивізії ВДВ. У Херсонській обла...
Як зараз виглядає онкодиспансер у Херсоні, який обстріляли окупанти: фото наслідків
20 грудня російські війська завдали повітряного удару по Херсону. Два ворожі КАБи прилетіли по міському онкодиспансеру.Медзаклад зазнав значних руйнувань, люди ж дивом не постраждали. Фото понівеченої...
Як у Криму переслідують журналістів та що робити для їх звільнення? Відповіді шукали учасники правозахисного форуму НСЖУ
Понад 70 учасників зібрав 11 грудня правозахисний онлайн-форум «Судилища над свободою слова в Криму: ціна журналістської роботи», організований Національною спілкою журналістів України у співпраці зі...
На Херсонщині знищили всі ДРГ окупантів, які намагалися переправитися через Дніпро - Прокудін
Українські військові знищили всі ворожі диверсійно-розвідувальні групи, які намагалися закріпитися на правобережжі Дніпра. Ситуація залишається під контролем.Про це повідомив голова Херсонської ОВА Ол...