Все новости Херсона

Лента новостей
Политика
На окупованій частині Херсонщини «патріотичним вихованням» школярів займається людина з темним минулим
24 января 14:35
139
На окупованій частині Херсонщини «патріотичним вихованням» школярів займається людина з темним минулим

На окупованій частині Херсонщини «патріотичним вихованням» школярів займається людина з темним минулимСкандально відомий херсонець Ігор Телегін, який під час окупації міста став колаборантом і «чиновником» окупаційної «адміністрації», зараз перебуває в підконтрольному росіянам місті Генічеську і займається там «патріотичним вихованням» школярів.

Пропагандистський телеканал «Таврія» розповів про екскурсію, яку для місцевих школярів провів в Генічеському краєзнавчому музеї російський мілітарний рух «Юнармія».

Під час цієї екскурсії школярам розповідали про «правдиву історію», як її розуміють росіяни, тобто, ідеалізуючи і відбілюючи радянський період.

Про інтервенцію радянських військ в Афганістан, яка радянська, а зараз – і російська пропаганда називають «війна в Афганістані», розповідав так званий «керівник Херсонського обласного відділення всеросійської громадської організації «Бойове братство» Ігор Телегін.

Під час окупації Херсона ця людина очолювала так званий «департамент зовнішніх зв'язків та внутрішньої політики військово-цивільної адміністрації Херсонської області».

Телегін – відома в Херсоні людина. На початку 2000-х років він був головою Херсонської міської організації Української спілки ветеранів Афганістану. Також займався бізнесом, пов’язаним з пасажирськими автоперевезеннями. Але в 2004 році був змушений згорнути бізнес через низку скандалів.

Будучи членом виконкому Херсонської міськради і конкурсного комітету, який розподіляв між перевізниками міські маршрути, Телегін «пробивав» для свого підприємства «Афганець», яке працювало під егідою очолюваної ним громадської організації, вигідні маршрути.

Тобто, вдавався до корупції. Про це свого часу писали херсонські ЗМІ. Через це у нього виник конфлікт з іншими ветеранами-афганцями, які не хотіли, щоб організація фігурувала в брудній історії.  

Сам Телегін в коментарях для ЗМІ пояснював виникнення конфлікту тим, що інші ветерани вважали, що він мало жертвує на їх організацію грошей з прибутків від свого бізнесу.

Під час цього конфлікту «сплили» деякі факти з афганського періоду життя Ігоря Телегіна. Розповідаючи про свою участь в бойових діях в Афганістані, він називав себе «десантник». Але виявилося, що справді він завідував складом паливно-мастильних матеріалів.

Також виявилося, що єдиними документами, які підтверджують нагородження Телегіна орденами «Червоної Зірки» і «За мужність», є наявні у нього орденські книжки. Факт нагородження не підтверджувався жодними архівними документами.

В херсонських ЗМІ з’явилися публікації із звинуваченнями на адресу Ігоря Телегіна в підтасовці фактів свого минулого і використанні куплених орденів і підроблених посвідчень.

Сам Телегін стверджував, що архівні нагородні документи до ордену «Червоної Зірки» начебто зникли під час реорганізації військової частини, де він служив, а орден «За мужність» він отримав за часів президентства Леоніда Кучми згідно з його указом, як і усі «афганці», тому в архівних документах ніде не відображений факт нагородження персонально його.

Були тривалі судові процеси, зокрема, з Пенсійним фондом щодо законності отримання Телегіним надбавок до пенсії як нагородженому орденами. Адвокати Телегіна завели ці процеси в довгу тяганину, «завалювали» суди довідками про начебто поганий стан здоров’я їх клієнта і неможливість через це його участі у подальшому розгляді справи. В результаті судова тяганина завершилася нічим.

Потім Ігор Телегін позиціонував себе як громадського діяча, а також знімав аматорське кіно, брав участь в фестивалях. Після 2014 року він почав розповсюджувати наративи російської пропаганди. При чому, робив це з творчим підходом. Зокрема, у 2015 році поїхав в окупований Росією Крим, де показово ходив у вишиванці. Тобто, демонстрував «лояльність» окупантів до українців і «безпечне життя» останніх на загарбаному Росією півострові.  

В окупованому Херсоні Ігор Телегін пережив замах: його машину підривали, колаборант отримав поранення і контузію. Незадовго до визволення правобережної частини області зрадник втік на все ще окуповану росіянами лівобережну частину області.

І ця людина з дуже туманним минулим займається зараз «вихованням підростаючого покоління» в окупованому місті Генічеську. Скоріше за все, він як «шанований ветеран Афганістану» просто під час зустрічей ретранслює наративи роспропаганди. І напевне тішиться тим, що є потрібною для окупантів людиною, тому не буде питань до його біографії і правомірності носіння ним орденів.

Ірина Паршина, Центр журналістських розслідувань
0 комментариев
29 января 2023, 07:19
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Известный астролог назвал дату смерти Путина и описал, как это произойдет
Известный астролог назвал дату смерти Путина и описал, как это произойдет
Уже не один астролог, экстрасенс, маг и другие специалисты подобной отрасли прогнозировали, когда закончится война, или когда умрет Путин. Некоторые прогнозы о том, что боевые действия перейдут в нову...
03 января 06:15
25489
Не хочешь в военкомат - он придет к тебе сам: как будет производиться подомовой обход призывников
Не хочешь в военкомат - он придет к тебе сам: как будет производиться подомовой обход призывников
Украинское правительство обновило правила воинского учета призывников, военнообязанных и резервистов, в котором утвердило, что военнообязанные не смогут устроиться на работу, если они не стали на воен...
07 января 09:00
20353
Помер багаторічний керівник Херсонської обласної лікарні
Помер багаторічний керівник Херсонської обласної лікарні
На 75-му році життя перестало битися серце талановитого організатора, багаторічного керівника Херсонської обласної клінічної лікарні Віктора Кліменка.На посаді головного лікаря ХОКЛ, а згодом - директ...
27 января 11:36
10159
Залужный: Киев атаковали новым методом
Залужный: Киев атаковали новым методом
Россияне сначала использовали зенитные управляемые ракеты С-400 (С-300), а потом крылатые ракеты воздушного базирования.Во время массированных атак Украины в субботу, 14 января, российские оккупанты з...
15 января 00:15
6758
На звільненій території Херсонської області виявлено вже понад десять облаштованих росіянами катівень, — заступник голови облради
На звільненій території Херсонської області виявлено вже понад десять облаштованих росіянами катівень, — заступник голови облради
На звільненій території Херсонської області поліція продовжує виявляти катівні, які були облаштовані російською окупаційною армією. Про це сьогодні, 4 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав заступни...
04 января 15:36
3192
8
Чехия продлила на год режим временной защиты беженцев из Украины
Чехия продлила на год режим временной защиты беженцев из Украины
Около 300 000 граждан Украины имеют статус беженца в Чехии. Чтобы продлить временную защиту, украинцам нужно обратиться в министерство внутренних делГраждане Украины получили возможность продлить врем...
12 января 11:00
400
4
"Предмет больших спекуляций". Статистики сделок на первичном рынке в Украине никогда не существовало, – эксперт
"Предмет больших спекуляций". Статистики сделок на первичном рынке в Украине никогда не существовало, – эксперт
В Украине никто централизованно не собирает данные о количестве сделок на приобретение жилья в новостройках, заявления застройщиков о спросе являются оценочными и субъективнымиСтатистики сделок на пер...
12 января 10:30
721
2
В банках и обменниках отказываются принимать доллары: какие купюры не получится продать
В банках и обменниках отказываются принимать доллары: какие купюры не получится продать
В банках и обменниках отказываются принимать доллары, которые имеют значительные повреждения и потертости, а также купюры старого образца. Такие деньги можно отправить на обмен в иностранный банк. Есл...
08 января 12:45
2836
1