Все новости Херсона

Лента новостей
Политика
Миколаенко от имени всех херсонских депутатов направил письмо в Верховную Раду
28 октября 13:09
426
Миколаенко от имени всех херсонских депутатов направил письмо в Верховную Раду

Миколаенко от имени всех херсонских депутатов направил письмо в Верховную Раду

Мэр Херсона направил обращение депутатам ВРУ, касающееся политики в отрасли местного самоуправления.

Предложения, озвученные мэром Херсона, были сформирован по итогам заседания региональной платформы, на котором обсуждалось бюджетное обеспечение территориальных общин.

Обращение адресовано нардепам не только от Миколаенко, но и от имени членов Херсонского РО АГУ и представителей органов местного самоуправления.

Об этом сообщил "Херсон Онлайн" и опубликовал текст обращения:

«Депутатам Верховної Ради України

Пропозиції засідання регіональної платформи з вироблення політики у сфері місцевого самоврядування: «Законодавче забезпечення бюджетної політики в частині захисту інтересів територіальних громад. Підсумки децентралізації. Перші уроки»

Розглянувши проблеми формування Державного бюджету України на 2017 рік представники органів місцевого самоврядування Херсонської області звертаються до народних депутатів України з пропозиціями щодо представлення інтересів місцевого самоврядування в частині місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин.

1.Здійснити перерозподіл додаткової дотації на утримання закладів освіти та охорони здоров’я (14,9 млрд. грн), включивши в розрахунки бюджети об’єднаних територіальних громад та міст обласного значення, порційного розподілу освітньої та медичної субвенцій або збільшити норматив ПДФО для міст обласного значення та ОТГ на 5%.

2.Залишити без змін норми статей 1032та 1034 Бюджетного кодексу України щодо права органів місцевого самоврядування спрямовувати залишки коштів по освітній та медичній субвенції на здійснення заходів з оптимізації мережі та капітальні видатки відповідних закладів.

3.Залишити фінансування санаторіїв для дітей та підлітків і для хворих на туберкульоз виключно на обласному рівні за рахунок медичної субвенції, оскільки у зазначених закладах лікуються не лише мешканці міст, а мешканці всієї області.

4.Надати право органам місцевого самоврядування самим формувати помісячний розподіл по освітній та медичній субвенції, щоб уникнути нерівномірності їх розподілу протягом року.

5.Здійснити передачу майна на утримання ПТУ містам - обласним центрам.

6.Врегулювати проблему пільгового перевезення окремих категорій громадян шляхом прийняття нормативно-правових актів щодо переходу на адресну грошову допомогу в цій сфері (із запровадженням персоніфікації отримувачів).

7.Визначити реалістичні джерела наповнення Державного фонду регіонального розвитку та інфраструктурної субвенції для об’єднаних територіальних громад.

8.Збільшити обсяг субвенції на проведення перших виборів в об’єднаних територіальних громадах.

9. Вирішити проблему підприємств теплопостачання, водопостачання та 
водовідведення шляхом прийняття законопроекту № 5216 вiд 03.10.2016 (погашення 5 млрд.грн заборгованості різниці в тарифах) та законопроекту № 2706 від 22.04.15.

10. Передбачити прямі міжбюджетні відносини з усіма ОТГ, в яких вже відбулись або відбудуться у грудні 2016 року вибори.

Також представники місцевого самоврядування звертаються із проханням прискорити прийняття законопроектів № 4772, 4773 від 03.06.2016 щодо врегулювання порядку добровільного приєднання до вже створених громад та № 4676 від 17.05.2016 щодо умов зміни меж районів у процесі добровільного об’єднання територіальних громад.

Крім того, представники органів місцевого самоврядування наголошують на необхідність передбачити у державному бюджеті обсяг інфраструктурної субвенції для ОТГ з урахуванням селищ міського типу та внести відповідні зміни до постанови Уряду. Стан їх інфраструктури не кращий, а подекуди гірший, ніж у сільських населених пунктів. Також в результаті потенційні центри громад не отримують згоди сільських громад на об’єднання.

Також потребує внесення змін до Кодексу України про адміністративні порушення в частині надання права органам місцевого самоврядування складати адміністративні протоколи, визначати розмір адміністративних штрафів та накладати адміністративні штрафи з метою легалізації робочих місць.

З повагою,

від імені членів Херсонського РВ АМУ

та представників органів

місцевого самоврядування

Херсонської області,

голова Херсонського РВ АМУ,

Херсонський міський голова Миколаєнко В.В.».

0 комментариев
27 июня 2026, 09:31
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Вже троє випускниць із Херсона отримали 200 балів на НМТ-2026 
Вже троє випускниць із Херсона отримали 200 балів на НМТ-2026 
Учениці Херсонського академічного ліцею Кароліна Бородавко та Катерина Маркелова отримали максимальні 200 балів з на національному мультипредметному тесті 2026 року.  Про це повідомило управління о...
09 июня 10:18
2051
На ТОТ Херсонщини скасували автобусні рейси до Москви та Криму
На ТОТ Херсонщини скасували автобусні рейси до Москви та Криму
На тимчасово окупованій частині Херсонської області призупинили частину автобусних рейсів, зокрема між Скадовськом та Москвою, а також Скадовськом і Севастополем. Про це повідомляють окупаційні мед...
06 июня 11:35
1281
Російська авіація вдарила по підприємству в Херсоні (фото)
Російська авіація вдарила по підприємству в Херсоні (фото)
У Херсоні внаслідок російського авіаудару сталась пожежа на території одного з підприємств. Про це повідомили у соціальних мережах ДСНС України. За даними рятувальників, вогонь охопив два складс...
13 июня 14:58
1169
Житло херсонців на окупації: як Росія відбирає квартири і що робити до 1 липня 2026
Житло херсонців на окупації: як Росія відбирає квартири і що робити до 1 липня 2026
До 1 липня 2026 року — менше місяця — окупаційна влада вимагає від власників нерухомості на лівобережжі Херсонщини переоформити українські документи за російськими правилами. Хто не встигне або відмов...
30 мая 01:30
1044