Коли необхідно зробити комп'ютерну томографію легенів
Комп'ютерна томографія легенів - безболісна процедура дослідження, під час якої виявляють проблеми з органом дихальної системи, в тому числі рак. Або ж спростовують попередній діагноз.
Коли саме потрібно робити томографію та яка на кт легень ціна у приватних клініках? Відповідь надали фахівці медичного центру “Омега-Київ”. Детальна інформація - далі у статті.
КТ або рентген легенів: у чому різниця
Комп'ютерна томографія зазвичай є наступним кроком після рентгену легенів, якщо під час первісної рентгенографії було виявлено зміни у м'яких тканинах органу.
“На знімку КТ легенів лікар бачить легені пошарово. Сучасний сканер, що використовуються у нашій клініці, дозволяє виявляти найдрібніші вузли та пухлини, які звичайний рентген “не помічає”, - зазначають медики з “Омега-Київ”.
Саме тому КТ легенів проводять для діагностики пневмонії, туберкульозу та онкопатологій на ранніх стадіях, коли вірогідність одужання максимально висока. А також для моніторингу раку легенів та інших патологій, якщо пацієнт є курцем зі стажем.
Лікарі наголошують: у 80% клінічних випадків рак легенів можна подолати, якщо діагностувати недугу на початковій стадії. Проте на початковій стадії його діагностують лише у 15% випадків.
Зазначимо: ціна КТ легенів не захмарна, тому, коли лікар призначає таку процедуру для більш ретельного дослідження стану легень, не зволікайте із записом на КТ. Адже лікування хвороби у запущеному стані коштуватиме більше, якщо взагалі буде ефективним.
У яких випадках потрібне КТ грудної клітки повністю
Діагностику легенів проводять, коли є підозри на захворювання власне легень, а от кт грудної клітки візуалізує ширшу картину. Це 3D-знімки всієї грудини, грудино-ключичних суглобів, ребер, м?яких тканин, судин та власне легень, бронхів, трахеї та серця.
Основними показаннями для проведення дослідження за допомогою томографа є наступні стани:
біль у грудях незрозумілої етіології;
підозра на захворювання органів та суглобів грудини, інші патології;
травми, кровотеча;
післяопераційний контроль за станом органів.
В результаті дослідження можна виявити пневмонію та плеврит, новоутворення в легенях та лімфатичних вузлах, туберкульоз, хвороби серця, параліч діафрагми тощо.
Кому не можна робити КТ
Результати комп?ютерної томографії максимально точні та інформативні для постановки діагнозу. Та попри абсолютну безпечність процедури, томографія має деякі протипоказання, які потрібно враховувати.
Так, КТ легенів, грудної клітки та інших органів не виконують вагітним жінкам, пацієнтам з цукровим діабетом, нирковою недостатністю, гострою серцевою недостатністю, а також особам з надмірною вагою (понад 120-170 кг), що робить обстеження у томографі фізично неможливим.
У такому разі пацієнтам призначають інший альтернативний спосіб обстеження.