Криминал
Росіяни обвинувачують свою ставленицю Олену Філіпчук у розкраданні грошей в окупаційному пенсійному фонді Каховки на Херсонщині
Росіяни обвинувачують свою ставленицю Олену Філіпчук у розкраданні грошей в окупаційному пенсійному фонді Каховки на Херсонщині
Російські окупанти звинувачують свою ставленицю, 60-річну колаборантку Олену Філіпчук у розкраданні грошей, коли вона очолювала незаконний пенсійний фонд у Каховці Херсонської області. Наприкінці 2022 року жінка привласнила понад 280 тисяч рублів, виділених на зарплату працівникам «фонду». ЦЖР про це писав раніше, з посиланням на власні джерела. Тепер це підтвердили й представники окупаційної влади.Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.
За інформацією окупаційної прокуратури Генічеського району, до «суду» направлений обвинувальний акт у кримінальній справі відносно колишнього керівника районного «пенсионного фонда».
«В грудні 2022 року жінка видала шістьом підлеглим працівникам зарплату в меншому обсязі, ніж її нарахував роботодавець. Залишок грошей жінка привласнила і власноруч поставила підписи до платіжних відомостей від імені працівників. Через її злочинні дії бюджету області нанесені збитки в сумі понад 280 тисяч рублів», – йдеться у повідомленні.
За інформацією з інших окупаційних пабліків, йдеться про Олену Філіпчук, матір гауляйтера Каховки Павла Філіпчука. Жінці інкримінують ч.3 ст.160 Кримінального кодексу РФ – привласнення. Олені Філіпчук світить позбавлення волі на строк до шести років, або позбавлення права обіймати певні посади строком до п’яти років, або «скромний» штраф до 500 тисяч рублів.
Мешканці Каховської громади, які обговорюють цю новину в окупаційних пабліках, впевнені, що Олену Філіпчук у кращому випадку примусять сплатити невеликий у порівнянні з награбованими нею мільйонами рублів штраф і відпустять.
Про обвинувачення Олени Філіпчук у розкраданні грошей окупантів ЦЖР повідомляв раніше з посиланням на власні джерела. Відомо, що в 2024 році росіяни арештували оформлену на неї автівку, яку використовував її син Павло Філіпчук.
Наприкінці грудня 2024 року Павло Філіпчук прилаштував свою матір на посаду заступниці голови окупаційної ради депутатів Каховки. Олені Філіпчук одразу встановили щедрі місячні надбавки до посадового окладу «за особливі умови праці» і щедру щомісячну премію «за виконання особливо важливих і складних завдань».
Раніше Павло Філіпчук уже допомагав влаштувати свою матір на керівну посаду. В 2012 році не без його участі Олену Філіпчук призначили директоркою новоствореного комунального підприємства «Каховська керуюча компанія», якій Каховська міська рада тоді щедро виділяла кошти платників податків на поповнення статутного капіталу. У Каховці тоді подейкували, що заради влаштування Олени Філіпчук, власне, й створили це підприємство. На той момент Павло Філіпчук, Олена Філіпчук і батько гауляйтера Ігор Філіпчук були депутатами Каховської міської ради від Партії регіонів.
Дуже швидко Олену Філіпчук зі скандалом вигнали з посади директорки комунального підприємства: вироком суду її визнали винною у кримінальному правопорушенні – службовій недбалості, що заподіяла істотну шкоду громаді.
В 2022 році Олена Філіпчук була причетна до захоплення російськими військовими Каховського геріатричного пансіонату, а також розграбування каховських міських відділень «МТБ-банку» і «Ощадбанку». Відомо, що родина Філіпчуків розграбувала відділення «Укргазбанку», «Альфа-Банку» і «Укрсіббанку», у приміщенні якого зараз розміщується окупаційна адміністрація Каховки.
Як повідомляв ЦЖР у 2023 році, мешканці Каховської міської громади масово скаржилися на хамство Олени Філіпчук, тодішньої начальниці місцевого окупаційного пенсійного фонду. Скаржилась на неї й велика кількість місцевих колаборантів, які в місцевих чатах називали Олену Філіпчук «професійною аферисткою».
Популярные статьи сейчас
Смотреть все
Убивали на глазах у девушек: на Херсонщине посреди улицы нашли мертвым военного
«Дипломи» в окупації отримувати не складно
Власник компанії у Херсоні втратив будинок через корупцію під час ремонту школи
Довічне позбавлення волі – засуджено ексголову суду з Херсонщини, яка здійснювала «правосуддя» за законодавством рф
У Херсоні затримали мародерів, які грабували покинуті будинки на Острові після обстрілів
На Херсонщині за привласнення гумдопомоги засудили ексзаступника начальника СВА
Читают
/
Обсуждают
Вже троє випускниць із Херсона отримали 200 балів на НМТ-2026
Учениці Херсонського академічного ліцею Кароліна Бородавко та Катерина Маркелова отримали максимальні 200 балів з на національному мультипредметному тесті 2026 року.
Про це повідомило управління о...
Росіяни вдарили КАБами по передмістю Херсона
Вранці 13 червня 2026 року російська армія завдала авіаційного удару по передмістю Херсона – Зеленівці.
Про це повідомляє Херсонська міська військова адміністрація.
Близько 05:00 окупанти атакув...
Сили оборони атакували морськими дронами позиції РФ на ТОТ Херсонщини (відео)
Під час спецоперації на Херсонщині кілька морських дронів «Баракуда» наблизилися до ворожих позицій, а з їхніх бортів запустили FPV-дрони для дорозвідки та пошуку прихованих цілей.
Про це повідомил...
Російська авіація вдарила по підприємству в Херсоні (фото)
У Херсоні внаслідок російського авіаудару сталась пожежа на території одного з підприємств.
Про це повідомили у соціальних мережах ДСНС України.
За даними рятувальників, вогонь охопив два складс...