Холецистит: особливості захворювання
Жовчний міхур – орган травної системи. Він виконує функцію збору жовчі з печінки та допомагає перетравлювати їжу. Запальний процес у цьому органі називається холецистит. При несвоєчасному зверненні до лікарні може знадобитися лікування каменів в жовчному міхурі у клініці Мед-Атлант.
Симптоми захворювання
Холецистит має виражену клінічну картину. Тому багато пацієнтів своєчасно звертаються до лікаря, відчувши перші ознаки нездужання. До них відносяться:
- Біль у правому підребер'ї, що посилюється після прийому їжі.
- Нудота та печія на постійній основі.
- Відсутність апетиту.
- Субфебрильна температура тіла.
- Діарея чи запори.
- Білий щільний наліт на язиці.
- Тяжкість у шлунку.
- Гіркий або металічний присмак у ротовій порожнині.
З часом симптоми тільки посилюватимуться. Тому необхідно якомога швидше звернутися за медичною допомогою.
Причини захворювання
Холецистит може виникнути через інфекцію. Часто причиною є стрептококи, кишкова паличка та інші патогенні мікроорганізми, які проникають у жовчний через лімфу чи кров з інших органів. У цьому разі призначається терапія антибіотиками.
Неінфекційними причинами є:
- Гормональні розлади.
- Камені у жовчних протоках.
- Ожиріння.
- Діабет.
- Гіпертонія, внаслідок якої орган не отримує достатнього кровопостачання.
Неправильне харчування, коли в раціоні превалює жирна їжа, може стати головним фактором, що провокує захворювання. Іноді захворювання виникає через вагітність, бо збільшена в розмірах матка починає здавлювати жовчний.
Діагностика захворювання
Холецистит легко піддається діагностиці. На первинній консультації лікар збирає анамнез, а потім відправляє на ультразвукове дослідження органів шлунково-кишкового тракту, ціни на УЗД за посиланням. Цього цілком достатньо, щоб поставити точний діагноз.
Додатково призначається дослідження аналізу крові у лабораторії. При холециститі, особливо в гострий період, показники ШОЕ будуть підвищені, а також буде виявлено нейтрофільний лейкоцитоз.
Особливості лікування захворювання
У лікуванні холециститу важливим є комплексний підхід. Насамперед призначається дієта, яка передбачає виключення з раціону жирної та смаженої їжі, вуглеводів та інших шкідливих продуктів. Раціон будується на здоровій їжі, яка при цьому сприяє виробленню жовчі. Дієта також передбачає часті прийоми їжі. Не можна допускати великих розривів у часі.
Для лікування нападів болю лікар призначає спазмолітики. Якщо збудником захворювання є бактерії, то також призначаються антибіотики, які вбивають патогенну мікрофлору.
Додатково можуть призначатися фізіотерапевтичні процедури, які підвищують тонус жовчного міхура.