Общество


Оксана Рукавішнікова взяла участь в засіданні колегії Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації

Просмотров: 289

25 Марта, 11:42


На базі комунального закладу «Херсонський обласний онкологічний диспансер» Херсонської обласної ради відбулась підсумкова колегія Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації стосовно роботи галузі охорони здоров’я області у 2018 році та завдань на 2019 рік.

Оксана Рукавішнікова взяла участь в засіданні колегії Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації

У роботі колегії взяли участь: голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, заступник голови Херсонської обласної ради Оксана Рукавішнікова, заступники голів районних державних адміністрацій, міських голів міст обласного значення, голів районних рад та об’єднаних територіальних громад.

Оксана Рукавішнікова взяла участь в засіданні колегії Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації

До участі в заході запрошено головних лікарів обласних, міських, районних лікарень, центрів первинної медико-санітарної допомоги, дитячих санаторіїв; директорів навчальних медичних закладів.

Колегію розпочали з приємного моменту – відзначення кращих лікарів Почесними грамотами та Подяками Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонської обласної ради та Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

Оксана Рукавішнікова взяла участь в засіданні колегії Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації

Так, за багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у справу охорони здоров’я населення області, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у реалізацію завдань сучасної державної політики та за підсумками роботи 2018 року Оксана Рукавішнікова нагородила Почесними грамотами Херсонської обласної ради:

– Козаченко Наталію, головного лікаря Чаплинської районної лікарні;

– Каплуна Ігоря, начальника комунальної установи «Херсонський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики Херсонської обласної ради,

– Риженко Наталію, головного лікаря Херсонського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом.

Подяки голови обласної ради  оголошено:

–   Гомону Геннадію, головному лікарю Нижньосірогозької центральної районної лікарні;

– Паламарчуку Павлу, головному лікарю комунального закладу «Херсонська обласна психіатрична лікарня»;

– Тунік Наталію, головному лікаря комунального некомерційного підприємства «Новотроїцький центр первинної медико-санітарної допомоги».

А головного лікаря комунального закладу «Обласна лікарня відновного лікування» Херсонської обласної ради Вікторію Вагнєр нагороджено Почесною грамотою Херсонської обласної державної адміністрації.

Розповідаючи про підсумки роботи галузі охорони здоров’я області у 2018 році, директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Короленко відзначив, що область повністю увійшла в реформу по «первинці», проте в області існує проблема з неукомплектованістю лікарями сільських лікарських амбулаторій, тому над нею необхідно провести комплексну роботу зі сторони місцевої влади.

Завдання номер один – укласти договори між аптечними закладами і НСЗУ, оскільки з 1 квітня фінансування за програмою «Доступні ліки» здійснюватиметься саме Національною службою здоров’я України. На сьогодні лише 248 аптечних закладів по області подали заявки на укладання договорів з НСЗУ. Це зовсім невеликий відсоток, тому головний лікар Херсонщини закликав присутніх прискорити роботу у цьому напрямку.

Оксана Рукавішнікова взяла участь в засіданні колегії Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації

Окрім цього, є ще ряд питань, які вимагають підвищеної уваги, та управлінських рішень. Так, на наступний рік для первинної медичної допомоги не передбачена медична субвенція, тому об’єднаним територіальним громадам необхідно передбачити у своїх бюджетах кошти на утримання своїх медзакладів (оплата комунальних послуг, матеріально-технічне забезпечення, ремонтні роботи).

Оксана Рукавішнікова взяла участь в засіданні колегії Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації

До кінця року завершується пільговий період автономізації, тобто перетворення з комунального закладу/установи в некомерційне комунальне підприємство. Ті заклади, які вчасно не пройдуть автономізацію, залишаться без фінансування НСЗУ. Окрім цього, з наступного року заклади, які не мають укладеного договору з НСЗУ, не зможуть підписувати декларації з пацієнтами.

Оксана Рукавішнікова взяла участь в засіданні колегії Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації

В перспективних планах подальшого розвитку закладів охорони здоров’я з надання первинної медичної допомоги дооснастити 28 лікарських амбулаторій, які не потребують будівельних робіт, службовим автотранспортом та телемедичним обладнанням:

– Бериславський госпітальний округ – 15 автомобілів (7,5 млн грн) та 4404,0 тис. грн на телемедицину;

– Генічеський госпітальний округ – 3 автомобіля (1,5 млн грн) та 880,8 тис. грн на телемедицину;

– Таврійський госпітальний округ – 3 автомобіля (1,5 млн грн) та 880,8 тис. грн на телемедицину;

– Херсонський госпітальний округ – 7 автомобілів (3,5 млн грн) та 2055,2 тис. грн на телемедицину.

У ході засідання заступник голови облради Оксана Рукавішнікова запропонувала зробити анонімне опитування серед медпрацівників закладів охорони здоров’я стосовно проблемних питань, які існують у їхніх закладах. Бо саме вони, люди з середини, найкраще знають всі плюси і мінуси своїх лікарень.

Також учасників колегії ознайомили зі станом організації надання медичної спеціалізованої та високоспеціалізованої допомоги населенню області. Питання про стан виконавчої дисципліни та виконання Закону України «Про звернення громадян» за підсумками 2018 року та про підсумки підготовки з питань цивільного захисту населення у сфері охорони здоров’я у 2018 році та основні заходи на 2019 року було розглянуто протокольно.

Оксана Рукавішнікова взяла участь в засіданні колегії Департаменту охорони здоров’я облдержадміністраціїЧитайте также:


Новости партнеров

Комментарии

Комментариев 0

19.07 2019, 15:48

В херсонской библиотеке пройдет молодежное мероприятие аббревиатурных организаторов

В Херсоне 22-24 июля в библиотеке им. Гончара для подростков…

На Херсонщине подешевели яйца, овощи и молоко, зато подорожали фрукты, сахар и рыба

В июне на Херсонщине продукты и безалкогольные напитки подешевели на…

Власти зовут новокаховчан встречать мотопехотную бригаду с живыми цветами

19 июля в Новой Каховке состоится встреча 57-й отдельной мотопехотной…Лента новостей
Больше новостей

Цифра недели
2,3 тыс.
Стільки вакансій укомплектовано Херсонською обласною службою зайнятості з початку року

Вход на сайт
E-mail
Пароль
Новый пользователь
E-mail
Пароль
Вподобайте нас у Facebook і отримуйте все найцікавіше у власну стрічку новин.
Я вже вподобав "Херсон Daily"
X
Подписывайтесь и оставайтесь в курсе всех новостей!
Подписывайтесь и оставайтесь в курсе всех новостей вместе с KhersonDaily!