Все новости Херсона

Лента новостей
Политика
Мера Херсона Ігоря Колихаєва офіційно визнали військовополоненим
17 сентября 14:03
1625
Мера Херсона Ігоря Колихаєва офіційно визнали військовополоненим

Мера Херсона Ігоря Колихаєва офіційно визнали військовополоненим

 
Понад рік Херсонський міський голова Ігор Колихаєв перебуває в полоні росіян. Наразі стало відомо, що росіяни повідомили про його перебування у них.

Цю інформацію журналістам Кавун.Сity повідомив син Ігоря Колихаєва Святослав: «Так, я зв'язався з Міжнародним комітетом Червоного хреста і вони мені підтвердили, що та сторона (росіяни, — ред.) подала його до списків військовополонених і вказала, що він перебуває на території РФ. На жаль, точного місця перебування і стану його здоров'я поточнити поки не вдалось».

Нагадаємо, про викрадення Ігоря Колихаєва окупантами-росіянами стало відомо 28 червня 2022 року. Повідомлялося, що озброєні представники Росгвардії та, ймовірно, ФСБ посадили його в автобус і відвезли в невідомому напрямку. Російські військовослужбовці затримали Колихаєва через небажання співпрацювати з окупаційною адміністрацією РФ, повідомляло тоді оточення херсонського мера.
Тоді, 28 червня, викрали також і кількох херсонських чиновників, які були разом із Колихаєвим.

У вересні 2022 року, напередодні фейкового референдуму росіян в окупованій Херсонщині, з'явились фейки про те, що Колихаєва ніби звільнили з полону і він виїхав з Херсона. Хто поширював такі фейки, ми писали ось тут.

Рідні та близькі зазначали: вони не знають про те, щоб Ігоря Колихаєва відпускали. Також свідки його полону підтверджували: він перебував і перебуває в полоні. Зокрема херсонська журналістка Анжела Слободян, яка також була в полоні росіян, зазначила, що має інформацію про перебування Ігоря Колихаєва в полоні.

Також у виданні Спорт 24 є історія від 14 грудня 2022 року, де зазначали, що Ігор Колихаєв був єдиним ув'язненим, якого в ІТТ (ізолятор тимчасового тримання) не змушували голосувати під час так званого «референдуму» (23 — 27 вересня). 137 людей з 138 були змушені «проголосувати». Під час обходу його 18-ту одиночну камеру просто пропустили, навіть не відчиняли і не пропонували взяти участь у цьому фарсі, зазначили у виданні. Більше про це ми писали ось тут.

Наші колеги з видання «Гривна» оприлюднили свідчення херсонки Наталі Гавриленко, яка пройшла полон. Хоча вона провела кілька тижнів у тій самій херсонській тюрмі, що й мер Колихаєв, але вперше побачила його лише в жовтні, коли українські війська наступали, а росіяни перемістили в’язнів в інше місце за Дніпро. За її словами, він схуд, але не було видно жодних ознак тортур, пишуть колеги.
Пані Гавриленко розповідає, що не бачила «жодного страху в його очах». З їхніх коротких розмов на подвір’ї в’язниці, за її словами, вона зрозуміла, що він залишився вірним Україні.

Деякі херсонці вважають, що Колихаєв утримується в полоні на підконтрольній Росії території. Інші вважають, що він мертвий. Ті, хто більш скептично ставиться до його дій, думають, що він живе в Росії.

Пані Гавриленко непохитна у своєму переконанні. За її словами, у Херсоні було багато зрадників. Міський голова не був серед них.
Наша редакція надсилала відповідні запити до Офісу президента, Генпрокуратури та інших установ про перебування Ігоря Колихаєва в полоні. Отримали лише одну відповідь — від державного підприємства «УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР РОЗБУДОВИ МИРУ», який виконує функції Національного інформаційного бюро відповідно до Женевських конвенцій про поводження з військовополоненими та про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року. Якщо коротко, то держава Україна робить все можливе, аби визволити з полону всіх українців, зокрема і Ігоря Колихаєва.

І от лише тепер, після численних звернень журнаілстів, правозахисників та родини Ігоря Колихаєва, стало відомо, що він має статус військовополоненого — росіяни нарешті підтвердили, що він у них в полоні. Що це означає? Щонайменше, можна говорити про його обмін. Раніше його ім'я не фігурувало у списках на обмін саме через те, що нібито росіяни не підтверджували факту його перебування у них.

Нагадаємо також, що у полоні росіян з 28 березня 2022 року перебуває Голопристанський міський голова Олександр Бабич, а з квітня 2022 року — попередник Ігоря Колихаєва Володимир Миколаєнко.
0 комментариев
01 октября 2023, 11:31
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
В Украине ухудшаются настроения из-за потерь и перспективы длительной войны - The Telegraph
В Украине ухудшаются настроения из-за потерь и перспективы длительной войны - The Telegraph
Настроения в Украине ухудшаются из-за высоких потерь и перспектив затяжной войны.Об этом пишет The Telegraph.По данным издания, один из офицеров ВСУ не под запись рассказал о потерях, которые понесла...
17 сентября 12:30
11976
Пора бежать в обменник? Такого с долларом не было с начала войны
Пора бежать в обменник? Такого с долларом не было с начала войны
Национальный банк Украины намерен вернуться к гибкому курсу доллара. Поэтому уже в ближайшее время курс доллара может значительно превысить фиксированный курс, который сейчас зафиксирован на уровне 36...
18 сентября 02:02
11520
Украинцы массово покидают Польшу, но зарплаты их не интересуют
Украинцы массово покидают Польшу, но зарплаты их не интересуют
Количество украинских беженцев в Германии за последний год выросло на более чем 400 тысяч человек. При этом число беженцев в Польше сократилось на 350 тысяч. Исследования показывают, что беженцев в пе...
22 сентября 11:32
8750
Что будет если поставить горячую кастрюлю в холодильник, и действительно ли это запрещено
Что будет если поставить горячую кастрюлю в холодильник, и действительно ли это запрещено
Наверное, каждый еще с детства знает важное правило — нельзя ставить горячую пищу в холодильник. В противном случае испортится и техника, и хранящиеся в ней продукты. Однако времена проходят, технолог...
18 сентября 02:02
5227
Усиление мобилизации в Украине: когда ждать увеличения интенсивности призыва
Усиление мобилизации в Украине: когда ждать увеличения интенсивности призыва
На фоне сообщений об ожидаемой в России новой волне мобилизации, Украина должна принимать ответные решения, чтобы усилить боеспособность своей армии. О возможных зеркальных действиях украинского прави...
22 сентября 02:17
651
2
Ощадбанк меняет правила обслуживания клиентов: обновления начнутся уже с 1 октября
Ощадбанк меняет правила обслуживания клиентов: обновления начнутся уже с 1 октября
В Ощадбанке обслуживаются миллионы украинцев. Среди них львиная доля пенсионеров и социальных категорий населения. Всех их ждут изменения, о которых Ощадбанк сообщает уже. В частности, изменятся тариф...
18 сентября 03:15
3089
1
Какие лекарства помогут предотвратить инсульт
Какие лекарства помогут предотвратить инсульт
Инсульт — это острое нарушение мозгового кровообращения, которое может возникнуть посредством двух разных механизмов:геморрагический инсульт — возникает из-за разрыва сосуда и кровоизлияния в мозг;ише...
03 сентября 03:30
1566
1
Как быстро протрезветь: три шага поправить себя, если "перебрал"
Как быстро протрезветь: три шага поправить себя, если "перебрал"
Головная боль, затуманенное сознание и плохая кординация движений - состояние, знакомое каждому, кто хоть раз в жизни "перебрал". Однако бывают ситуции, когда после неудачного времяпровождения необход...
28 сентября 11:31
1222
1