Все новости Херсона

Лента новостей
Экономика
Об’єднання Новокаїр з Новорайськом призупинене
11 января 13:55
23
Об’єднання Новокаїр з Новорайськом призупинене

Об’єднання Новокаїр з Новорайськом призупинене

Херсонський окружний адміністративний суд почне розглядати позов про скасування рішення Новокаїрської сільради 21 січня.

Процес об’єднання Новокаїр із Новорайською ОТГ загальмував. Незадовго до нового року Херсонський окружний адмінсуд зупинив дію відповідного рішення Новокаїрської сільради Бериславського району від 22 листопада 2019 року. 

З позовною заявою про скасування цього рішення до суду звернулася депутатка сільської ради, вчителька Новокаїрської школи Наталя Мороз. Разом із нею вона подала клопотання про забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії оскаржуваного рішення. Клопотання суд задовольнив. А до розгляду позовної заяви по суті він приступить 21 січня. 

У своїй позовній заяві Наталя Мороз вказала, що оскаржуване рішення прийняте без урахування інтересів жителів Новокаїр після громадських слухань, проведених 21 листопада. Однак, за її словами, на цьому зібранні питання для голосування не виносилося, не працювала лічильна комісія та не приймалося жодних рішень. 

Суд встановив, що на обговоренні 21 листопада про приєднання до Новорайська були присутні 134 особи. Натомість ще 11 листопада близько 400 жителів Новокаїр звернулись до голови Херсонської ОДА Юрія Гусєва з колективним зверненням про включення їхнього села до перспективного плану Милівської ОТГ.

Нагадаємо, що з ініціативою приєднатися до Новорайська виступив Новокаїрський сільський голова Віктор Горбань. Свою пропозицію він пояснив наявністю «спільних інтересів» з цією ОТГ, а також її економічною спроможністю. Проте такий формат об’єднання суперечить щойно затвердженому облрадою новому перспективному плану формування територій громад Херсонської області, за яким Новокаїрська сільрада має увійти до складу Милівської ОТГ. Також сільрада проігнорувала пропозицію про приєднання, що надійшла від Милівської ОТГ.

За словами Олега Яхнієнка, керівництво Новокаїрської сільради своїми діями грубо порушило чинне законодавство. 

— 21 листопада у Новокаїрах були не громадські слухання, а якесь позорище. Віктор Горбань представив це як інформаційні збори. Нашу пропозицію про приєднання він проігнорував, хоча ми виступали з такою ініціативою чотири роки поспіль. Навіть заради зручностей для Новокаїр зробили центром нашої ОТГ Милове, а не Качкарівку, що було б більш логічно історично. Коли ми про це нагадали, у відповідь почули: «Ну, якщо Новорайськ нам відмовить, тоді ми перейдемо до вас». Це вже нас заїло. Ми вважаємо, це як мінімум не порядно, — прокоментував він.

Нагадаємо, що перші виборі в створеній Милівській ОТГ відбулись у червні 2019 року. Їх довелося відкласти на шість місяців через запровадження воєнного стану наприкінці 2018 року. До цієї ОТГ увійшла також колишня Качкарівська сільрада. А нещодавно свою згоду на приєднання до Милового надала Дудчанська сільрада Нововоронцовського району.

Новорайська ОТГ утворена наприкінці 2017 року шляхом об’єднання Новорайської та Червономаяцької сільрад Бериславського району.

Олег Батурін, Новий день

власть
экономика
реформы
0 комментариев
04 марта 2021, 18:31
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
В ХГУ заработает виртуальный музей истории
В ХГУ заработает виртуальный музей истории
Херсонский государственный университет уверенно шагает в ногу со временем, активно работая над созданием современных интерактивных платформ. Одна из таких — виртуальный музей истории, который бу...
04 февраля 17:18
4387
В Херсоне наградили медиков вклад в борьбу с коронавирусом
В Херсоне наградили медиков вклад в борьбу с коронавирусом
4 февраля в конференц-зале КНП “Херсонская городская клиническая больница им. Е.Е. Карабелеша” состоялось итоговое совещание. 2020 год для медиков учреждения стал настоящим временем испыта...
05 февраля 17:58
2977
“Если бы люди знали, сколько стоит одна система, не были бы такими легкомысленными” — херсонка о COVID-19
“Если бы люди знали, сколько стоит одна система, не были бы такими легкомысленными” — херсонка о COVID-19
Херсонка Людмила Барна о течении болезни на свои впечатления от лечения рассказывала на своей странице в социальной сети Фейсбук. Поделилась она и с редакцией “Кавун.City” и попросила расп...
03 февраля 19:17
2777
Украинские десантники и военная авиация провели тренировки под Херсоном
Украинские десантники и военная авиация провели тренировки под Херсоном
В Херсонской области провели тренировку экипажи армейской авиации. Они учились взаимодействовать с воздушным десантом. Об этом сообщает источник “Апостроф News”. Во время тренировки эки...
10 февраля 12:08
2492