Все новости Херсона

Лента новостей
Политика
“Краще життя”: як окупаційна влада звітує гарною картинкою
09 августа 19:10
409
“Краще життя”: як окупаційна влада звітує гарною картинкою

“Краще життя”: як окупаційна влада звітує гарною картинкою

Російська пропаганда залучає різноманітні інструменти, аби вводити в оману українців у тимчасово окупованих регіонах. Медіаплатформа “Вгору” проаналізувала способи у які росіяни пропагують “нове життя” на захоплених територіях, і те чому вони не надто добре працюють. 

Розгалужена структура пропаганди, яка все контролює 

Російська пропаганда – це розгалужена система різних елементів. За її допомогою розповсюджуються необхідні Росії повідомлення. Ця система охоплює медіа, гілки окупаційної влади та сервіси (наприклад, медичну сферу та роботу МНС), і, звичайно, діяльність колаборантів.


Це як медійна частина (телебачення, телеграм-канали, друковані “ЗМІ”), так і немедійна. Тобто події, які організовують представники окупаційної влади та колаборанти. Найбільше росіяни люблять долучати до таких піар-акцій дітей, або підкуповувати населення різними формами допомоги включно з житловими сертифікатами. У всіх цих акцій лише одна мета – підтримати меседжі пропаганди. 

  • Усе, що ми бачимо на окупаційних ресурсах, – було затверджено та схвалено. Окупаційна влада не дає можливості опозиційним ЗМІ та журналістам висловлюватися, не показує незгоду місцевого населення з власними діями. Крім того, що пропаганда маніпулює та може вигадувати факти “з повітря”, саме придушення критики робить її пропагандою. 
  • Російська окупаційна влада намагається тримати усе під контролем. У цьому можна переконатися, якщо подивитися на фото з її представниками. На ньому  бачимо попередження, що ведеться відеонагляд, а відео може передаватися  правоохоронним органам. Ймовірно, інше попередження забороняє простим громадянам фіксувати будь-що на фото або відео. 

Що саме транслюють пропагандисти? 

Їхні тези наступні:

  • окупаційна влада покращує життя українців на окупованих територіях;
  • ЗСУ зазнають поразки / ЗСУ кривдять місцеве населення; 
  • українська влада залишила херсонців та не допомагає, до неї немає довіри. 

Саме за цими пунктами російська пропаганда готує повідомлення, які поширює мережею своїх ресурсів. 


Медіаінструменти російської окупаційної влади

«Щоби захопити країну, достатньо підкорити собі зв'язок», Роберт Гайнлайн


Телеграм-канали

Російська пропаганда створила десятки каналів у Телеграм, які пишуть про окуповану та звільнену Херсонщину. Канали з назвою “Херсон”, а також з назвами населених пунктів Херсонської області підтримують меседжі російської пропаганди за допомогою репостів. 


Російська пропаганда також копіює українську медіаактивність та нещодавно почала давати легкий контент. Постить фото тварин та військових (але обличчя військових окупанти не показують). 


Російська окупаційна влада для поширення своїх меседжів також створила акаунти всіх власних гілок влади (наприклад, окупаційної поліції). 


Сайти 

В арсеналі пропагандистів і сайти, які розповсюджують новини з Телеграм-каналів, а також розповідають про окупаційну владу. 

Телебачення 

Окупанти також мають і колаборантський телеканал “Таврія”, він знімає сюжети в стилі радянського телебачення про владу, яка турбується, та “гарне” життя, яке прийшло разом з окупантами. 


Газети

Для впливу на старше покоління українців на окупованих територіях росіяни фінансують друк газет. Наприклад, це видання, які розповсюджуються в окупованих Скадовську та Новій Каховці. Це також газета окупаційної адміністрації Херсона, яка тепер дислокується в окупованому Генічеську. 


 

Російські медіа

Розповсюджувати пропагандистські меседжі допомагають і “журналісти” з російських медіа та агенцій, наприклад, КП та ТАРС. 
ВКонтакте та Однокласники

Контент окупаційних телеграм-каналів і органів окупаційної влади дублюється у ВК та Однокласники. Російська окупаційна влада намагається популяризувати серед населення захоплених територій   заборонений на території України ВКонтакте, де немає українського контенту. 


Там російська пропаганда розповідає, як організація продуктових ярмарків “сприяє розвитку місцевих підприємців та зміцнює наш регіон, роблячи життя його жителів кращим”. 


В Однокласниках та ВКонтакте також є групи на кшталт “Херсон – руське місто”. “Діти – наше все”

Діти – це улюблена цільова аудиторія російських пропагандистів. Усі гілки окупаційної влади, а також політичні сили намагаються використати українських дітей і заради красивої картинки “спокійного життя”, і для того, аби вплинути на них самих та їхніх батьків (ця політика апробована ще за часів Радянського Союзу). Для цього проводять різні події, орієнтовані на дітей, про які потім розповідають окупаційні медіа. 


 


“Регіони-шефи”

Копіює російська пропаганда й дії України щодо відновлення територій за допомогою іноземних країн. Тільки от Росія показує, як нібито російські регіони допомагають окупованим. При цьому замовчує, чому саме виникла потреба у відновленні. 


Чому це також пропаганда? А тому, що, наприклад, Рязанська область та Краснодарський край – це глибоко дотаційні регіони, які залежать від трансферів із федерального бюджету та не можуть самі себе забезпечити: вони більше споживають, аніж виробляють. Проте ця ситуація чомусь не заважає нібито фінансувати ремонти на окупованих територіях з їхніх бюджетів. Російська пропаганда має на меті пригнічувати український опір на тимчасово окупованих територіях. Громадян України продовжують переслідувати російські окупаційні служби, їх викрадають, катують, незаконно позбавляють волі. Водночас пропагандисти намагаються створити картинку “спокійного життя з Росією”, яке таким однозначно не є.

0 комментариев
29 мая 2024, 12:43
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Крынки… Острова окрашиваются…
Крынки… Острова окрашиваются…
Крынки... Острова окрашиваются...У командования группы войск «Днепр», пока ещё генерала Теплинского, возникает дилемма на уровне суицидального пата, а именно, что делать в ситуации, когда «верховный»...
07 мая 22:42
4953
Виплата грошової допомоги жителям Херсонщини триває. Нині розглянуто понад 300 заяв від людей, які потребують лікування
Виплата грошової допомоги жителям Херсонщини триває. Нині розглянуто понад 300 заяв від людей, які потребують лікування
Триває виплата державної допомоги жителям Херсонської області. На сьогодні оформлено 305 нових заяв від херсонців, які потребують лікування.Про це повідомляє Херсонська ОВА.Сьогодні, 2 травня 2024 рок...
02 мая 19:26
2047
Старець побачив закінчення війни в Україні: яке покарання чекає на росіян
Старець побачив закінчення війни в Україні: яке покарання чекає на росіян
Провидець Зул-Кахар після чергового видіння передбачив перемогу України у повномасштабній війні та розповів, яке покарання чекає на росіян.Прогноз старця оприлюднили у Youtube.Провидець мешкає високо...
14 мая 03:15
1127
Інспекція з благоустрою розпочала перевірки в Херсоні: на що звертатимуть увагу
Інспекція з благоустрою розпочала перевірки в Херсоні: на що звертатимуть увагу
Попри обстріли, життя в Херсоні триває, населення, комунальники та міська влада намагаються дбати про благоустрій, а не тільки ліквідовувати наслідки влучань. На порядку денному – покос трави та своєч...
10 мая 19:26
954
Україна вже не може забезпечити виплату пенсій усім громадянам похилого віку: залишився єдиний вихід
Україна вже не може забезпечити виплату пенсій усім громадянам похилого віку: залишився єдиний вихід
В Україні виплата пенсій опинилася під загрозою. Через різке скорочення українців, що працюють, пенсіонерам уже нічим виплачувати зароблене. Через це депутати терміново приступають до впровадження пен...
13 мая 09:25
1280
7
СБУ затримала ексохоронця російської катівні, який намагався сховатися у лавах ЗСУ
СБУ затримала ексохоронця російської катівні, який намагався сховатися у лавах ЗСУ
Військова контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного колаборанта, який співпрацював з рф під час окупації Херсона.Тоді він «служив» у російській катівні, яку рашисти облаштували на базі захоплен...
23 мая 16:14
298
1
Встановлена ще одна картина, викрадена росіянами з Херсонського музею
Встановлена ще одна картина, викрадена росіянами з Херсонського музею
Список музейних робіт, які незаконно перебувають в Криму, поповнився ліногравюрою литовського художника Самуїла Розинаса.Про це повідомили працівники Херсонського художнього музею.В чергове переглядаю...
12 мая 12:20
719
1
Світова війна: в Україні зійшлися два величезні альянси, - Bloomberg
Світова війна: в Україні зійшлися два величезні альянси, - Bloomberg
Бойові дії в Україні стали першим глобальним конфліктом нової холодної війни. Два величезні альянси опосередковано, але зіткнулися на полі бою в Європі.Видання Bloomberg пише, що війна в Україні розді...
14 мая 03:17
824
1