Люди


"Народна перлина" Херсонського театру

Просмотров: 507

31 Октября, 9:14


У будь-якому театрі є свої перлини – актори, які з першої секунди  виступу запалюють сцену і гіпнотизують глядача. Херсонському академічному музично-драматичному театру ім. Миколи Куліша пощастило, адже у свій час він відкрив неймовірний акторський талант у тієї, хто на початку своєї кар’єри бути акторкою і не збиралась – це Олена Галл-Савальська. Харизматична, характерна, різнопланова актриса і потрясаюча вокалістка прийшла працювати у театр концертмейстером, а в 33 роки «перекваліфікувалась» на актрису. А потім купа ролей, шалений успіх, звання заслуженої артистки України, а через 10 років стала вже народною. Сама ж актриса, за її словами – ніколи не мріяла про жодну роль, а тим паче звання.

4_2

Тим не менш – у списку її робіт різнопланові і характерні персонажі:  Фаїна Раневська з «Два серця», Сюзетта у «Ошуканих рогоносцях», а також «Кайдашева сім’я» - Кайдашиха, «Дядечків сон» - Мар’я Олександрівна, «Херсонські манси» - Броня, «Каліка з острову Інішман» - Кейт, «Шість страв з однієї курки» - мати тощо. Однак, баба Пріся в однойменній драмі Павла Ар’є – для неї особлива, тож про цю роль і про театр в цілому говорили з пані Галл-Савальською…

2_2

Які були Ваші перші враження, коли Ви прочитали пєсу Павла Арє «Баба Пріся»?

- П’єса сподобалась одразу. Хоча це рідко буває. Мені можуть сподобатись якісь останні фрази. Однак, цього разу я була в такому захваті, що прочитала її з початку і до кінця на одному подиху. По-перше, вона дійова, по-друге, дуже гарно виписані характери усіх героїв.

Можна сказати, що це Ваша улюблена роль?

- На даний момент так. Взагалі я всі ролі люблю, я люблю різнопланові ролі. Люблю співати, танцювати, плакати, сміятись, щоб показати всі свої грані.

1_2

У цій виставі дуже багато моментів містичного характеру. Легко було їх втілити?

- Дуже важко. Коли я побачила цей текст, то одразу запитала у Павла Ар’є: а як же я це буду грати? У мене нема такого в характері – проклинати людей. Звісно, я можу висловити людині все, що про неї думаю, але реагую одразу, як кажуть «гранітний камінець» не тримаю за пазухою. Однак, швидко заспокоююсь. Тому ця молитва-прокльон досі у мене викликає суперечності. Коли я читаю цей текст на сцені, то виникає відчуття, ніби з гори тягну величезний камінь. Просто ми – люди Півдня і ми чимось схожі на італійців за своїми характерами – висказали свої емоції і заспокоїлись. За сокири і ножі ми не хапаємось, так як на Західній Україні, тому ця роль одна з непростих.

Ви вірите в Бога? Відвідуєте церкву?

- Ну аякже! Можеш показати  мені людину, яка не вірить в Бога? Ми йдемо і просимо пробачення…Тому що всім відомо, що акторська професія не від Бога. Я завжди прошу, якщо є якісь великі церковні свята, щоб не ставили цю виставу в репертуар того дня.

Ваша творча мрія?

- Я ніколи нічого не хотіла. Знаєш, я завжди підходжу просто, я вважаю, що там зверху краще знають, що потрібно.

Скільки років працюєте в театрі?

- 40 років. Я прийшла працювати в театр після музичного училища. У мене один трудовий запис. Коли потрапила у пенсійний відділ, то працівники за мене змагалися між собою хто буде мене оформлювати на пенсію.

3_2

Чи збулася мрія стати народною артисткою?

- Ні, я навіть ніколи не мріяла про це. У мене мама заслужена артистка, а дочка буде народною (сміється)?

Що для вас театр?

- Життя і бій. Кожного разу йдеш, як у бій, хоча цього може і не хотілося б, хотілося б якось спокійніше. Хоча там нагорі знають, що і як краще.

Чи є у вас хобі?

- Я люблю тварин. У мене завжди були собаки, не уявляю свого життя без них.

 Спілкувалась Єлизавета ТарасоваЧитайте также:


Комментарии

Комментариев 0

21.11 2017, 0:48

Лента новостей


Вся правда про замінування аеропорту "Херсон"

Як повідомлялось раніше, сьогодні об 11.55 в…

Заборгованості по зарплаті у Херсоні немає?

Стан виконання рішень про стягнення аліментів та…

Сколько потребители Херсона задолжали ТЭЦ?

Итогом работы теплоснабжающих предприятий летом есть начало…

Депутаты хотят разрешить добывать термальные воды сотруднице правительства РФ

Депутаты Херсонского областного совета на следующей сессии рассмотрят вопрос о…

В Херсоне очередное ДТП на перекрестке

Сегодня в Херсоне на перекрестке ул. 40 лет Октября и…

В Камышанах чистая вода будет уже к Новому году

Воссторженное заявление по поводу оеспечения Камышан водой на своей странице…


Цифра недели
153
грн. штраф херсонского водителя маршрутки

Вход на сайт
E-mail
Пароль
Новый пользователь
E-mail
Пароль
Вподобайте нас у Facebook і отримуйте все найцікавіше у власну стрічку новин.
Я вже вподобав "Херсон Daily"