Небезпечна зустріч із зіркою у космосі — вчені розповіли, що станеться з планетою при зіткненні з зіркою.
Приречена планета — нова знахідка вчених
Новою знахідкою вчених виявилася приречена планета. На жаль траєкторією її руху є направлення до небезпечної зірки. Вчені отримали дані, згідно яких зірка, навколо якої оберталася ця вже приречена планета, почала розширюватися. Внаслідок цього вона почала входити в свою супергігантську фазу. Рухається вона по спіралі. Внаслідок такого зіткнення вона приречена на знищення.
Що буде після зустрічі із зіркою?
Описаною вище планетою є Kepler-1658b. Цю екзопланету було ідентифіковано ще в 2019 році. Сталося це аж через 10 років після її знаходження, а от вигідний бонус казино віп можна знайти набагато швидке. Також в неї є інша назва - гарячий Юпітер. Таку назву їй дали через те, що за своїм розміром вона досягає параметрів Юпітера. Однак, температура на ній значно вища. Швидкість обертання в неї також достатньо висока. Одне повне обертання навколо своєї зірки планеті вдається здійснити кожні 3,85 дні. Однак, слід зазначити, що орбіта цієї планети поступово зменшується. Це зменшення має швидкість у 131 мілісекунди у рік. Та якщо взяти до уваги вище зазначений факт, що зірка, навколо якої обертається екзопланета збільшується, то прогнози досить погані. З часом Kepler-1658b стане червоним гігантом або ж помираючою планетою, що знаходиться на останніх стадіях життя.
Смерть зірки — що потім?
Зрозуміло що станеться, коли настане ця зустріч. Але що ж собою являє смерть зірки та як вона виглядає? Смертю зірки називають наслідки космічного катаклізму. Дослідники не раз отримували знімки смертей зірок з космосу. На них видно залишки розірваних зірок. Такий знімок як правило має вигляд велетенського вибуху, що позначає собою кінець життя помираючої зірки. Дослідники для опису таких явищ навіть використовують такий термін, як передсмертна агонія. Смерті зірок у космосі викликають багато питань та таємниць. Для того, щоб їх розгадати навіть проводили спеціальні дослідження в ході яких вивчаються молекули речовин, що виривалися з гігантів. З отриманих даних дослідники вже можуть вивчати наступні компоненти:
- карти оксиду сірки;
- діоксіду сірки;
- оксиду кремнію;
- оксиду фосфору;
- хлориду натрію.
Наприклад, таке дослідження було проведено над VY Великим Псом. Від Землі він знаходився на відстані 3009 світлових років. Досі вони вивчали лише невеликі частини цієї велетенської зірки. Але навіть вже з них можна зрозуміти не тільки те, як втрачається маса, але й як проходив сам процес загибелі такої велетенської зірки. Слід зазначити, що команда все ще працює над цим дослідженням і вивчає іншу частину зірки.
Вивчення подібних феноменів дають вченим більше знань про то, як існують космічні тіла. За останні роки це не перше таке відкриття — потужний розвиток технологій дає можливість вивчати космос на зовсім новому рівні. В тому числі спостерігати за іншими планетами.