На Херсонщині не вистачає кваліфікованих лікарів
27 травня в конференц-залі Центру діагностики обласної клінічної лікарні відбулась колегія Департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації під керівництвом директора Департаменту охорони здоров`я Віктора Короленка. На засіданні були присутні головні лікарі лікувально-профілактичних закладів області.
Під час колегії розглядалися декілька актуальних питань галузі охорони здоров`я, зокрема стан медичного забезпечення ветеранів війни та учасників АТО, стан надання невідкладної та планової хірургічної допомоги в медичних закладах області, проблемні питання виконання протитуберкульозних заходів, тощо.
За словами головного позаштатного хірурга Департаменту охорони здоров`я Олексія Яновського, кадровий склад хірургічної служби повільно зменшується – в області працює 145 хірургів, що складає 68% від потреби, в деяких районах лише 1 хірург, а анестезіологи відсутні. Всього по області розгорнуто 513 ліжок, але в деяких районах ліжка працюють недостатньо ефективно. Тому було прийнято рішення протягом місяця проаналізувати роботу ліжок хірургічного профілю в усіх медичних закладах області.
В доповіді начальника КЗ «Херсонський обласний госпіталь інвалідів та ветеранів війни» Валерія Тимошенка було зазначено, що в області 2186 учасників АТО, з початку 2016 року 702 особи отримали медичну допомогу, для надання якої розгорнуто більше 400 ліжок. В межах доступного фінансування здійснюється зубопротезування, ветерани забезпечуються слуховими апаратами, більше 10 тис. ветеранів вже отримали ліки за пільговими рецептами.
Як повідомила головний позаштатний фтизіатр Департаменту охорони здоров`я Галина Коваль, епідемічна ситуація щодо захворюваності на туберкульоз покращилась, але збільшилась захворюваність дітей та кількість хворих на мультирезистентні форми хвороби. Через відсутність централізованих поставок вакцини БЦЖ лише 51% новонароджених вакциновано.
В кінці засідання головуючий Віктор Короленко поділився з головними лікарями інформацією, отриманою на колегії Міністерства охорони здоров`я України та засіданні Верховної Ради України. За його словами, готуються проекти законів щодо сімейної медицини, створення лікарняних кас, створення єдиного фонду для благодійних внесків, державних агенцій, що замовлятимуть медичні послуги.
Норматив 60 лікарняних ліжок на 100 тис. населення неприйнятний для Херсонської області через невисоку щільність населення, відсутність медичної субвенції для надання послуг військовослужбовцям, що постійно базуються на території області, та через ряд інших причин. Департамент охорони здоров`я запропонував для області показник 69 ліжок на 100 тис. населення, про що повідомив профільне міністерство офіційним листом, але відповіді поки-що немає.
«Важливо зберегти існуючу систему сталою і функціональною для виконання головних медичних заповідей: якості, доступності, своєчасності. Крім того, скорочення лікарняних ліжок спричинить звільнення значної кількості медичних працівників області», - зазначив Віктор Короленко.
На колегії були відмічені кращі працівники галузі: Почесну грамоту Міністерства охорони здоров`я України отримав Валерій Тимошенко, начальник КЗ «Херсонський обласний госпіталь інвалідів та ветеранів війни», Подяку Міністерства охорони здоров`я України отримала Зінаїда Лубінцева, старша медична сестра неврологічного відділення КЗ «Херсонський обласний госпіталь інвалідів та ветеранів війни», Подяку Департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації отримала Тетяна Гурова, головний лікар обласної дитячої туберкульозної лікарні.