Стабільність в Україні буде!
В Херсоні діє спільний проект Товариства Червоного Хреста України та уряду Японії «Підтримка довгострокової соціальної стабільності в Україні» який реалізовує Херсонська обласна організація Товариства Червоного Хреста України.
І с кожним місяцем даний проект надирає обертів.
Так протягом червня було проведено два тренінгові заняття з елементами казкотерапії для дітей демобілізованих учасників АТО «Казка, яка лікує душу» Мета заняття: зняття психоемоційної напруги, агресії, формування вміння регулювати свою поведінку, виховання доброзичливості.
Для зміцнення родинних стосунків було організовано відпочинок сімей в історико-розважальному комплексі «Зелені хутори Таврії». На території зеленої зони комплексу була проведена група взаємодопомоги дружин демобілізованих учасників АТО. Жінки мали змогу ближче познайомитись одна з одною, поділитись досвідом вирішення проблем та просто поспілкуватись і відпочити.
Для дітей також було організовано відвідування Херсонського планетарію, де вони не тільки гарно розважились, переглядаючи 3D-мультфільм, а й прослухали цікаву лекцію «Зоряне небо». Результатом відвідування планетарію був піднесений настрій і чудові враження від побаченого і почутого. Та отримані слова вдячності за надану можливість цікаво та корисно провести час з дітьми.
Також за даний період психологом проекту було надано 43 консультації демобілізованим військовослужбовцям та членам їх родин. Причиною звернень дружин демобілізованих військовослужбовців були ускладнені стосунки з членами сімей, які є учасниками АТО, нерозуміння специфіки змін, які відбулися з їх рідними під впливом дії стресорів високої інтенсивності. Основними із заявлених проблем були неспроможність справитись з емоційною нестабільністю демобілізованих, через яку виникають конфлікти в сім᾽ї, їх небажання контактувати з соціумом, закритість, а також недостатній рівень психологічної компетентності та підвищений рівень тривожності у самих дружин та матерів.
В процесі консультування було надано рекомендації щодо взаємодії з демобілізованими для вирішення заявлених проблем та способів підтримки себе в ресурсному стані, зниження рівня тривожності.
Вдовам надано психологічну підтримку та рекомендації щодо більш ефективної взаємодії з іншими членами сім’ї. Двом із жінок надано допомогу в отриманні безкоштовної кваліфікованої консультації юристів. Надано рекомендації батькам з питань виховання та розвитку дітей учасників АТО.
Впродовж місяця надавалась психологічна підтримка і демобілізованим учасникам АТО; двом демобілізованим надано допомогу в отриманні юридичних консультацій щодо вирішення питань,пов’язаних з оформленням документів, отриманням землі, пільг, а також вирішення питання з працевлаштування.
Було проведено і досить цікаві заняття з Арт-терапії за допомогою японського живопису Сумі-е.
Ці заняття є є дуже м'яким і дбайливим способом роботи з травмою. Забезпечують більш легке входження нових членів групи, практично не викликають психологічного опору. Адже творчість знімає депресивний настрій і дає дорогу різнобарвним почуттям, відчуттям, проявам. Прокидається спостережливість і відчуття з'єднуваності внутрішнього і зовнішнього світів, розвивається спонтанність.
Продовжилися заняття і з групою волонтерів, яка складається з 4 психологів, які закінчили ВНЗ і отримують додаткову освіту в методах символдрами і гештальту та психологи, які працюють в ХОО ТЧХУ.
Метою групи було обговорення мотивації волонтерів займатися діяльністю, яка допомагає людям.
Обговорювалися особисті складності в роботі, з використанням проективної арт-терапевтичної методики. На основі особистих робіт учасників проведено аналіз малюнків, метод роботи через групову проекцію з використанням метафор.
Також було проведено і тренінг для співробітників Херсонської обласної організації ТЧХУ Група із числа співробітників ХОО ТЧХУ створена з метою перешкоджання професійному вигоранню. Для більш широкого охоплення тих, хто допомагає населенню, але не включених в проект.
Професійне вигорання - це синдром, що розвивається на тлі хронічного стресу і веде до виснаження емоційно-енергійно і особистісних ресурсів працюючої людини. Професійне вигорання виникає в результаті внутрішнього накопичення негативних емоцій без відповідної «розрядки» або «звільнення» від них.
У тренінгах використовуються прості методи самодопомоги, якими кожен може оволодіти та передати іншому.