Все новости Херсона

Лента новостей
Здоровье
На дитячу стоматологію — 9 гривень: що потрібно знати про другий етап медреформи
06 мая 15:01
120
На дитячу стоматологію — 9 гривень: що потрібно знати про другий етап медреформи

На дитячу стоматологію — 9 гривень: що потрібно знати про другий етап медреформи

Всього місяць пройшов зі старту другого етапу медичної реформи, а президент Володимир Зеленський вже заявив про те, що її потрібно або призупинити, або "виправити помилки". Інакше — це не медреформа, а якась диверсія.

В унісон президенту вторить і голова МОЗ Максим Степанов. Він заявив, що медреформа в нинішньому вигляді передбачає звільнення близько 50 тисяч медиків і закриття 332 лікарень через дефіцит фінансування. Чиновник пообіцяв, що МОЗ до 1 червня підготує своє бачення змін до медреформи. Однак пацієнтів справжніх і майбутніх хвилює головне - як їх збираються лікувати?

Як потрапити до вузькопрофільного лікаря або в стаціонар?

Потрібно звернутися до сімейного лікаря, з яким підписана Декларація. "Сімейник" виписує електронний напрямок — гарантію, що держава оплатить консультацію вузькопрофільного фахівця і (або) госпіталізацію. Без направлення пацієнт все буде оплачувати з власної кишені, причому прайс за надані послуги виставляється індивідуально.

Без направлення можна потрапити безкоштовно на прийом до акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, психолога, нарколога.

Звичайно, якщо людина опиниться в невідкладному стані, то його відразу госпіталізують, до сімейного лікаря за електронним напрямком заїжджати не потрібно. Також безпосередньо зможуть отримати профільну консультацію вузьких фахівців люди, які перебувають на диспансерному обліку в закладах охорони здоров'я.

Звертатися можна у будь-яку лікарню?

Так. Якщо у пацієнта є на руках електронний напрямок від сімейного лікаря, то він може звернутися за допомогою на другій ланці абсолютно до будь-якого лікаря в абсолютно будь-якій лікарні країни, аби медустанова підписала відповідний договір з Національною службою охорони здоров'я України.

Яка допомога буде безкоштовною?

Держава бере на себе покриття витрат за медпослуги, від яких залежить життя пацієнта. Йдеться про лікування гострого інфаркту міокарда, гострого мозкового інсульту, допомоги при пологах, Неонатальна допомога, а також ендоскопічні та скринінгові обстеження, спрямовані на ранню діагностику онкологічних захворювань.

У той же час лікарі негласно кажуть: пацієнтам все одно доведеться доплачувати за "безкоштовну" медицину. Нацслужба встановила надзвичайно низькі розцінки на надання багатьох медпослуг, які готова покривати держава. Наприклад, консультацію спеціалізованого лікаря Нацслужба оцінила в 49 гривень за пацієнта (у приватних клініках такі консультації - від 200-300 грн), екстрена допомога — 111 грн, екстрена операція, яка проводиться амбулаторно, — 480 грн, стоматологічна допомога пацієнту до 16 років - 9,19 грн.

За що і скільки держава готова платити? (розрахунок на 1 пацієнта на рік)

 • 30 327,75 грн — діагностика та радіологічне лікування онкохворих;
 • від 26 087,72 до 98 533,82 грн — медична допомога новонародженим при складних неонатальних випадках;
 • 20 663,68 грн — лікування туберкульозу;
 • 19 332,31 грн — надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті в стаціонарних умовах;
 • 17 843,96 грн — Діагностика та хіміотерапевтичне лікування онкохворих;
 • 16 001,43 грн — медична допомога при гострому інфаркті міокарда;
 • 8136,03 грн — пологи;
 • 7865,64 грн — паліативна медична допомога;
 • 7406,40 грн — психіатрична допомога;
 • 4942 грн — амбулаторне лікування у спеціалізованих та високоспеціалізованих лікарів;
 • 4563,64 грн — базова ставка за хірургічні операції в стаціонарних умовах та стаціонарне лікування без проведення операцій. До тарифу можуть застосовуватися коефіцієнти складності випадку та інтенсивність використання ресурсів;
 • 1500,05 грн — діагностика та лікування людей з ВІЛ;
 • 943,92 грн — колоноскопія;
 • 204,12 грн — мамографія.

Чи введуть електронні лікарняні?

Другий етап медреформи передбачає запуск електронних лікарняних. Для цього сформовано електронний реєстр листів тимчасової непрацездатності, вести який уповноважили Пенсійний фонд.

Що таке госпітальні округи?

Другий етап реформи вводить і таке поняття, як"госпітальні округи". Для чого вони? Для оптимізації. Якщо раніше в кожному районі була одна лікарня, то відтепер такий медзаклад буде в одному госпітальному окрузі, в який географічно увійдуть приблизно 3-5 районів області.

"Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування першого рівня повинна забезпечувати надання медичної допомоги не менш ніж 120 тис. людей, а другого рівня - не менш ніж 200 тис.людей.Багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування першого і другого рівня визначаються таким чином, щоб жителі, які проживають в зоні їх обслуговування (у тому числі суміжних госпітальних округах) в межах не більше 60 хвилин проїзду автомобільним транспортом, мали доступ до вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги" - сказано в урядовій постанові від 27 листопада 2019 року.

Тобто хочеш не хочеш, а ряд медустанов доведеться закрити. Хоча ... деякі лікарні можуть врятувати місцеву владу, якщо зможуть взяти їх на своє повне фінансування.

Медреформа передбачає також істотне скорочення тубдиспансерів і психіатричних лікарень.

Кому з медиків піднімуть зарплату?

Змінюється принцип і алгоритм фінансування медичних установ. Щоб лікарня могла претендувати на держфінансування, їй потрібно підписати відповідний договір з Національною службою здоров'я. А для підписання договору потрібно виконати низку вимог, зокрема: лікарні мають бути оснащені необхідним обладнанням, лікарськими засобами, мати лікарів відповідної кваліфікації та рівня практики та медперсонал у зазначеній кількості, мати комп'ютерну техніку та підключитися у загальній медичній базі.

Якщо раніше держава оплачувала трудодні і ліжко-місця, то відтепер тільки конкретні надані послуги і вилікуваних пацієнтів - все за принципом "гроші ходять за пацієнтом".

Передбачається, що другий етап медреформи сприятливо позначиться і на зарплатах лікарів, вони виростуть. Але на підвищення оплати праці зможуть розраховувати в основному лікарі у великих лікарнях, так як через них має пройти шанси великий потік пацієнтів. А ось сільським і районним фахівцям доведеться тугіше затягнути пояси.

КП в Украине

 

здоровье
общество
реформы
0 комментариев
25 июня 2021, 13:03
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
В Херсоне на неделю закроют самый оживленный железнодорожный переезд
В Херсоне на неделю закроют самый оживленный железнодорожный переезд
Городские власти областного центра готовят проект капитального ремонта железнодорожного переезда с Таврического.Об этом сообщил советник мэра Юрий Стельмашенко.— Так что готовьтесь, летом на нед...
07 июня 14:10
3356
В Херсонской области град уничтожил огороды
В Херсонской области град уничтожил огороды
Заново засаживать приусадебные участки придется жителям большого поселка Чаплинка на Херсонщине. Овощи на их огородах сплошь выбил град!— Градины летели величиной с вишню, и за считанные минуты...
07 июня 14:25
1936
B Xepcoнe нa пoжape в мнoгoэтaжкe пoгиблa пoжилaя ceмeйнaя пapa
B Xepcoнe нa пoжape в мнoгoэтaжкe пoгиблa пoжилaя ceмeйнaя пapa
B Xepcoнe вчepa, 27 мая, oкoлo пoлoвины вocьмoгo утpa cпacaтeлям Kopaбeльнoгo paйoнa cooбщили o пoжape в мнoгoквapтиpнoм дoмe нa улицe Apктичecкoй. Пpибывшиe нa мecтo пpoиcшecтвия кopaбeльн...
28 мая 13:49
1923
На Херсонщине полиция устанавливает обстоятельства жуткого ДТП, в котором погибла семья
На Херсонщине полиция устанавливает обстоятельства жуткого ДТП, в котором погибла семья
Вчера, 8 июня, на автодороге Одесса - Мелитополь - Новоазовск произошло дорожно-транспортное происшествие с тяжелыми последствиями. В результате столкновения грузовика с внедорожником погибли муж с же...
09 июня 10:30
1823